Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Tarım Kredisi

Halk Bank çiftçiyi ve tarımla uğraşanları finansal olarak desteklemek için birden fazla paket hazırlamış ve buna Tarım Destek Paketi adını vermiş. İçerisinde bir çok farklı bankacılık ürünü bulunan bu paket ile çiftçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. İster tarım aletleri ister arsa alımınız olsun Halk Bank Tarım Destek Paketi içerisinde bulunan bankacılık ürünleri ile tüm ihtiyaçlarınızı tek bir bankadan karşılayabileceksiniz. Üstelik kredinizi alıp hasat zamanı ödemenizi yapabilirsiniz. Biz de bu yazımızda Halk Bankası Tarım Kredisini ele alacağız.

Halk Bank tarım kredilerinde tohum dikim gübreleme sulama gibi ekim öncesi ve hasat zamanı nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için 48 aya varan vade ile kredi paketleri sunmaktadır.

Traktör ve Tarım Makineleri Kredisi

Halk Bankası Tarım kredisi kapsamındaki kredilere gelelim. Sıfır ya da ikinci el traktör biçerdöver ya da diğer bir çok tarım ekipmanlarını alabilmeniz için sağlanan kredi paketidir. Traktör ve Tarım Makinaları / Ekipmanları Kredisi ile 60 ay gibi uzun bir vade süresi ve uygun oranlarla kredi kullanabilirsiniz.

  • Halk Bankası Tarım kredisi ile yeni bir traktör alımınızda sıfır kilometre traktör için KDV dahil fatura bedelinin %70’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  • Halk Bankası Tarım kredisi kapsamında ikinci el traktör alımlarında ise kasko bedelinin %50’sine kadar kredi verilmektedir.
  • Yeni bir biçerdöver, pamuk toplama makinesi, pancar sökme makinesi gibi ekipman alımlarında da yine traktörde olduğu gibi KDV dahil fatura tutarının %70’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  • Diğer tüm yeni makine ekipman alımlarında KDV dahil fatura tutarının %70’ine kadar kredi kullandırılmaktadır.

Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi

Sera işletmeniz olsun ya da sera yapımına başlayacak olun bu kredi ile tüm finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Sera sahibiyseniz Sera İşletme Kredisi olarak 24 ay vadeye kadar kredi kullanabilirken, yeni sera kurmak isteyenler için Sera Yapım Kredisi ile 48 aya kadar vade ile kredi kullanabilirsiniz.  Üstelik ödemelerinizi aydan aya yapmak zorunda değilsiniz dilerseniz 3, 6, 9, 12 ayda eşit ödeyerek ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Sera yapımında 1 yıl. Sera işletmesinde ise 6 aya kadar ödemesiz dönem hakkınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca ödeme dönemleri sizin hasat döneminize göre ayarlanmaktadır. Böylece herhangi bir ödeme zorluğu çekmemeniz amaçlanmakta.

Topraksız Tarım Kredisi

Türkiye’nin birçok yerinde başlanılan ve her geçen gün daha çok yatırımcıyı çeken topraksız tarım ile bir çok yerde tarım yapılabilmektedir. Topraksız tarım için tüm ekipmanlar ihtiyacını karşılamak amacıyla yada hali hazırda var olan topraksız tarım seranız için kredi kullanabilirsiniz. Sera kredisi ile 2 yıldan 5 yıla kadar vade farkı ile kredi kullanabilirken işletme krediniz için azami 2 yıl vade süresi belirlenmiştir. Topraksız Tarım Kredisi TL ve yabancı para biriminde verilebilmektedir. Ayrıca ödemeniz hasat döneminize göre ayarlanabilmektedir.

TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredisi

Halk Bankası Tarım kredisi kapsamında, TMO Makbuz senetlerinizi Halk Bank’ta nakde dönüştürebilirsiniz.

TMO tarafından size verilen Makbuz Senedi ile kredi kullanabilirsiniz. Arpa, buğday, mısır, çeltik, tritikale ve yulaf ürünleri için kredi verilmektedir.  TMO kredisi faiz oranı ve vade süresi değişiklik göstermektedir. Kullanacağınız kredinizin azami limiti TMO makbuzunuzda belirtilen masraflar düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden verilmektedir.

Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi

Tarımsal üretiminizi arttırmak için ister yeni bir sulama sistemi isterse var olan sulama sisteminizi geliştirmek için olsun kullanacağınız kredide size destek veriyor. Tarımsal Sulama Kredisi kendi içerisinde ayrı paketlerde bulunmaktadır.

Bu krediden faydalanmanız için Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi sahibi olmalı, zirai kazanç sağlayan çiftçilerden yada tarımsal üretimde bulunan işletmelerden olmanız gerekmektedir. Kredilerinizi Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi ve Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama Sistemleri Kredisi olarak kullanabilirsiniz.

Kredi vade süresi değişiklik göstermekte olup damla sulama ve yağmurlama sulama sistemleri için azami 5 yıl vade ile kredi kullanılırken hareketli yağmurlama sulama sistemleri için ise azami 3 yıl kredi sunulmaktadır. Sulama sistemlerinin fatura bedelinin KDV dahil azami %70 – %75’ine kadar kredi kullandırılmaktadır. Ödeme döneminizi yine hasat döneminize gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Çeltik Kredisi

Halk Bankası Tarım kredisi kapsamındaki çeltik üretiminiz için kullanacağınız 12 aya varan vadelerde olan kredidir. İster ekim öncesi isterseniz hasat dönemi için kullanın Çeltik Kredisi ile finansman sıkıntısı çekmenizin önüne geçilmiştir. Üstelik kredinizin ödeme dönemini hasat döneminize göre ayarlayabilirsiniz.

IPARD–Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi

Kırsal Kalkınma Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan firmalara proje yatırım miktarının %75’ine kadar ön finansman desteği sağlanmaktadır. 7 Yıla varan vade süresi ile 2 yıl ön ödemesiz kredi kullanabilirsiniz ayrıca ödemelerinizi 3 ay veya 6 ayda bir yapabilirsiniz.

Tarımsal Arazi Alım Kredisi

Tarımsal faaliyetlerinizi devam ettirdiğiniz arazinizi genişletmek için veya yeni bir arazi alımı için kullanacağınız kredi türüdür. 60 aya kadar vade ile kredi kullanabilirsiniz.

Halk Bankası Tarım kredisi kapsamındaki Halk Bankası tarafından sağlanan Tarımsal Destek Paketi içerisinde bulunan kredi fırsatlarından yararlanmak için size en yakın Halk Bankası Şubesine gidebilir ya da internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak müşteri temsilcisinin sizi bilgilendirmek için iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.