Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Yeni araç hayali kurmak, kullandığı aracı yenilemek, ailesi için daha uygun bir arabaya geçiş yapmak gibi çeşitli sebeplerden araç değişikliği yapmak isteyenler için Halk Bankası fırsatlarını sunmaya devam ediyor. Halk Bankası Taşıt Kredisi ile ister sıfır ister ikinci el olsun istediğiniz araca zaman kaybetmeden sahip olarak ödemeleri dert etmeden aracınızın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Halk Bankası Taşıt Kredisi


Halk Bankası’nın sağlamış olduğu fırsatlar dahilince 48 aya varan vadeli uzun ödeme seçeneklerinden yararlanabilir, Halk Bankası ile kasko konusunda iş birliği sağlama durumunda ise faiz indirimden yararlanabilirsiniz. Ayrıca temsilcilere kendinize uygun bir ödeme planı da sunabilirsiniz.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Detayları


Halk Bank Taşıt Kredisi ile almak istediğiniz 2. el aracınıza 48 aya kadar sabit 1,39% faiz oranı ile sahip olabilirsiniz. Kaskonuzu Halk Bankası aracılığı ile yaptırmanız durumunda ise faiz indirimi alarak daha uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Halk Bankası’nın taşıt kredilendirme oranı şu şekildedir;

 • Fatura tutarı 50 bin TL’ye kadar olan araçlar için kredi tutarı aracın değerinin %70’i
 • Fatura tutarı 50 bin TL ve üzeri olan araçlar için 50 bin TL’ye kadar olan kısmının %70’i
 • 50.000 TL’nin üstünde olan kısım için ise %50 olarak uygulanmaktadır.

Halk Bankası 2. El Taşıt Kredisi’nden yararlanmak için istediğiniz 2. el araç en fazla 5 yaşında olmalıdır. Kasko değeri buna göre esas alınmaktadır. Halk Bankası ödeme konusunda da müşterilerine seçenekler sunarak yardımcı olmaktadır. Kendinize özel ödeme planınızı temsilcilere sunabilir, isterseniz artan taksitli veya azalan taksitli ödeme seçenekleriyle kredi taksitlerinizi gelirinize uygun olarak belirleyebilirsiniz. Dilerseniz de ilk taksitinizi 2 ay erteleyebilirsiniz. Hangi koşul size uygunsa onu seçer ve rahat bir ödeme planına dahil olabilirsiniz.

Faiz ve Ücretler Tablosu

Vade, kredi tutarı, tahsil ücreti, yıllık maliyet oranı gibi bilgilerin yer aldığı tablo aşağıdaki gibidir:

faizTablodaki yıllık maliyet genel oran olup faiz,tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır. 

Halk Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Halk Bankası Taşıt Kredisi’ne istenilen belgeler ile birlikte size en yakın Halk Bank şubesine giderek başvurabilirsiniz.

En Yakın Halk Bankası Şubesini Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

İstenilen Belgeler

1. Genel Belgeler:

 • Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport (TC Kimlik Numarası yazılı)

2. Gelir Belgesi:

 • Kamu Çalışanları için Bordro,
 • Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,
 • Emekliler için SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı, Emekli olup, halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, iş yeri destek prim bildirgesi – Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi, Güncel İşletme Hesap Özeti, Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Müstahsil Makbuzları, Arazi Tapu Fotokopileri

(Maaşını Halk Bankası’ndan alanların gelir belgesi ibraz etmesi gerekmemektedir.)

3. Ruhsat:

 • 2.el olan aracın ruhsatı ve Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi.

Tüm bu belgeler ile birlikte size en yakın bir Halk Bank Şubesine giderek hayalinizdeki 2. el araca sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Halk Bankası Taşıt Kredisi internet sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Tüm bu fırsatlara ek olarak Halk Bankası KKTC’de araç almak isteyenleri unutmuyor ve KKTC Taşıt Kredisi ile Taşıt Kredisi’ne benzer fırsatlarla 60 aya kadar vadeli kredileri müşterileri ile buluşturuyor. Eğer KKTC’de yaşıyor veya KKTC’den araç almak istiyorsanız Halk Bankası’nın KKTC Taşıt Kredisi’ne mutlaka göz atmalısınız.

Halk Bankası KKTC Taşıt Kredisi internet sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Aklınıza takılan tüm soru ve detaylı bilgi alımı için 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaralarından arayabilirsiniz. Ayrıca Halk Bankası’na Twitter üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Halk Bankası Twitter sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Dilek dedi ki:

  Gayet açıklayıcı bir yazı olmuş

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.