Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı son zamanlarda şube bankacılığına göre en çok işlem yapılan bankacılık sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şube bankacılığına göre birçok avantaj sağlayan internet bankacılığı teknolojinin gelişimi ile birlikte sahip olduğu dezavantajlardan da arınma durumundadır. İnternet bankacılığında en çok tereddüt edilen durum güvenlik alanında yaşanırken bankalar yatırımlarını bu sorunun ortadan kaldırılması için fazlaca çaba sarf etmektedir. Avantajlar konusunda ise sıra beklemeden ve dilediğiniz yer, mekan ve zamanda bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz gösterilebilmektedir. İnternet bankacılığı alanına bankacılık sektöründe faaliyet gösteren hemen hemen her banka faaliyet göstermektedir. Bunlardan birisi de HSBC Bankası’dır. Yazımızın devamında sizlere HSBC internet bankacılığı hakkında daha detaylı bilgi ve HSBC internet bankacılığı sistemine giriş aşamalarından bahsedeceğiz.

HSBC İnternet Bankacılığı Sistemi Nasıl Çalışır?

HSBC internet bankacılığına ulaşım sağlayabilmeniz için kullandığınız internet tarayıcınızdan kurumsal sayfasına ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Bu sayfaya ulaşabileceğiniz link yazımızın sonunda sizlerle paylaşılacaktır. Kurumsal sayfaya ulaşım gösterdikten sonra sizleri aşağıda görselini paylaştığımız resimle aynı içeriğe sahip internet sayfası karşılayacaktır.

HSBC internet bankacılığı sistemi kurumsal ve bireysel müşteriler için bankacılık hizmeti sağlamaktadır. HSBC internet şubesi sistemine bireysel müşteri kısmından giriş sağlamak istiyorsanız 1 numaralı alanda görülen giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir. 1 numaralı alanda ayrıca sisteme giriş için üretebileceğiniz anında şifre uygulamasına da ulaşabilmektesiniz. Bireysel internet bankacılığı hizmetleri arasında HSBC internet şubesi kredi kartınızın işlemlerine daha hızlı ulaşabilmeniz için kart işlemlerim kısmından ulaşım sağlanmış durumda. HSBC internet bankacılığı sayfasına giriş kısmında bireysel müşteri girişi dışında sunulan ticari/kurumsal giriş kısmında ise bireysel kısma benzer bir içerik bizleri karşılamakta. 2 numaralı alandan giriş sağlayabildiğiniz kurumsal internet bankacılığı sisteminde 2 numaralı alanda bulunan giriş sekmesine tıklamanız giriş sayfasının açılması açısından yeterli olacaktır. HSBC internet bankacılığı sisteminin kurumsal işleriniz için kullanışlı olup olmadığına karar verebilmeniz açısından demo sürümü de kurumsal müşterilere sunulmuş durumda. Bireysel müşteri girişinde olduğu gibi kurumsal internet bankacılığı girişinde de anında şifre üreten sistem müşterilere sunulmuş. Anında şifre sistemi bankacılık sistemine giriş kısmında banka tarafından sunulan güvenlik uygulaması olarak belirtmemiz yanlış olmayacaktır. Bireysel müşteri kısmından giriş yapmak için giriş kısmına tıkladığınızda sisteme girişiniz için bir pencere sizleri karşılayacaktır. Bu açılan pencere içerisinde kullanıcı kodunuz ve sisteme giriş için kendi belirlediğiniz sisteme giriş parolanızı girmeniz yeterli olacaktır.

Adsız

Kart işlemleri sayfasına tıkladığınızda ise açılan pencerede ilk olarak istenilen bilgi kartınız üzerinde bulunan numaranın son 6 hanesini ilgili alana girmeniz ve sonrasında cep telefonu numaranızı eksiksiz ve doğru bir biçimde girmeniz istenmektedir.

3

Cep telefonu numaranızın istenmesinin nedeni bankanın müşterilerine sunmuş olduğu güvenlik uygulamalarından olan cep telefonu doğrulama kodu uygulamasıdır. Bu uygulama siz dışında hesabınıza erişim göstermek isteyen kişiler için engel teşkil edecek ve böylelikle hesabınızın güvenliği korunmuş olacaktır. Kurumsal giriş sisteminde ise bu durum müşteri numaranızın eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmesi ile başlayacaktır. Bu işlemin sonrasında HSBC internet bankacılığı sisteminin kurumsal kısmına giriş yapabilmeniz için kullanıcı kodunuzu ve sizlerin belirlemiş olduğu parolanın eksiksiz ve doğru bir biçimde girilmesi gereklidir.

HSBC İnternet Bankacılığı İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.