Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası EFT Saatleri

EFT İşlemi Nedir?

EFT işlemi (Elektronik Fon Transfer) bireysel ve kurumsal olarak para transfer işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilmek amacıyla, bankalar tarafından öne sürülmüştür. EFT işlemini banka şubesine giderek, şube ATM’lerine giderek ve internet üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Genelde birçok kişinin tercihi işlemi internetten yapmaktır. EFT işlemini internet üzerinden yaptığınız zaman hem daha kolay oluyor hem de vaktinize kanaat etmiş oluyorsunuz. İnternet üzerinden EFT işlemini gereken bazı bilgileri girerek yapabilirsiniz. Bu bilgiler; parayı gönderen, banka, alıcı ve alıcının bankası olarak bilinmektedir. Bilgileri yazdıktan hemen sonra transfer işlemlerini başlatmış oluyorsunuz. Daha sonra banka tarafından onay süresi başlatılmış oluyor ve gönderdiğiniz para miktarı hesabınızda olan toplam para miktarı ile birlikte kontrol ediliyor. Eğer hesabınızda gönderme için yeterli kadar paranız varsa işlem onaylanıyor ve anında transfer ettiğiniz para miktarı hesabınızdan siliniyor.

Bugünkü yazımızın konusu EFT işlemleri için en çok tercih olunan bankalardan biri olarak bilinen Halk Bankası EFT saatleri ile ilgilidir. Yazımızın sonunda bu konuya ilişkin gerekli bilgilere sahip olacaksınız.

Halk Bankası EFT Saatleri Ne Zamandır?

Halk Bankası EFT işlemini kullanarak siz de para transferlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. İşlemin onaylanması ve başlatılması yukarıda bildirdiğimiz üzere yapılacaktır. İşlemlerinizi yapabilmeniz için en önemli olarak bilmeniz gerekenlerden biri, Hak Bankası EFT saatlerinin zamanıdır. Halk Bankası EFT saatleri 2016 yılında değişerek uzatılmıştır. Hafta içi olmak üzere sabah saat 08.00’den akşam saat 16.30’a kadardır. Genel olarak bu işlemlerin yapılma süreci beş-on dakika arası olmaktadır.

EFT işlemi yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir önemli hususta, bilgileri girdiğiniz anda hataya yol vermemenizdir. Herhangi bir yanlış bilgi olduğu zaman transfer işlemini en başından başlayıp yeniden yapmanız gerekiyor. Böylece tüm adımları yeniden takip edecek ve extra vakit harcamış olacaksınız. İşlemlerinizi Halk Bankası EFT saatlerinin dışında yaptığınız zaman, transferiniz otomatik olarak beklemede olacak ve gönderdiğiniz bankanın ilk mesai gününde hesaba aktarılacaktır. Eğer bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, işlemlerinizi Halk Bankası EFT saatlerinde yapmanız gerekiyor. Hafta sonlarında, resmi tatillerde ve bayramlarda Halk Bankası EFT saatleri süreci geçerli olmayacaktır.

Halk Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Normalde yaptığınız EFT işlemi en fazla 30 dakika gecikebilir. Gecikmenin nedeni Halk Bankası’nda ya da Merkez Bankası’nda fazla yoğunluğun olmasından kaynaklanabilir. Bu yüzden EFT işlemi yaptığınızdan derhal sonra hesabınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer işleminizi Halk Bankası EFT saatleri sırasında yaptıysanız ancak gönderdiğiniz hesaba para henüz ulaşamamışsa, bu durumda size en yakın olan Halk Bankası şubesine gidip durumu bildirerek işlemi tekrardan bankanın yardımı ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda 0850 222 0 400 ve 444 0 400 Halk Bankası çağrı merkezini arayıp, sorununuzu ileterek yardım isteyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.