Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Kredileri

Halk Bankası Kredileri Nelerdir?

Nakit para bulmakta zorlanan, yeni araba almak isteyen yada konut sahibi olmak isteyen her birey, Halk Bankası kredilerine başvuruda buluna bilir. Bireysel olarak müşterilere sunulan Halk Bankası kredileri ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi olarak bilinmektedir. Türkiye’de toplumsal olarak en çok tercih olunan kredilerden biri olan Halk Bankası kredileri, bu günkü yazımızın konusunu kapsamaktadır. Sizlere sunduğu bu makalenin sonunda, adı geçen Halk Bankası kredileri hakkında gerekli tüm bilgilere sahip olacaksınız.

Halk Bankası İhtiyaç Kredileri

Maddi sıkıntınız ister eğitim için olsun, ister sağlık için, ister düğün, isterse de tatil yada başka bir şey, Halk Bankası ihtiyaç kredisi ile her türlü nakit ihtiyacınıza anında çözüm bulabilirsiniz. Geri ödemelerinizi 36 aya kadar varan vade ile yapabilirsiniz.

KKTC İhtiyaç Kredisi

KKTC ihtiyaç kredisi ile her türlü nakit ihtiyaçlarınızı karşılaya bilirsiniz. Geri ödemelerinizi aylık 1,29% oranından yaptığınız taktirde 36 aya kadar varan vade ile, aylık 1,39% oranından yaptığınız taktirde ise 60 aya kadar varan vade ile yapabilirsiniz.

Kredi Mini

Kredi mini ile düşük tutarlı ve kısa vadeli olan kredi ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. 5000 TL’ye kadar kredi sahibi olabilir, ödemelerinizi on aya kadar olan vade ile aylık 1,20% oranından başlayarak yapabilirsiniz.

Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi

Bu kredi türüne cazip faiz oranları ile sahibi olduğunuz üç şahsa ait iş yeri yada konut ipoteği karşılığında sahip ola bilirsiniz. Kredi vadesi 36 aya kadardır ve ekspertiz ücreti 650 TL, ipotek tahsis ücreti ise 155,76 TL olmaktadır.

Eğitim Kredisi

Eğitim kredisine sahip olarak üniversite, yüksek okul, dershane ve diğer tahsil ücretlerini anında karşılayabilirsiniz. Ödemelerinizi 12 aya kadar varan vade ile aylık yada üç aydan bir yapa bilirsiniz. Maksimum kredi tutarı 50000 TL’ye kadardır.

Halk Bankası Taşıt Kredisi

Halk Bankası taşıt kredisi ile istediğiniz araca hemen sahip ola bilirsiniz. Geri ödemelerinizi 48 aya kadar varan vade ile cazip faiz oranlarında yararlanarak yapabilirsiniz. Aracınızın ekspertiz değerinin 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için 70%’ini, 50 bin TL’nin üzerinde olan kısmı içinse 50%’ini kredi olarak kullanabilirsiniz. İkinci el olan araçların en fazla beş yaşına kadarını kredilendirebilirsiniz. Kaskoyu Halk Bankası’nın üzerinden yaptığınız zaman indirimli faiz oranlarından yaralanabilirsiniz.

KKTC taşıt kredisi ile sıfır km olan araçların ekspertiz değerinin 80%’ini, ikinci el olan araçların ekspertiz değerinin 70%’ini kredi olarak kullanabilirsiniz. Geri ödemeleriniz 60 aya kadar varan vade ile yapabilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredisi

Halk Bankası konut kredisi ile hayalinizdeki evinizi ertelemeye son verebilirsiniz. Satın alacağınız evinizin ekspertiz değerinin 75%’ini kredi olarak kullanabilirsiniz. Geri ödemelerinizi 15 yıla kadar varan vade ile yapabilirsiniz.

Bireysel Destek Kredisi

Bu kredi türü ile sahip olduğunuz evinizi teminat olarak vere bilir, böylece 36 aya kadar olan vade ile nakit ihtiyacınız için kredi sahibi olabilirsiniz. Evinizin ekspertiz değerinin 75%’ini kredi olarak kullanabilirsiniz.

İnşaatınıza destek kredisi

Bu kredi türünü, kendiniz yapmış olduğunuz evinizi tamamlaya bilmeniz için kullana bilirsiniz. İnşaat seviyesinin 70%’ini tamamlamanız durumunda krediden faydalanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin 75%’ini kredi olarak kullanabilirsiniz. Geri ödemelerinizi 120 aya kadar varan vade ile yapabilirsiniz.

Halk Bankası Kredileri’ne Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda okuduğunuz tüm bu avantajlardan yararlanabilmeniz için, Halk Bankası Kredileri’ne başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuruyu gerekli belgeler ile birlikte size en yakın olan Halk Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Halk Bankası kredileri’ne başvuruda bulunmadan önce kredi hesaplama işlemini yaparak aylık, yıllık ve toplam ödeyeceğiniz miktarı önceden belirleye bilirsiniz. Halk Bankası krediler hakkında her hangi bir sorunuz için, 0850 222 0 400 veya 444 0 400 Halk Banksı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

  • TC kimlik numarası, nüfuz cüzdanı yada pasaport
  • Mesleğinize göre gelir belgesi olarak
  • İkamet ettiğiniz yere dair belge yada son üç aya ait elektrik, doğal gaz, telefon veya su faturası
  • Eğitim kredisi için ek olarak eğitim aldığınıza dair belge
  • Taşıt kredisi için ek olarak sıfır km olan araçlar için proforma faturası, ikinci el olan araçlar için ruhsat fotokopisi
  • Konut kredisi için ek olarak satın alacağınız evin kat mülkiyet tapusu

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.