Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC Corporate Card

 

Günümüz dünyasında bankacılığın yalnızca bireysel bankacılıkla sınırlı olduğunu düşünmek oldukça gülünçtür. Yeniliklere açık, ilkelerine bağlı ve bulunduğu sektörün sınırlarını esnetmeyi her zaman seven HSBC, hem bireysel hem de ticari bankacılığı bir arada yüksek seviyelerde tutabilmeyi başarabilmiş, potansiyel büyümenin bulunduğu ortamlarda hem toplumun bireylerinin hem de bireylerin oluşturduğu küçük, büyük firma ve şirketlerin ihtiyacına cevap vermeyi bilmiştir.

Bu bağlamda HSBC Ticari Bankacılık’ta büyük atılımlar yapmış, dünyanın neresine giderseniz gidin kullanabileceğiniz, alım satımda kolaylıklar yaratan, hem bünyesine yeni müşteriler kazandırırken hem de bu firmaların nakit sıkışıklığını önleyen çözümleri Ticari Bankacılık altında Ticari Kartlarla müşterilerine sunmuştur. HSBC Ticari kartlar, Ticari Banka Kartı, Şirket Kartı ve Corporate Card olmak üzere birçok yeni düzenlemeyle firmaların karşısına çıkmıştır.

Corporate Card ile kartın kötü kullanımına karşı uygulamalardan yararlanır, çalışanlarınızın firma adına seyahat harcamalarını yapmasına izin verir, nakit çekim, nakit puan kullanımı ve her kart için limitleri ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

Şimdi pek çok yönden firmanızın kontrolünü elinize veren ve kendisini diğer kartlardan neden ayrı kıldığını göreceğiniz HSBC Corporate Card’ı detaylı bir şekilde tanıyalım.

Neden HSBC Corporate Card?

corporate

Firma çalışanının adı soyadı ile birlikte firma unvanının yer aldığı Corporate Card’larla, Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışında üzerinde MasterCard ve Visa amblemi bulunan tüm ATM’lerden, firmanın yetkilendirmesi doğrultusunda döviz ve TL çekilebiliyor.

Corporate Card’ın ödeme gününü ayın 3., 10., 14., 21., 29. ve 30. günleri gibi herhangi bir günü olarak seçip, firma nakit akış planını buna göre ayarlayabiliyor.

Corporate Card, firma adına harcamaların firma çalışanları tarafından yapıldığı ve tüm hareketlerin firma tarafından yönetilebildiği bir sisteme sahip, firma hesabından ödeme günü harcamaların kesildiği, ticari bir karttır.

Firmanızda kullanılan Corporate kartların yetkisini tamamen firmaya veren HSBC, ödemelerde esneklik sağlayan ve firmaya nefes aldıran bir alt yapıyı firmaların hizmetine sunuyor.

Tamamen firmanın talebi üzerine işleyen Corporate Card, firmanın talebi üzerine firmadaki istenilen sayıda çalışana veriliyor ve eğer istenirse tüm kartların özellikleri, limitleri, nakit çekme yetkileri aynı, istenildiği takdirde her kart için farklı olabiliyor.

Firma tarafından yetkilendirildiği takdirde, Advantage üye işyerlerinden Corporate Card ile yapılan alışverişlerde firma Nakit Puan kazanıp belirlenen ve firmanın iş yaptığı bu üye iş yerlerinden indirimli alım satım işlemleri gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu Nakit Puan’ları firma bünyesindeki Corporate Card’lara ortak dağıtabiliyor, isterseniz tek bir kartta da toplayabiliyorsunuz. Başka bir seçenek olarak da firmanın seçtiği başka bir kartta kullanabiliyorsunuz.

Üye işyeri hizmetleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Firma tarafından verilen otomatik ödeme talimatı ile Corporate Card’ların son ödeme gününde, TL bazında firmanın vadesiz mevduat hesabından ödeme gerçekleşiyor.

Corporate Card ile firma harcamaları ile kişisel harcamalar karışmıyor. Corporate Card firma çalışanlarının firma işleri için kendi bütçelerinden harcama yapmasını önlerken, aynı zamanda SmartData uygulamasıyla her türlü kötüye kullanımın önüne geçiliyor. SmartData uygulaması ile her bir kart dağıtılan çalışanın tüm harcama verilerini kontrol edebiliyor ve istediğiniz formatta rapor alabiliyorsunuz. Üstelik, bu uygulamayı Türkiye’de efektif olarak kullanan tek banka olan HSBC, en detaylı raporları alıp akıllı finansal yönetim uygulamalarına erişip, bu uygulamayı kullanan müşterilerinden, dünyadaki diğer örneklerine tezat oluşturan bir şekilde ek ücret talep etmiyor.

Corporate Card ile her kart sahibine ayrı harcama limitleri ve nakit para çekme limiti verilip her harcama izlenebiliyor.  Her kart için istendiği takdirde, firma için yapılan harcamalarda nakit sıkıntısı yaşanmaması adına nakit avans özelliği getirilip, istenildiği takdirde istenilen karttan kaldırılabiliyor.

HSBC Şirket İnternet Bankacılığı ya da kart kullanıcılarının HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı’nı kullanarak HSBC Corporate Card harcamaları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Corporate Card kullanarak firmaları için seyahat eden çalışanların, olası uçak bekleme ve ya rötar, uçuş iptali gibi durumlarda havaalanlarında daha rahat ve keyifli vakit geçirebilmeleri için Lounge hizmetinden yararlanabiliyorlar. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dış hatlar terminalinde bulunan HSBC Club Lounge’da uygun bir ücret ödeyerek çalışanlar bekleme vakitlerini keyifli geçirebiliyorlar.

HSBC Corporate Card’a Nasıl Başvururum?

HSBC Corporate Card sahibi olmak için, size en yakın HSBC şubesine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.