Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halkbank Eğitim Kredisi

Bütün insanların ihtiyaçları her geçen gün çeşitlilik göstermekte bu sebeple para ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu çeşitlilik sebebiyle ihtiyaçlara yetişebilmekte ise güçlük çıkabilmektedir. İşte bu noktalarda bankaların ihtiyaç kredileri devreye girmekte ve tüketicilerin rahat bir nefes alabilmesini sağlanmaktadır. İhtiyaçların çeşitliliğiyle ortaya çıkan ihtiyaç kredileri de çeşitlenmiş ve bir çok alanda ayrı ayrı kredi türleriyle farklı avantajlar sağlamaya başlamışlardır. Bankalar özellikle eğitim konusunda desteklerine büyük avantajlar katmışlardır çünkü eğitime destek demek aynı zamanda ülkeye ve ülke ekonomisine de destek anlamına gelmektedir. Birbirleriyle bu konuda da yarış içerisine giren bankalar eğitim kredisi alanında da çeşitli avantajlar sağlamaktadırlar ve bu avantajları sağlarlarken müşteri kazanmak adına en iyi fırsatları kendi bankalarında toplamaya çalışmışlardır. Bu yarış içerisinde bulunan Halkbank’ta eğitim kredisini müşterilerine bütün avantajlarıyla sunmaktadır. Bu yazımızda Halkbank Eğitim Kredisiyle ilgili faiz oranları ne kadardır, vadeler kaç aya kadar uzatılabilir, en fazla ne kadar kredi kullanılabilir ve merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim masraflarının oldukça arttığı günümüzde tüketiciye eğitim alanında destek olan bir kredi türüdür.

Halkbank Eğitim Kredisi oldukça düşük faiz oranları ve ödemeleri rahatlatmak amacıyla uzun vadelere sahiptir. Ayrıca Halkbank Eğitim Kredisi ödemelerinizde kredinizi isterseniz serbest ödemeli seçebilirsiniz. Bunun dışında Halkbank Eğitim Kredisi ödemelerinizi aydan aya artan ya da azalan taksitli, üç ayda bir ödemeli seçebileceğiniz gibi ilk taksidi eğer hemen ödeyecek durumda değilseniz iki ay erteleme gibi büyük bir fırsata da Halkbank aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Eğer Halkbank’tan Eğitim Kredisi almak istiyorsanız 50.000 e kadar varan miktarlarda kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Eğitim kredisi aldığınızda ayrıca banka tarafından size hayat sigortası da yapılacaktır. Bu hayat sigortası sayesinde olur da krediyi aldıktan sonra borçlunun ölümü gerçekleşirse aileden bir kişinin geriye kalan borçları ödemesi söz konusu olmayacak bu borçlar sigorta tarafından karşılanacaktır. Bu sayede borçlunun ailesi birde kredi borçları ile güç duruma düşmeyecektir.

Halkbank Eğitim Kredisi Faiz Oranları

Halkbankasında eğitim kredisinin faiz oranları oldukça düşük tutulmuştur bu da tüketicilerin en büyük avantajlarından birisi haline gelmiştir. Masraflı kredi seçeneğinde faiz oranı yalnızca %1.10 iken yıllık toplam maliyet oranı ise %17.3790 masrafsız kredi de faiz oranı sadece %1.16 iken yıllık toplam maliyet oranı ise %18.0441 dır. Masrafsız kredide kredi tahsil ücreti alınmamaktadır. Masraflı kredi de ise kredi tahsil ücreti sadece 52.50 TL dir. Kredi tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi(BSMV) ücreti de dahil edilmektedir. Faiz oranlarında değişiklikler gerçekleşse bile bu konuda bilgilendirileceksiniz. Aynı zamanda Halkbank Eğitim Kredisi vade sayısı 48 aya kadar uzatılabilmektedir.

Eğer sizlerde Halkbank Eğitim Kredisinin bütün avantajlarından faydalanarak bu eğitim kredisini almak istiyorsanız bu krediye başvuru için size en yakın şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Şubedeki çalışanlar bu krediyi alabilmeniz için gerekli bütün yardımlarda bulunacaklar ve en yakın zamanda Halkbank Eğitim Kredisine sahip olabilmeniz için gerekli işlemleri gerçekleştireceklerdir. Sizin yapmanız gereken üzerinde TC kimlik no yazılı ehliyet, pasaport ya da nüfus cüzdanıyla şubelere gitmek ve orada söylenen izlenmesi gereken adımları izlemektir. Size en yakın şubeleri görebilmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Size En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

Halkbank’ın sağlamış olduğu diğer bir olanak ise Halkbank Eğitim Sigortasıdır. Bu sigorta sayesinde çocuğun eğitim masraflarını üstlenen 18 ve 65 yaş arasında bulunan tüm anne babalar ile diğer şahıslar Eğitim Sigortası yaptırabilirler bu sayede eğitim masraflarını karşılayan kişinin vefatı durumunda teminat ödenir. İlk yıl için minumum teminat tutarı 20.000 TL dir. Bu tutar ilerleyen yıllarda isteğe göre sabitlenebilir. Sigorta süresine değinecek olursak en az 4 yıldır en fazla ise 20 yıldır.

Halkbank’ın bütün bu avantajlarından faydalanmak için tek yapmanız gereken Halkbak şubelerini ziyaret ederek bilgi almak ve başvuruda bulunmak olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.