Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Mahsul Kart

Evrensel bankacılığın tüm gerekliliklerini yerine getirmek, güçle üste çıkabilmek, müşterilerine sınırsız ve kaliteli bankacılık hizmetleri vermek için çalışan Halk Bankası, geniş kitlelerin ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek, kalıcı bir ekonomik kalkınma, sosyal denge ve toplumsal huzurun korunması için meslek sahiplerine sana sanatkarlara kredi vermek amacıyla Türkiye Halk Bankası 1933’te kurulmuştur. O günden beri birçok yenilik yapmıştır. Halk Bankası Mahsul Kartta bu kapsamdadır.

İnsana, insani değerlere saygı, kurum dışı güvenilirlik ve kurum içi güven gibi hassas ilkelere sahip olup bu yolla daha iyi hizmeti hedefledikleri her sene, bunu yakalıyorlar. Hatta öyle ki; 2016 yılı üçüncü çeyreğinde net kârı 2 milyar 195 milyon TL’ye ulaşan Halk Bankası, bu dönemde öz kaynaklarındaki artış yüzde 10 düzeyinde gerçekleşti. 2015 yılı sonuna göre toplam aktiflerimiz yüzde 12,6 artışla 211,3 milyar TL’ye ulaşırken, toplam kredilerimiz aynı dönemde yüzde 14 artışla 190 milyar TL’ye yükseldi. Bankamızın toplam mevduatı ise 137,5 milyar TL oldu. Bankamız, KOBİ kredilerinin de dâhil olduğu toplam ticari kredilerini 2015 yıl sonuna göre yüzde 15,4 artışla 115 milyar TL’ye yükselterek reel sektörün destekçisi olmaya devam etti. Halk Bankası, çağdaş bankacılık prensipleri ve ticari bankacılık kuralları içerisinde ekonomiye artı değer yaratacak, karlı ve verimli bir kurum olmaya çalışmaktadır. Bu amaçla bankanın organizasyon yapısı da çağdaş bankacılık kuralları ve uluslararası alanda rekabet edebileceği düzeyi yakalamaya gayret eder. Nisan 2001 tarihinde bankanın organizasyon yapısı üzerinde çalışmalar yapmak üzere Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu göreve başlamıştır ve bankanın faaliyetlerini pazarlama, krediler, destek hizmetleri, şube dışı kar merkezleri, mali kontrol ve risk yönetimi olmak üzere 5 ana başlık altında toplanmış, operasyon ağırlıklı bankacılık anlayışına, pazarlama nosyonu da eklenmiştir.

Üstlendiği sosyal sorumluluklar ve yüksek görev bilinci ile bankacılık faaliyetlerini kaliteli bir şekilde müşterilere sunarken bankacılık sektörünün ve sermaye piyasasının gelişimine de katkıda bulunmaktadır. Kurumun kurumsal yönetim ilkeleri şöyledir:

  • KOBİ’lerin ve bireysel müşterilerin ilk sırada tercihi olmak.
  • Bankacılık sektöründe yetenekli olan personelin çalıştığı ve çalışmak istediği banka olmak.
  • Dengeli büyüyen ve sürdürülebilir kar oranına sahip bir banka olmak.
  • Ttüm iş süreçlerinde, sektördeki en yüksek kalitede hızlı hizmet seviyelerine ulaşarak.
  • Müşteri memnuniyetini en iyi seviyede sağlamak.
  • Bölgenin lider KOBİ bankası olarak yer almak.

Müşteri odaklı, güvenilir, dinamik, verimli, şeffaf yapıya sahip duruşuyla hala Türkiye’de ve uluslararası finans sektöründe adından söz ettirir bir bankadır. Halk Bankası’nın aktif büyüklüğü ise 211 Milyar TL’yi aştı.

Halk Bankasının Bankacılık Hizmetleri

Sürekli büyüme ve kaliteli hizmet verme vizyonuna sahip olan Halk Bankası, bu izlek ile yerel, ulusal ve küresel bankacılık hizmetleri vererek finans sektörünün önde gelen bankalarından biri olarak varlığını sürdürmektedir. Verdiği bireysel, KOBİ, ticari ve kurumsal bankacılık hizmetlerinin tümünde müşterinin ihtiyacını en kolay şekilde gidermeye odaklı bir politika edinmiştir. Halk Bankası Mahsul Kart bankacılık hizmetleri kapsamındaki yeniliklerden sadece bir tanesidir.

Bankanın organizasyon yapısı; çağdaş bankacılık ilkelerinin dışına çıkmadan ve ticari bankacılık hizmetleri çerçevesinde kârlı ve verimli bir kurum olmaktır.  Bu doğrultularda bankanın faaliyetleri; Pazarlama, Krediler, Destek Hizmetleri, Şube Dışı Kar Merkezleri, Mali Kontrol ve Risk Yönetimi olmak üzere 5 ana başlık altında toplanmış, operasyon ağırlıklı bankacılık anlayışına, pazarlama da eklenmiştir.

Bireysel Bankacılık Hizmetleri

Avantajlı mevduat oranları, uygun faiz oranları ve uzun vade fırsatlarıyla birçok kredi, kart hizmetine yer veren Halk Bankası bireysel bankacılık hizmetleri sürekli değişim ve gelişim vizyonuyla ele alınıyor. Geniş bir çeşitlilik ağına sahip kredi kampanyaları şöyledir:

Kredi 2017, Hesaplı Evim Konut Kredisi, Yeşil Işık Taşıt Kredisi, Bordro24 İhtiyaç Kredisi, Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi, Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi, Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi, Dost Kredi, Kentsel Dönüşüm Kredisi, 2/B Kredi Paketi.

Bunların yanı sıra diğer bireysel bankacılık hizmetleri ve/veya kredi çeşitleri ise şöyle; Kredili Mevduat Hesabı, İhtiyaç Kredileri, Taşıt Kredileri, Konut Finansmanı/mortgage, Anlaşmalı Konut Kredileri… Çeşitli sigorta hizmetlerine de yer veren Halk Bankası bireysel destek kredileri ve yatırım fonlu mevduat hesaplarıyla kısa vadede ya da uzun vadedeki hayat planlarınızı gerçekleştirmenize yardım ediyor.

Kurumsal Bankacılık Hizmetleri

Üreten bir ülkenin bankası olan Halk Bankası, bu doğrultuda alanında yetkin üretim faaliyeti gerçekleştiren kurum ve kuruluşlara destek niteliğinde bankacılık hizmetleri sunar. Nakit yönetimi ve dış ticaretin finansmanı konularında, bu işlemlerde yetkin kadrosu ile tüm sorunları çözüyor ve finansman sağlıyor. Kurumsal krediler, vadeli işlemler, yapılandırılmış finansman, nakit yönetimi, yatırım ürünleri, dış ticaretin finansmanı, leasing, paraf business, sigorta alanlarında kurumsal bankacılık faaliyetlerinde bulunur.

Ticari Bankacılık Hizmetleri

Kuruluşunuzun işletme sermayesine katkıda bulunmak, yatırımlarınızı temin edebileceğiniz krediyi, finansmanı sağlamak konusunda geri ödemeleri dönemsel, aylık olarak eşit taksitlere bölünebilecek kolaylıklar sağlar. Finansman ihtiyaçlarınız için Halkbank Ticari ve Kurumsal Kredileri’nden yararlanabilirsiniz. Ticari faaliyetler dahilinde; Ticari ve Kurumsal Krediler, Nakit Yönetimi, Dış Ticaret Finansmanı, Yatırım Ürünleri, Leasing, Paraf business, sigorta ve kiralık kasalar hizmetleri vardır.

KOBİ Bankacılık Hizmetleri

Halk Bankası, sektörünüze özel hizmetlerden oluşan ve nakit kredi ihtiyacından diğer tüm bankacılık hizmetlerine kadar ihtiyaçlarını karşılayan destek paketleriyle KOBİ bankacılık hizmeti vermektedir. KOBİ’lere Özel, KOBİ Destek Paketleri, KOSGEB Kredileri, KOBİ Hesaplı Bankacılık Tarifeleri, KOBİ Enerji Yatırımlarının Finansmanı, Teşvik, Hibe ve Destekler, KOBİ’lere Yurt Dışı ile İş Yapma Rehberi, İhracatçı KOBİ’lere Ücretsiz İngilizce Eğitimi gibi hizmetler sunar.

Halk Bankası Mahsul Kart Nedir? 

Halk Bankası, Tarım Destek Paketi kapsamında üreticilere en uygun hizmeti götürmek amacıyla birtakım bankacılık hizmetleri KOBİ bankacılık kapsamında vermektedir. Mahsul Kart, Tarım Destek Paketi’ne katılan yeni bir hizmettir.

Mahsuk Kart’ın birçok avantajı bulunmaktadır. Mahsul Kart’ı edinen üretici, çiftçi HalkBank koruması altında gönül rahatlığıyla üretime devam eder. Mahsul Kart’ın çiftçiye ne gibi faydaları var? Mahsul Kart sayesinde tarımsal üreticilerin kredilerini geri ödemeleri hasat dönemleri ve ürün desenlerine göre düzenleme fırsatı elde ediyor. Ayrıca Mahsul Kart sahipleri, anlaşmalı üye iş yerlerinden akaryakıt, zirai ilaç, tohum, yem, yedek parça ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Üretici finansman ihtiyacı duydukları tarımsal girdileri bankanın üye iş yerlerinden karşılayabilirler. Bu tarımsal girdiler, akaryakıt, zirai ilaç, fide, yem, gübre, tohum, tarımsal mekanizasyonu (makina, ekipman gibi), sulama ekipmanları, veterinerlik hizmetleri, yedek parça, danışmanlık hizmetleri vb. Halk Bank Mahsul Kart hizmetinden çiftçi kayıt sistemi belgesi sahibi olanlar, zirai kazanç sağlayanlar, üreticilik, yetiştiricilik, hayvancılık, çiftçilik gibi tarımsal üretim faaliyetinde bulunan tarımsal üreticiler yararlanabilir.

(*Arıcılık, Büyükbaş Hayvan Besiciliği, Kümes Hayvancılığı ve Damızlık Süt sığırcılığı yapan tarımsal üreticilerin ana faaliyeti bitkisel üretim olmalıdır.)

HalkBank KOBİ Mahsul Kart Hizmeti Hakkında Daha Detaylı Bilgiye Erişebilmek İçin Lütfen Tıklayınız!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.