Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC Metro Club Kart

HSBC’Yİ TANIYALIM

hsbc-bank-cagri-merkezi-musteri-temsilcisi-ilanidf96e0edb88fe3bf123a

HSBC dünyanın en büyük bankacılık ve finansman hizmetleri organizasyonlarından biridir. Dünya çapında 4.400 civarında şubesiyle, büyümenin olduğu her yerde, müşteriler ve firmaları fırsatlarla buluşturan, sektörlerin büyümesine yardım eden ve ülke ekonomilerine etkinlik kazandıran HSBC, bireysel müşterilerinin umduklarına ulaşmasına ve iş yerleri, firmalar ve şirketlerin amaçlarına ulaşmasına yardım eder. Varlık yönetimi, kişisel bankacılık, ticari bankacılık ve özel global bankacılık gibi bankacılık kollarıyla dünya çapında 71 ülkede bankacılık ağı bulunan ve 46 milyon müşteriye ulaşan HSBC’nin kişisel ve ticari bankacılığı Türkiye’de de HSBC’nin en çok tercih edilen bankalardan biri olmasını sağlamıştır.

Müşteri odaklı ve performans odaklı çalışarak firmaların büyümesine ve amaçlarına ulaşması amacıyla dünya çapında ticari bankacılığa örnek teşkil eden uygulamalar içinde olan HSBC’nin önce kısaca ticari bankacılık anlayışına bakalım, daha sonra HSBC Metro Club Kart ve dolayısıyla Metro Cash and Carry hakkında bilgilendirme sağlayalım.

HSBC TİCARİ BANKACILIK

HSBC’nin ticari bankacılığı ve buna bağlı olarak geliştirdiği ticari kartları, Dünya’da günümüzdeki karışık ve firmaları zorlayıcı iş dünyası olağanüstü nakit yönetim çözümleri ve alım satımda işlevli bir süreç gerektirdiği için firmalara risk yönetimi, likidite sağlanması, alım satım hizmetleri konusunda firmanın yanında yer alır ve dolayısıyla büyümeye katkı sağlar.

Ticari kartlarla birlikte HSBC, ödeme düzenlemelerinde, firmaların maliyetini düşüren çözümler üretirken satıcılarla anlaşmaları kolaylaştırır, nakit akışını geliştirir ve firmanın fonksiyonlarını maksimize eder.

HSBC’nin Ticari Kart’larından biri olan HSBC Metro Club kart’ı tanıyalım.

HSBC Metro Club Kart Nedir?

HSBC Metro Club Kart, Metro Grosmarket Bakırköy Alışveriş Hizmetleri’nden yani dünya çapında Metro Cash & Carry firmasından yapacağınız alışverişlerde nakit ve ya kredi kartı olarak kullanabileceğiniz ödeme sistemidir.

Yalnızca Metro Cash&Carry alışverişlerinde kullanabileceğiniz HSBC Metro Club Kart ile bireysel kartlardan farklı olarak her müşteriye özel vade seçenekleri ve MCK POS’lardan geçecek işlemlerde tahsilatlar yapılabilir.

Metro Cash&Carry Nedir?

metro

Metro Cash&Carry tüm Avrupa ile Asya ve Kuzey Afrika’nın bazı ülkelerinde çalışan uluslararası bir toptan satıcıdır. Metro Cash&Carry Alman ticari devi Metro AG’nin en büyü koludur.

Metro Cash&Carry 21 milyon müşterisi ve 25 ülkedeki mağazalarıyla hizmet eden, yerel çalışanları ve müşterileri arasındaki bağa güvenir ve bağımsız iş adamlarıyla çalışır.

Wallmart ve Carrefour gibi markalardan farklı olarak Metro Cash &Carry yalnızca profesyonel ve kayıtlı müşterilerine hizmet etmeyi hedefler ve yalnızca toptan alım satım ve self servis olarak çalışır. Ana hedef grupları oteller, restorantlar, tüccarlar ve diğer iş adamlarıdır.

Türkiye’de en çok İstanbul (8), Ankara (3), İzmir (2) ve Bursa (2) olmak üzere Bodrum, Kuşadası, Gaziantep, Kayseri gibi ticaretin ve turizmin büyük rol oynadığı şehirlerde Metro Cash&Carry bulunmaktadır. Yalnızca Metro Cash & Carry harcamalarına özel hazırlanmış olan HSBC Metro Club Kart’ı da diğer ticari kartlardan ayıran budur.

HSBC Metro Club Kart Özellikleri ve Sunduğu Avantajlar

Özel dönemlerde özel vade seçenekleri uygulamasıyla nakit akışınızı rahatlatabilir, gıda ve gıda dışı ürün alımlarında taksitli alışveriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Toptan tütün ve içki kasaları alımları dışında alımlar için ödeme seçeneklerini Metro Cash&Carry belirler, tütün ve içki kasaları toptan alımlarında ödeme şekli ve vadesi ne olursa olsun alışveriş tarihinden sonraki 30. gün ödeme tahsil edilir. Sistem HSBC’deki hesapları kontrol ederek vade günü dolunca ödemeyi otomatik olarak tahsil eder, hesapta yeteri kadar nakit olmaması durumunda HSBC Metro Club Kart’ınız limiti dahilinde kredi kullanılarak ödeme gerçekleşir.

HSBC Metro Club Kart’ın sağladığı Avantajlar

Ödeme ve tahsilatı otomatik olarak aldığı için süreci hızlandırır.

Vade ve taksit seçeneklerinin uygunluğuyla alıcının alım gücünü artırır.

Mal alımlarını sadece nakit olarak yapmakla sınırlamaz, Metro Club Kart kredisiyle alımlara destek verir.

Bankacılık işlemlerinde ödeme ve faiz için özel avantajlar sunar.

Döviz ve Fon alım satımında yardımcı olur.

Nakit yatırma ve çekme konularında, havale işlemlerinde kullanıcıya yardımcı olur.

İnternet bankacılığı kullanılarak online işlemler yapılabilir, yapılan harcamalarla ilgili ayrıntılı rapor alınabilir.

Metro Club Kart sahipleri her ay e-mail adreslerine yaptıkları harcamaların ekstresini alabilir.

Metro Club Kart, sahiplerine vade günü öncesi erken ödeme imkanı sunar.

HSBC Metro Club Kart’ı kullanarak nakit ve ya çeklerle işlem yapmaz, prosedür ve evraklarla zaman kaybetmez, zaman kaybını ve maliyet artışını minimize edebilirsiniz.

HSBC Metro Club Kart’ın Ticari Banka Kartı özellliğini kullanarak ATM’lerden mevduat hesaplarıyla ilgili işlem yapabilirsiniz.

HSBC İşletme Bankacılığı özelliğini kullanarak zaman ve para kaybını önlersiniz.

Alışverişleriniz için +60 gün vade seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Aynı ay içinde yaptığınız alışverişleri sonraki ayın 25’inde ödeyebilirsiniz.

Metro Cash&Carry’nin HSBC Metro Club Kart’a özel sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

HSBC Metro Club Kart’a sunulan 400 TL üzeri alımlarınızda +9 taksit imkanından yararlanabilirsiniz.

Metro Cash&Carry mağazalarında nakit bulundurmadan istediğiniz alışverişi ve toptan alımı gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC METRO CLUB KART BAŞVURU YOLLARI VE GEREKLİ BELGELER

Şahıs firmaları için;

 • Vergi levhası fotokopisi
 • Esnaf Odası kayıt belgesi
 • İşletme hesap özeti
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru formunda belirtilen mal varlıkları ile ilgili tapu, ruhsat gibi belgelerin fotokopisi
 • Noter tasdikli imza sirküleri

Şirketler için

 • Vergi levhası fotokopisi
 • Firmanızın kuruluş ve varsa değişiklik bilgilerinin yayımlandığı Ticaret Sicil Gazetesi
 • Firmanızı temsile yetkili kişi ya da kişilerin noterden tasdikli imza sirküleri fotokopisi
 • Son 3 yıllık bilanço/gelir tablosu
 • Firma sahibi ya da ortaklarının kimlik fotokopisi
 • Ticaret Odası faaliyet belgesi
 • Başvuru formunda belirtilen mal varlıkları ile ilgili tapu, ruhsat gibi belgelerin fotokopisi

Gibi belgeler başvuru için gereklidir. Ayrıca en yakın HSBC şubesine gidip, gerekli belgeler ve sorularınız hakkında bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.