Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır ?

İhtiyaç kredisi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDKK) tarafından gerçekleştirilerek, vade süresi 36 aya kadar belirlenen bir kredidir. İhtiyaç kredisi banka ve çeşitli finansal kuruluşlar tarafından öne sürülerek, ticari nitelik taşımamaktadır. Bu yüzden sadece gerçek kişiler için geçerli olmaktadır ve kurumlar bu krediyi kullanamaz. İhtiyaç kredisi ile sağlıktan eğitime, tatilden evliliğe her türlü nakit sıkıntılarınızı giderebilirsiniz.

Diğer tüm kredilerde olduğu gibi, ihtiyaç kredisi için de başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuruda bulunabilmek için bankalar genel olarak bazı şartlarını öne sürüyor. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Öncelikle kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişinin, daimi olarak gelir kazancının olması lazım.
 • Yaşının 20 ya da üzerinde olması gerekiyor. (Kanunen 18 yaşında)
 • Kendisinin vergi levhasının ya da SSK kaydının olması gerekiyor.
 • Eğer önceden kredi başvurusunda bulunduysa, ödemelerini zamanında yapması, kredi notunun yüksek olması, yani dolaysıyla bankalarda hiçbir sıkıntısının olmaması gerekiyor. Kredi notu ne kadar yüksek olursa, kredi alabilme olanağı da bir o kadar yüksek olur.

Sizlere sunduğumuz bu yazımızın konusu, HSBC Bank ihtiyaç kredisi ile ilgilidir. Yazımızı okuyarak, HSBC Bank ihtiyaç kredisi ile ilgili gereken tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Nedir?

HSBC Bank bireysel kredisini kullanarak her türlü bireysel nakit ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Üstelik kredinizi düşük faiz oranı ve bütçenize uygun bir taksitle ödeyebilirsiniz. Siz de nakit sıkıntılarınızı giderebilmek için, hemen HSBC Bank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

HSBC Bank ihtiyaç kredisi başvurusunu gereken bazı belgeler ile birlikte, size en yakın olan HSBC Bank şubelerine giderek yapabilirsiniz. Eğer hemen ön başvuruda bulunmak istiyorsanız, aşağıda görmüş olduğunuz linkin üzerine tıklayınız. Açılan sayfada kişisel bilgileriniz girerek devam butonuna basınız. Daha sonra kredi türünü seçerek resimde gördüğünüz üzere gereken boş alanları doldurunuz. Tüm bunları yaptıktan sonra başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. Başvuru cevabınız en kısa zamanda cep telefonunuza mesaj olarak iletilecektir.

hsbc

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

 • TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi
 • Son üç aya ait olan herhangi doğalgaz, elektrik, su faturası belgesi
 • Son aya ait SSK bildirgesi
 • Çalıştığınız yerden gelir belgesi
  • Bordrolu çalışanlar için bordronun aslı
  • Maaş yazılı çalışanlar için, son aya ait maaş yazısı ve şirket imza sirküleri
  • Emekliler için, emekli maaşlarının yattığı banka hesabı ya da emekli maaşının olduğuna dair belge
  • Serbest meslek sahipleri ve şirket ortakları için günlük olan vergi levhası, gelir tablosu, bilanço, ticari sicil gazetesi ve oda kayıt belgesi

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

HSBC Bank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi ile, aylık ve yıllık taksitli ödemelerinizi önceden inceleyerek bütçenize uygun kredi seçebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi faiz oranları, toplam ödeme tutarı, komisyon, kredi kullandırım oranı, dosya masrafı, kefil sayısı gibi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. HSBC Bank bireysel kredisi hesaplama işlemini, size en yakın olan HSBC Bank şubesine giderek yapabilirsiniz. Eğer internet üzerinden hızlıca yapmak isterseniz, aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayarak resimde olduğu gibi kredi türünü seçip işleminizi yapabilirsiniz.

hsbc

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Kredi Başvuru Sonucu

Eğer HSBC Bank’a herhangi bir kredi başvurusunda bulunduysanız ve başvurunuzun cevabını hala alamadıysanız, aşağıda gördüğünüz linkin üzerine tıklayıp gereken kişisel bilgileri doldurarak, devam butonuna basmanız yeterlidir.

hsbc

HSBC Bank Başvuru Sonucu İçin TIKLAYINIZ!

NOT: HSBC Bank’la ilgili herhangi bir sorunuz için, 0850 211 0 111 HSBC çağrı merkezini arayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.