Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

GSD Yatırım Bankası Kredileri

GSD Yatırım Bankası Kredileri Nelerdir?

Türkiye’de kurumsal bankacılık alanında en çok tercih olunan kredilerden biride GSD Yatırım Bankası kredileridir. Sadece kurumsal bankacılık alanında olmasının nedeni GSD Yatırım Bankası kredilerinde bireysel hizmetlerin olmamasıdır. GSD Yatırım Bankası kredileri nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olarak biliniyor. Sizlere sunduğumuz bu yazımızda adları geçen GSD Yatırım Bankası kredileri hakkında gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Nakdi Krediler

 • İskonto ve İştira kredileri GSD Bankası’na temlik cirosu üzerinden devredilen senetleri ödenilecek olan vadeye aralığına kadar kredi faizlerini peşin olarak alıp iskonto edilerek kullanılan Türk lirası kredileridir.
 • Spot kredisi ile firma sahipleri, sahip oldukları firmanın yada firmalarının kısa zaman içerisinde ihtiyaçları olan nakit para sıkıntılarını kolayca karşılayabilirler. Kredi vadesi anapara ve kredi faizine göre düzenlenmektedir. Kredi faizi oranı kredi kullanıldığı sürece değişmekte olan bir kredi türüdür.
 • Borçlu Cari Hesap kredisine aynı zamanda Rotatif kredisi de deye biliriz. Bu kredi türü ile GSD Bank’dan nakit sıkıntılarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Ödemelerinizi aylık yada üç aylık dönemlerde yapa bilirsiniz. Kredi faizi oranı kredi kullanıldığı sürece değişmekte olan bir kredi türüdür.
 • Türk Parası İhracat kredisi Rotatif kredisi yada Spot kredisi olarak da kullanılabilir. Bu krediyi kullanabilmek için ihracat yapan bir firmanın olması gerekiyor. Türk parası ihracat kredisini Spot ve Rotatif kredilerinden farklı kılan tek şey, ülkeye döviz getirebilme taahhüdünün olmasıdır.
 • Dövize Endeksli kredisi Türkiye’de döviz getirme taahhüdü olamadan, üç aylık dönemlerin sonunda faiz ve kur farkı tahsil edilerek anaparası vadede olan bir kredi türüdür.
 • Taksitli Ticari kredisine sahip olan kurumlar kredi ödemelerini taksit halinde yapmaktadırlar.

Gayri Nakdi Krediler

 • Prefinansman garanti mektubu ihracat işlemleri üzere olan satış ve teslimlere yönelik ürün ve hizmet ala bilmek için kullanılmakta olan, yurt dışından sağlanmakta olan Türkiye’de olan bankalar aracılığı kullanılacak olan kredilerin teminatı olarak düzenlenen garanti mektubudur.
 • Kabul Aval kredisi yurt dışından mal almak için başvurulan bir ödeme biçimdir. Bu kredi türü ile akreditif, mal mukabili ve vesaik mukabili olmak üzere her üç ödeme şekline göre ithalat yapılması mümkündür.
 • Akreditif GSD Bank’ın sunduğu kurumsal kredilerin, peşin veya vadeli mal alımlarına yönelik yurt dışına açıklana bir garanti mektubudur.
 • Teminat mektubu yurt dışında mal üreten ihracatçı ve imalatçıların satış projelerini desteklemek amacıyla tasarlanmış olan bir kredi türüdür.
 • Finansal kiralama kurumların orta yada uzun vadeli yatırım amaçları için GSD Bank’a sunduğu kredilerin finansal desteğinden yararlanabilirler.

GSD Yatırım Bankası Kredilerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Sizde her türlü ticari işlemleriniz için gerekli olan nakit ihtiyacınızı, GSD Yatırım Bankası kredilerine başvuruda bulunarak karşılayabilirsiniz. GSD Yatırım Bankası kredilerine başvuru işlemini İstanbul’da bulunan GSD Bank şubesine giderek yapabilirsiniz. Aşağıdaki butonun üzerine tıklayarak GSD Bank şubesi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşa bilirsiniz. Aynı zamanda 0 216 587 90 00 GSD Bank iletişim merkezini arayarak sorularınıza geniş cevap bulabilirsiniz.

GSD Bank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.