Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Günümüzde ihtiyaçlar gün geçtikçe artmaktadır. Teknolojinin gelişmesi, özellikle ülkemizde eğitim sisteminin sürekli olarak değişim göstermesi, bireylerin ev sahibi olma isteği ve bunu takip eden vazgeçilemez bir ihtiyaç haline gelen taşıtlar bu duruma birkaç örnek oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yüksek miktarda paralar ödenen akıllı cep telefonları, değişen eğitim sistemi ile birlikte devlet okullarının yetersiz görülen eğitimi ve bunun sonucu olarak da özel okullara ve kolejlere yönelme durumu bireylerin nakit konusunda sıkışmalarını ve bunun takibinde bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından faydalanmaya doğru bir yönelim göstermeleri gerçeğini doğurmuştur. Taşıt alımları da bu durumdan etkilenmekle birlikte tüketicilerin bankaların taşıt kredilerine yönelmelerine neden oldu. Bankalar müşterilerinin talepleri doğrultusunda bu talebi görüp gerekli olan arzı oluşturmak adına kredi ürün gruplarına taşıt kredisini de eklemiştir. Birçok banka şu anda taşıt kredisi ürünü sunmakta ve gün geçtikçe bu ürünlerini değişen tüketici ihtiyaçlarına göre şekillendirmektedir. Yazımızın devamında müşterilerin bu talebine cevap veren ürünlerden biri olan Garanti Bankası taşıt kredisinden sizlere bahsedeceğiz.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Nedir?

Garanti Bankası taşıt kredisi müşterilerini “Hayallerinizi Süsleyen Otomobile Sahip Olmak Garanti Taşıt Kredisi İle Çok Kolay” sloganı ile bizleri karşılamaktadır. 48 ay vade imanı sunan Garanti Bankası kefilsiz bir şekilde müşterilere sunulmakta. Hızlı bir şekilde onaylanma süreci de bankanın öne çıkardığı kredi hizmetleri kapsamı içerisinde. Kredinin bir başka özelliği ise uygun faiz oranlarından yararlanma imkanı sunması olarak belirtilmiş. Kendi belirleyebileceğiniz size en uygun ödeme planı ile Garanti Bankası taşıt kredisi talebiniz en hızlı ve en kısa sürede cevaplandırılma vaadi ile karşımıza çıkmakta. Sahip olmak istediğiniz aracın rehini teminat olarak yeterli tutulmakla birlikte sıfır kilometre taşıt kredisi için kefil koşulu aranmamakla birlikte banka gerekli gördüğü takdirde kefil isteme hakkını elinde tutmuş.

İkinci el taşıtlarda Garanti Bankası taşıt kredisi ise 10 yaşa kadar araçlar kredilendirilebilir fakat kefil talebi ile karşı karşıya kalma durumundasınız. Bireysel müşteriler ile KOBİ kapsamında değerlendirilen gerçek kişi müşterilerin bireysel amaçlı başvurdukları taşıt krediler nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında olan taşıtlar için kredi tutarı taşıtın değerinin % 70’i, bu tutar 50000 TL’nin üstünde olan taşıtlar için ise taşıt bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için % 70 üstünde kalan miktar için ise % 50 olarak uygulamaya sunulmuştur. Faiz oranlarından bahsedecek olursak taşıt kredisi için 6 ay ile 48 ay arasında faiz oranları % 1.44 olarak karşımıza çıkmakta.

Bir maliyet örneği oluşturmak gerekirse 20.000 TL’lik bir kredi tutarı belirlediğimizde faiz oranımız değişmemekle birlikte % 1.44 olarak belirlenmekte. Ödeme planımız doğrultusunda 36 aylık vade süresi belirlediğimizde taksit tutarımız 750.79 TL toplam masraflarımız ise 300 TL olarak hesaplanmaktadır. Yıllık maliyet oranı ise % 23.2695 olarak sonuçlanmaktadır. Bütün bu bilgilere ek olarak taşıtın kaskosu Eureko tarafından yapılan müşteriler için Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranında % 0.05 oranında indirim yapılacağı belirtilmiş. Kredi kullandırım tarihine kadar ise belirtilen faiz oranları ve ücret tutarları talep edilen kredi tutarı, vade ve piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte banka bu verileri değiştirme hakkını saklı tutmuştur. Garanti Bankası taşıt kredisi ürünü sayfasına direkt olarak ulaşmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız linke tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.