Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı bankacılık sektörü içerisinde bulunan uygulamalar içerisinde işlem hacmi en yüksek olan sistemdir. Şube bankacılığına göre yer, zaman ve mekan avantajı sağlaması bu işlem hacmi oranı için en büyük nedendir. Bankacılıkla ilgili işlemlerinizi internet bankacılığı sayesinde dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilmektesiniz. Şube bankacılığı işlem prosedürleri gerçekleştirilirken sıra beklemek en büyük zaman kaybıdır. İnternet bankacılığında sıra beklemek gibi bir derdiniz olmadığı için aciliyeti olan işlemlerinizi rahatlıkla anında gerçekleştirebilmektesiniz. İnternet bankacılığı hizmeti sunan bankalardan birisi de Halk Bankası’dır. Yazımızın devamında sizlere Halk Bankası internet bankacılığı hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Halk Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Nasıl Yapılır?

Halk Bankası müşterilerine her kanaldan ulaşmak isteyen ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımayı hedefleyen banka olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet bankacılığının şube bankacılığına göre sayılabilecek en büyük dezavantajı güvenlik konusundadır. Müşteriler genellikle klasik bankacılık sistemi olan şube bankacılığına alışkanlık göstermiş durumdadır. İşlemlerini başka platformlarda yapmayı aklına yatıramayan kişiler internet bankacılığı sistemi içerisinde bankacılıkla ilgili olan işlemlerini gerçekleştirmekten çekinmektedir. İnternet bankacılığı sistemi ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda internet ortamının güvenlik sorunun oluşması da bu çekinceyi tetiklemiştir. Fakat günümüz teknolojisi geliştikçe internet ortamı için geliştirilen güvenlik önlemleri de armış durumdadır. Halk Bankası da müşteri tatminini en üst seviyelerde tutmak için bu güvenlik gelişiminden nasibini almış ve müşterilerine sunmuştur. İnternet üzerinden yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliği için yatırım yapan Pamukbank’ı bünyesine katan Halkbank sizlere en güvenli teknolojiye dayanan internet bankası hizmetini sunmaktadır. Müşteriler tarafından en çok yadsınan durum Halk Bankası internet bankacılığı sistemine giriş esnasında istenen T.C. kimlik numarası ve/veya cep telefonuna ait marka ve model gibi bilgilerin talep edilmesidir. Halk Bankası internet bankacılığı bu gibi bilgilerin alınmadığı bir internet bankacılığı sistemi kurmuş durumdadır. Dilerseniz Halk bankası internet bankacılığı sistemine giriş için bu bilgiler dışında hangi bilgilere ihtiyaç duymuş bir göz atalım.

Halk Bankası internet bankacılığına ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz linke tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza yukarıda görselini paylaştığımız ekran gelecektir. Bu sayfa üzerinden ilk önce kurumsal ya da bireysel müşteri girişinden sizler için uygun olan seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Kurumsal giriş kısmında bireysel kısımdan farklı olan alan 3 numaralı alandır. Öncelikle 1 numaralı alana müşteri numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonrasında kendinizin belirleyeceği parolanızı 2 numaralı alana eksiksiz ve doğru bir biçimde girmeniz gerekiyor. Bireysel müşteri iseniz ilk başta bireysel müşteri internet şubesi giriş seçeneğini kullanacağınız için 3 numaralı alanla karşılaşmayacaksınız. Halk Bankası internet bankacılığına kurumsal giriş yapmak istediğinizde ise 3 numaralı alanda gördüğümüz firma müşteri numarasını eksiksiz ve doğru bir biçimde girmemiz gerekiyor. Banka ayrıca bütün bu işlemlerinizi daha güvenli hale getirmek için 4 numaralı alanda bulunan sanal klavye özelliğini de internet şubesi giriş sayfasına konumlandırmış durumda. İnternet şubesine giriş seçeneği müşteri numaranızla yapılabiliyorken kredi kartı bilgileriniz ile de giriş sağlayabilmektesiniz.

Kredi kartı ile Halk Bankası internet bankacılığına giriş yapmak istediğiniz zaman karşınıza yukarıda görselini paylaştığımız içerikle paralel içeriğe sahip uygulama çıkmakta. Bu uygulamada ilk önce 6 numaralı alandan kart tipinizi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise 7 numaralı alanda kart numaranızın son 6 hanesini ve devamında 8 numaralı alana kartınızın son kullanma tarihini girmeniz gerekiyor. son olarak 9 numaralı alana cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmekte. Bunun banka tarafından istenmesinin nedeni ise 5 numaralı alanda görmüş olduğunuz aşamalar gerçekleştirilirken kart doğrulama aşamasında kartınız ile siz dışında bir işlem yapılmaması için bir güvenlik sisteminin bulunmasıdır. Bu ilk aşamada istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurduktan sonra 10 numaralı alanda görmüş olduğunuz devam butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmeniz gerekir.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Giriş Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

Halk Bankası İnternet Bankacılığına Kredi Kartı İle Giriş Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.