Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Girişimci Kredisi

Kendi işini kurmak isteyen birçok kişiye çeşitli kredi adları altında birçok farklı banka aracılığı ile farklı farklı destekler verilmektedir. İstediği bir alanda dükkan açmak isteyen ya da kendi işini kurmak isteyen kişi ya da kişiler birçok farklı bankadan kredi desteği alabilmektedir. Bu kredi desteklerinden biri de Girişimci Kredisi’dir. Esas anlamda KOSGEB gibi kuruluşların bu konuda girişimcilere yani kendi işini kurmak isteyen kişilere verdiği birçok farklı dalga kredi  yer alsa da bugün üzerinde duracağımız konu genel anlamda girişimcilere verilen krediler değil de “Girişimci Kredi”si olacaktır. Günümüzde bankalar tarafından birçok farklı alanda birçok farklı kredi verildiği için belirli bir konu hakkında tüm bilgileri vermek de mümkün olmayacağı için bugün “Girişimci Kredisi” hakkında bankalar üzerinden özet kıvamında bir yazı ele alacağız.

Halk Bankası Girişimci Kredisi

Halk Bankası girişimciler için birçok farklı kredi sağlamakta olup bu konuda ön plana çıkan bankalardan biri olma özelliğini de taşımaktadır. Halk Bankası Girişimci Kredisi başlığı altında ele alabileceğimiz beş farklı kredi bulunuyor. Bunların dördü “Girişimci Kredileri” başlığı altında iken beşincisi Girişimcilere Franchising Kredisi adında tek başına bir kredidir. Girişimci kredileri başlığı altında yer alan dört kredi ise şu şekildedir:

  • Genç Girişimci Kredisi
  • Cesur Girişimci Kredisi
  • Usta Girişimci Kredisi
  • Mucit Girişimci Kredisi

Görüldüğü üzere Halk Bankası hem üniversiteden yeni mezun olmuş ve deneyimsiz kişilere girişimci kredisi verirken hem de bu işte ustalaşmış, mesleki eğitimini başarıyla tamamlamış, kurmak istediği iş kolunda deneyim sahibi olan kişilere bu krediyi sağlamaktadır. Bununla birlikte daha önce üretilmemiş bir şey üreten ya da düşünülmemiş bir fikri hayata geçirmek isteyen kişiler de Halk Bankası Girişimci Kredisi’nden yararlanabilmektedir.

Halk Bankası Girişimci Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Girişimci Kredisi

Ziraat Bankası da girişimci desteği ve girişimci kredisi veren bankalardan biridir. Sitesinde görüldüğü üzere girişimciler için ayrıca açılmış bir bölüme sahip olan Ziraat Bankası, girişimciler için birçok farklı kredi tercihi sunmaktadır.

Birçok sayıda girişimci kredisi olduğu için her ne kadar bu kredilerin üzerinde fazla duramayacak olsak da bu yazımızın sonunda yer alan link sayesinde Ziraat Bankası Girişimci Kredisi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Girişimci Kredilerine bakacak olursak ilk olarak Nakdi Krediler başlığı altında çok sayıda kredi çeşidi ile karşılaşırız. Bunlar; Turizm destek paketi, eczane destek paketi, borçlu cari hesap kredisi, iskonto ve iştira kredisi, gün içi kredi, nakit yönetim kredisi, taksitli krediler, dövize endeksli kredi, spot dövize endeksli kredi, spot krediler, KOBİ Kredili Mevduat Hesabı, Döviz kredileri, taksitli döviz kredileri, yerli makine imalat destek kredileri, engelsiz destek paketi ve kadın girişimci destek paketi şeklindedir.

Bununla birlikte gayrinakdi krediler altında teminat mektupları ve referans mektupları yer almaktadır.

Ayrıca mesleklere özel krediler adı altında da plaka kredisi verilmektedir.

Son olarak da yapılan işbirlikleri neticesinde verilmekte olan çeşitli destekler bulunmaktadır. Bunlar meslek odaları ile yapılan protokoller, KOSGEB destek kredileri ve kredi garanti fonu şeklinde yer almaktadır.

Ziraat Bankası Girişimci Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası Girişimci Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye’de yer alan bankalar arasında belki de girişimciler için en çok destek veren bankaların başında gelmektedir. Bu sebeple de TEB birçok farklı alanda ve birçok farklı kişiye kredi vermek üzere toplamda altı tane girişimci kredisi açmış bulunmaktadır. Bu krediler şu şekildedir;

  • Küçük İşletme Girişimcileri İçin
  • Teknolojik Girişimciler İçin
  • Tarım Girişimcileri İçin
  • Franchise Girişimcileri İçin
  • Kadın Girişimciler İçin
  • TEB & Kredi Garanti Fonu İş Birliği

Görüldüğü üzere Türkiye Ekonomi Bankası küçük işletme girişimcilerinden, toplumda pozitif bir ayrımcılık yeri olan kadınlara, tarım girişimcilerden teknolojik girişimcilere ve franchise girişimcilerinden küçük ve orta büyüklükteki işletmelere kadar birçok farklı alanda girişimcileri desteklemektedir.

Vakıf Bank Girişimci Kredisi

Vakıf Bank şu ana kadar sayılan bankalara kıyasla girişimcilere yönelik pek fazla kredi sunmamaktadır. Esasında Vakıf Bank tarafından sunulan tek girişimci kredisi kadınlara yöneliktir. Elbette bu bankanın da KOBİ’ler için sunduğu çeşitli krediler bulunmaktadır. Fakat girişimci kredisi adı altında sunmakta olduğu tek bir kredi çeşidi yer almaktadır. Bu kredinin adı EBRD kaynaklı kadın girişimcilere destek paketidir. Esasında bir paket olan bu kredi desteği Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası iş birliği ile verilmektedir.

QNB Finans Bank Girişimci Kredisi

Girişimci kredisi veren bir başka banka ise QNB Finans Bankası’dır. Bir önceki banka gibi QNB Finans Bank’ta sadece kadınlara girişimci kredisi vermektedir. Vakıf Bankası’nda da olduğu gibi bu bu kredi de Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve kalkınma Bankası yani EBRD tarafından verilen destek ile yapılmaktadır.

Akbank Girişimci Kredisi

Akbank doğrudan girişimci kredisi vermese de bu konuda girişimciler için sunmakta olduğu bir paket bulunuyor. Akbank tarafından verilmekte olan bu paketin adı ise Girişimci Destek Paketi’dir. Bu paket sayesinde müşteriler Axess Business Girşimci, Ticari Artı Para Kredisi ve Çek Karnesi gibi çeşitli ürün ve hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Axess Business Girişimci, chip para, taksit ve kampanyalar, otomatik fatura talimatı, raporlama, taksit iste, erteleme iste ve SGK ödemeleri gibi çeşitli özellikler sunmaktadır. Ticari Artı Para Kredisi ise küçük montanlı ve kısa vadeli nakit ihtiyacını karşılama amacı ile verilmekte olan bir kredidir.

Deniz Bank Girişimci Kredisi

Denizbank tarafından KOBİ Bankacılığı adı altında bir tür girişimci kredisi verilmektedir. Fakat bu kredi genel çaplı bir kredi olmaktan ziyade kadın girişimcilere yönelik bir kredidir. Tek bir SMS ile birlikte 80.000 TL’Ye kadar kredi çekilebilen bu kredi sayesinde kadınlar da istedikleri ve hayalini kurdukları işleri yapmaya ve kurmaya başlayabilirler. Deniz Bankası Girişimci kredisi olarak verilen kredinin adı ise Kadın Girişimcilere Özel Kredi’dir. Bununla birlikte kadın girişimciler için, özel işlem tarifesi ve özel mevduat oranları da sunulmaktadır.

Fibabanka Girişimci Kredisi

Fibabanka da sadece kadınlar için girişimci kredisi veren bankalardan biridir. Esasında bir krediden ziyade paket olan “Kadın Girişimci Paketi” ile kadınlar, işletme faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları finansmana uygun ödeme koşulları ve uygun faiz oranları ile ulaşabilmektedir. Bu paket sayesinde ücretsiz çek tahsilati, vergi hariç ücretsiz ilk çek karnesi, tüm vergi SGK ödemelerinde bir gün opsiyon, ilk yıl ücretsiz Bonus business kredi kartı, indirimli pembe kurdele hayat sigortası ve internet şubeleri üzerinden ücretsiz havale ve EFT imkanları sunulmaktadır. Bu fırsatlar ise altı aylık bir dönem boyunca verilmektedir.

Türkiye İş Bankası Girişimci Kredisi

Türkiye İş Bankası da kadınlar için girişimci kredisi veren bankalardan biridir. Türkiye İş Bankası, kadınların ekonomiye katılmasını desteklemekte olup EBRD yani Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından destek alan bankalardan biridir. Verilen bu krediye ait çeşitli koşullar yer almaktadır. Bu Kadın Girişimcileri Kredisi adı verilmektedir.

Bununla birlikte Türkiye İş Bankası tarafından franchise alan işletmelere de Franchising Kredisi verilmektedir. 36 aya kadar vadelerle kullanılabilen bu kredi, Franchising sistemine katılmak isteyen girişimciler için biçilmiş kaftandır.

Albaraka Girişimci Kredisi

Albaraka Bankası tarafından doğrudan girişimci kredisi adı altında herhangi bir kredi verilmese de “Franchise destep paketi” şeklinde bir paket programı franchise almak isteyen girişimcilere sunmaktadır. Bu sayede girişimcilerin ihtiyaç duydukları tüm finansal destek bu paket ile birlikte Albaraka Türk tarafından sağlanmaktadır. Franchise destek paketi adı altında uygun koşul ve oranlarda finansman sağlanırken, ödemesiz dönem ya da uzun vadeli ödeme seçenekleri yer almaktadır. Ayrıca ücretsiz kobi hizmet paketi ve ücretsiz sabit POS imkânları da bu paket aracılığı ile franchise alan girişimcilere verilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Girişimci Kredisi

Yapı Kredi Bankası da kadınlar için girişimci kredisi veren bankalardan biri olmak ile birlikte aynı zamanda franchising kredisi de vermektedir. Yapı Kredi kadın girişimcileri, meslek hayatına girerken atacakları ilk adımlarda destekler ve uygun taksit fırsatları ile birlikte üst limiti olmayan bir kredi sunar. Üstelik kredi dosya masrafında yarı yarıya da indirim sunarak, yalnızca gerçek kişi kadın tacirler ya da yüzde 51 ve üzeri bir hisseye sahip kadın ortağa ait şirketlere özel kullanabilen bu kredi sayesinde kadınlarda iş hayatında atmak istedikleri adımları daha kolay bir şekilde atabilmektedir.

Franchising kredisi ise franching yöntemi ile ticari faaliyetlerde bulunacak olann ya da hali hazırda bir franchise sistemi içerisinde yer alan küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için verilmektedir. Aynı şekilde uygun taksit koşulları verilmekte olan bu kredinin ise üst limiti bulunmaktadır. Franchising kredisinin, demirbaş alımı, dekorasyon ve isim hakkı bedeli gibi ihtiyaçların yüzde 65’i oranında bir üst limit bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.