Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi araç sahibi olmak isteyen, fakat para sıkıntısından dolayı bir türlü bu isteği gerçekleştiremeyen kişilere yönelik bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Taşıt kredisine aynı zamanda oto kredisi ve araç kredisi de deniliyor. Faiz oranı ise her bankaya göre değişmektedir.

Taşıt kredisi sıfır km olan araç ve ikinci el olan araç olmak üzere iki kısıma bölünüyor;

 • Sıfır km olan araçlar için genellikle aracın o anki fiyatına göre, %70’ini, vade süresi en fazla 60 ay olmak üzere kredi alabilirsiniz. Aynı zamanda aracı alacak kişinin kredi notunun yüksek olması ve bankalarla önceden bir sıkıntı yaşamaması gerekiyor.
 • İkinci el olan araçlar için yine en fazla 60 ay vade olmak üzere, kasko bedelinin % 70’ini kredi almak mümkündür. Eğer aracınızın kaskosunu kredi aldığınız bankadan yaptırırsanız, faiz oranı indiriminden ve dosya masrafı indiriminden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el olan araçlara yaş sınırı uygulanmaktadır.

Sunacağımız bu yazıda, birçok alternatif ile müşterilerinin araç sahibi olmalarında kolaylık sağlayan Halk Bankası’nın sunduğu taşıt kredisi hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olacaksınız.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Nedir?

Halk Bankası taşıt kredisi ile ister yeni olsun, ister ikinci el aracınıza 48 aya kadar varan vade seçeneği ile ve cazip faiz oranları ile kolayca sahip olabilirsiniz. Halk Bankası istediğiniz aracı alıp üzerine kar ekleyerek, ödemeyi bütçenize uygun olarak azalan taksitli ödeme planı ile ya da artan taksitli ödeme planı ile yapabilmenizi sağlamaktadır. Böylece ilk kredi taksitinizi isterseniz iki ay erteleyebilirsiniz.

Taşıtın fiyatı 50 bin TL’ye kadar olanlar için % 70’i (50 bin TL dahil olmakla), 50 bin TL’nin üzerinde olan araçlar içinse % 50 oranında kredi almak mümkündür. Aynı zamanda kaskoyu Halk Bankası’nın üzerinden yaparak, indirimli faiz oranı fırsatından yararlanmış olursunuz. İkinci el olan taşıt kredisinde ise beş yaşına kadar olan araçların kasko değeri esas alınmaktadır.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Halk Bankası taşıt kredisi hesaplama işlemini kullanarak faiz oranı, toplam ödeme tutarı, aylık taksit tutarı, yıllık maliyet, komisyon, kefil sayısı, dosya masrafı gibi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Halk Bankası taşıt kredi hesaplama işlemini, size en yakın olan Halk Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Halk Bankası taşıt kredisi başvurusunu gereken evraklarla birlikte size en yakın olan Halk Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Halk Bankası’nın şubeleri hakkında gereken bilgilere, aşağıda görmüş olduğunuz linkin üzerine tıklayarak sahip olabilirsiniz. 444 0 400 çağrı merkezini arayarak Halk Bankası ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Halk Bankası’nın Şubeleri ve ATM’leri İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

 • TC kimlik numarası, pasaport veya ehliyet
 • Gelir belgesi olarak:
  • Maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu
  • Emekliler için SGK emekli belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, güncel işletme hesap özeti ve ticaret sicil gazetesi
  • Emekliler için SGK emekli belgesi
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi Ek gelir belgesi
  • Faiz geliri için ilgi hesaba ait hesap cüzdanı
  • Kira geliri için ilgili gayrimenkule ait tapu ve kira sözleşmesi

Halk Bankası Taşıt Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.