Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Halk Bankası Kredi Hesaplama

Bankalar kişilerin bireysel ihtiyaçlarının finansal desteğini sağlamak için birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerin en çok talep göreni ise bireysel kredilerdir. Bireysel krediler ile evinizdeki eşyaları yenilemek, tadilat yaptırmak, otomobilinize bakım yaptırmak, yeni araç almak, yeni bir konut almak vs. gibi finansal destek ihtiyacı duyduğunuz şeyleri gerçekleştirebilirsiniz. Kredi hizmeti sunan birçok banka mevcuttur ve bu bankalardan bir tanesi de devlet sermayesine dayalı olarak kurulmuş Halk Bankası’dır. Bu yazımızı ise Halk Bankası kredi hesaplama konusuna yardımcı olması ve Halk Bankası bireysel kredilerinin faiz oranları hakkında bilgi sağlaması amacıyla yazacağız.

Halk Bankası Kredi Hesaplama Nedir?

Öncelikle herhangi bir kredi almadan önce bu krediyi almanız durumunda ne kadar faiz ödeyeceğiniz, geri ödeme taksitlerinin ne kadar olacağı, kredi tahsis ücretinin ne kadar olacağı, vade sürenizin ne kadar olduğu gibi kredi ile ilgili konuları bilerek toplamda kredinin sizlere ne kadar masraf açacağını bilmek önemli bir rol taşımaktadır. Bu sebepten dolayı Halk Bankası’nın hizmete sunduğu başlıca kredileri için örnek hesaplamalar verip bunların üzerinden kredinin sizlere ne kadar masraf olacağını çıkarabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Faiz Oranları Nedir?

Halk Bankası kredi faiz oranları kredi türüne değişim göstermekle birlikte, kredinin vade süresi gibi etkenlerde bu faiz oranları değiştirmektedir. Halk Bankası’nın ihtiyaç kredisi için faiz oranları % 1,43 – % 1,49 arasında değişim göstermektedir. Konut kredisinde ise bu oran % 1,20 – % 1,24 arasında değişmektedir ve araç kredisinde ise % 1,35 – % 1,39 değerleri arasındadır.

Halk Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Halk Bankası kredi hesaplama işlemlerini kredinin türüne göre olan aylık faiz oranları, vade süresi ve BSMV vergisini göz önünde bulundurarak hesaplamaktadır. Sizlere ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve araç kredisinden birer örnek vererek talep edeceğiniz kredinin tutarına göre Halk Bankası kredi hesaplamayı ayrıca kendinizde yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi İçin;

Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Tahsis Ücreti (TL)(BSMV Dahil) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
10.000 TL 36 Ay 1,43% 52,50 TL 23,1170%
1,49% 0 TL 23,6969%

şeklinde bir tablodan oluşacaktır.

Taşıt Kredisi İçin;

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Tahsis Ücreti (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
0 km 20.000 TL 48 Ay 1,35% 105 TL 21,6272%
2. El 1,39% 22,3199%

şeklinde bir tablodan oluşacaktır.

Konut Kredisi İçin;

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Tahsis Ücreti (TL) Diğer Masraflar (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.000 TL 60 Ay 1,20% 500 TL 805,76 16,0685%
120 Ay 1,24% 16,3355%

şeklinde bir tablodan oluşacaktır.

Sizlerde bu tabloları inceleyerek tahmini talep edeceğiniz kredinin ne kadara mal olacağını öğrenmiş olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.