Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Konut Kredisi

Halk Bankası’nın siz müşterilere sunmuş olduğu konut kredisiyle artık ev almanız daha da kolay. Halk Bankasıyla ev almak uzak bir hayal olarak kalmayacak. Halk Bankası’nın konut kredisini kullanarak rahat bir şeklide ev satın alabilirsiniz ve satın almak istediğiniz evi kira öder gibi sabit taksitlerle kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Satın almayı istediğiniz konutun ekspertiz değerinin, maksimum % 75’ine kadar Halk Bankası konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Cazip faiz oranları ile bütçenize en uygun olan konut kredisine 120 aya kadar vade ve esnek ödeme seçenekleri ile başvuru yapabilirsiniz. Halk Bankası’nın birçok avantajlı bireysel kredileri vardır. Eğer Halk Bankası konut kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız hemen gerekli belgeleri tamamlayarak en yakın Halk Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Halk Bankası konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler yazının devamında verilmiştir. İlk olarak TC kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport bulunmalıdır. Gelir belgesi de gereklidir. Gelir belgesini biraz açıklayacak olursak kamu çalışanları için bordro gereklidir. Özel sektör çalışanları için bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, şikayet imza sirküleri, Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü gereklidir. Emekliler için Sosyal Güvenlik Kurumu emekli belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli olup halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, iş yeri destek prim bildirgesi gereklidir. Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi gereklidir. Çiftçiler için çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri gereklidir.

Konut sigortası ve DASK prim tutarları konutun lokasyonu, metrekaresi vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Halk Bankaıs gerektiği zaman kampanya şartlarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutmaktadır. Siz müşterilerimiz için avantajlı bir şeklide hazırlanan Halk Bankası konut kredisinden yararlanmak için gerekli belgeler ile en yakın Halk Bankası şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.