Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi günlük yaşamımızda nakit para sıkıntısı çeken gerçek kişilere yönelik bir kredidir. İhtiyaç kredisi diğer kredilere göre daha düşük faiz oranlı ve kısa vadeli olarak bireysel kredi türüne aittir. O yüzden de ihtiyaç kredisini kurumlar değil, gerçek kişiler kullanıyor. Bankalar ihtiyaç kredisi vere bilmek için genel olarak bazı şartlar öne sürüyor.

Bu şartlar böyledir;

 • Kredi almak isteyen kişinin 20 yaş ve üzerinde olması gerekiyor. (Kanunen 18 yaşında olması yeterlidir)
 • Önceden herhangi bir bankaya borcunun olmaması ve kredi notunun düşük olmaması gerekiyor.
 • Vergi levhasının veya SSK kaydının olması gerekiyor.
 • Daimi olarak gelir kazancının olması gerekiyor.

Bu şartlara uyulduğu sürece bankalardan ihtiyaç kredisi almak oldukça kolaydır. İhtiyaç kredisinin vadeleri her bankaya göre değişiyor, ama genel olarak müşterilere 36 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Bu yazımızda, müşterilerinin nakit para sıkıntısını gideren Halk Bankası’nın sunduğu çeşitli ihtiyaç kredileri ile ilgili geniş bilgi sahibi olacaksınız.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Nedir?

Halk Bankası’nın sunduğu ihtiyaç kredisi kendiliğinden dört kısıma bölünmektedir. Bunlar genel olarak bilinen ihtiyaç kredisi, KREDİmini, mortgage dışı bireysel destek kredisi ve KKTC ihtiyaç kredisidir.

Genel İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası’nın sunduğu ihtiyaç kredisi ile eğitim, sağlık, seyahat, evlilik gibi tüm nakit sıkıntılarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Halk Bankası ihtiyaç kredisinde toplam maliyet oranları, örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmakta olup müşterilere ödeme zamanı kolaylık sağlamaktadır.

KREDİmini

KREDİmini düşük tutarlı ve kısa vadeli kredi ihtiyacı olanlar için tasarlanmıştır. KREDİmini müşterilere, cazip kredi faiz oranı ile 5000 TL’ye kadar ve 10 ay vade ile sunulmaktadır.

Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi

Mortgage dışı bireysel destek kredisini, sahibi olduğunuz iş yerinin, 3. şahsa ait iş yeri ya da konut ipoteği karşılığında hemen alabilirsiniz.

KKTC İhtiyaç Kredisi

KKTC ihtiyaç kredisi ile her türlü eşya yenilemek, alışveriş, tadilat yapımı, otomobil bakımı gibi ihtiyaçlarınızı 60 aya kadar olan vade seçeneği ile karşılayabilirsiniz.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu, gereken belgelerle birlikte size en yakın olan Halk Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayarak Halk Bankası’nın şube ve ATM’leri ile ilgili geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda Halk Bankası ile ilgili herhangi bir bankacılık işlemi için, 444 0 400 Halk Bankası’nın çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Halk Bankası Şube ve ATM’leri İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru İçin Gereken Evraklar

 • TC kimlik numarası, pasaport veya ehliyet
 • Gelir belgesi;
  • Maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu
  • Emekliler için SGK emekli belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, güncel işletme hesap özeti ve ticaret sicil gazetesi
  • Emekliler için SGK emekli belgesi
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi Ek gelir belgesi
  • Faiz geliri için ilgili hesaba ait hesap cüzdanı
  • Kira geliri için ilgili gayrimenkule ait tapu ve kira sözleşmesi

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Halk Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi ile faiz oranı, toplam ödeme tutarı, aylık taksit tutarı, yıllık maliyet, komisyon, kefil sayısı, dosya masrafı gibi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Size en yakın olan Halk Bankası şubesine giderek Halk Bankası ihtiyaç kredisi hesaplamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.