Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

GSD Yatırım Bankası Kredi Başvurusu

Yaşadığımız düzende günlük sıkıntılar git gide artarak oldukça zor bir hale gelmektedir. Böyle sıkıntıları giderebilmek için günümüzde birçok kişinin tercih de bulunduğu yöntem, GSD Yatırım Bankası kredi başvurusu yapmaktır. GSD Yatırım Bankası kredi başvurusunda bulunarak, nakit ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Sunduğumuz bu makalede GSD Yatırım Bankası kredi başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere sahip olacaksınız.

GSD Yatırım Bankasının Sunduğu Krediler

Nakit olarak belirlenmiş olan krediler;

 • İskonto ve İştira Kredisi: GSD Bankası’na temlik cirosu olarak devredilmekte olan senetleri, ödenilecek olan vadeye kadar faizlerin peşin alınarak iskonto edilmesi yoluyla kullanılmakta olan Türk Lirası kredileridir.
 • Borçlu Cari Hesap: Borçlu cari hesap kredisi, rotatif kredisi olarak da bilinmektedir. Bu kredi ile GSD Bank’dan nakit para ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Ödemeleri 3 aylık dönemde yapılmakta olan rotatif kredisinin faiz oranı, vadeye göre değişebilmektedir.
 • Spot Kredisi: Eğer bir firma sahibiyseniz ve firmanızın kısa süre için nakit paraya ihtiyacı varsa, bu sıkıntınızı karşılayabilmek için GSD yatırım bankasının sunduğu spot kredisi hizmetinizdedir. Spot kredisinin vadesi, anapara ve faizle beraber tahsil edilmekte olup, aynı zamanda kredi kullanıldığı süreçte faiz oranı değişilmez olarak kalkmaktadır.
 • Dövize Endeksli Kredisi: Ülkeye döviz getirme taahhüdü olamadan, üç aylık dönemlerin sonunda faiz ve kur farkı tahsil edilerek anaparası vadede olan kredidir.
 • Taksitli Ticari Kredisi: Bu krediyi almış olan kişiler, ödemeleri taksit halinde yapmaktadırlar.
 • Türk Parası İhracat Kredisi: Bu krediler rotatif veya spot olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu krediyi kullanabilmek için, ihracat yapan bir firmanız olması gerekmektedir. Türk parası ihracat kredisinin spot ve rotatif kredilerinden tek farkı ülkeye döviz getirebilme taahhüdünün olmasıdır.

Gayri nakit olarak belirlenmiş olan krediler;

 • Akreditif: GSD Bank’ın sunduğu kredilerin, peşin ya da vadeli mal alımlarına yönelik yurt dışına açılmakta olan garanti mektubudur.
 • Kabul Aval Kredisi: Yurt dışından mal alımı için başvurulmakta olan bir ödeme şeklidir. Kabul aval kredisi ile akreditif, mal mukabili ve vesaik mukabili olmak üzere, her üç ödeme biçimine göre ithalat yapmak mümkündür.
 • Teminat Mektubu: Teminat mektubu yurt dışı için mal üretmekte olan ihracatçı ve imalatçıların satış projelerini desteklemek amacıyla kurulmuştur.
 • Prefinansman Garanti Mektubu: İhracat olarak bilinmekte olan satış ve teslimlere yönelik, ürün ve hizmet alımının finansmanında kullanılmak için, yurt dışından sağlanmakta olan yurt içi bankalar aracılığı kullanılacak olan kredilerin teminatı olarak düzenlenen garanti mektubudur.
 • Finansal Kiralama: Kurumlar orta veya uzun vadeli yatırım amaçlarıyla, GSD yatırım bankasının sunduğu kredilerin finansal desteğinden yararlanabilirler.

GSD Yatırım Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

GSD Yatırım Bankası kredi başvurusu yaparak, sahibi olduğunuz kurumsal şirketinizin maddi ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Müşteriler GSD Yatırım Bankası kredi başvurusunu genel olarak ticari işletmeler için yapmaktadır. Sizde GSD Yatırım Bankası kredi başvurusunda bulunarak, nakit ve gayri nakit gibi seçeneklerle gereken ihtiyaçlarınıza kolayca karşılayabilirsiniz. GSD Yatırım Bankası kredi başvurusunu, GSD Bank şubesine giderek yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.