Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC Şirket Kartı

 

HSBC, birçok kıtada şubesi olan, uluslararası vizyonu ve değerleri bulunan, her sene bünyesinde milyarlarca müşteri işlemi gerçekleştirebilecek hacme sahip, bireysel bankacılıktan express bankacılık ve ticari bankacılığa bir çok alanda hem bireyler hem de şirketler adına bir çok kampanya ve bankacılık işlemi yürüten uluslararası bir bankadır.

Performans odaklı ve hızlı deneyim yaşatmaya dayalı bir misyona sahip olan HSBC, ticari bankacılıkta da bu yüzden tercih edilebilir durumda. İletişime açık internet ve telefon bankacılığı ve şirketler ve ticari kurumlar için getirdiği kolaylık sağlayan çözümlerle, HSBC Şirket Kartı ve Ticari Kartı üretti. Yazımızda önce şirket kartı olarak da kullanılabileceği için ticari kartı, daha sonra HSBC Şirket Kartı ve Özelliklerini detaylı olarak anlatıp başvuru yolları hakkında bilgi vereceğiz.

HSBC TİCARİ KART

HSBC Ticari Kart, bünyesinde HSBC Şirket Kartı ve HSBC Ticari Banka Kartı olma özelliğini de taşıyan, ticari hayatınızda alım satım işlemlerini ve esnek vadeli ödemelerinizi kolaylaştıran bir ticari karttır.

HSBC, Ticari Bankacılık’ta, Ticari Kart ile birlikte Satıcı Firmalar için tahsilat kolaylığı, Bayii ve Perakendeler için ödeme kolaylığı sağlamakta, iki tarafın da nakde sıkışmasını önleme anlayışıyla hareket etmektedir.

Satıcı firmalar için ve bayii-perakendeler için bankaların belirlediği limitler haricinde firmalar kendi limitlerini belirleyebilir, üstelik ticari kartların, bireysel kartlar gibi hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi bulunmaz.

HSBC Ticari Kartlar ile işlem yapılan POS Cihazlarından, firmalar ve yetkilileri çeşitli kampanyalardan ve ödüllerden yararlanabilir, bu işlemler ve ödüllerin takibi için HSBC Şirket İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapabilirler.

Satıcı firma için Ticari Kart, Satıcı Firma için tahsilat günlerinde bayii ve perakendelerin hesabından ödemeyi alıp satıcı firmaya transfer eder, yeterli bakiye olmaması durumunda bayii kart limiti dahilinde tahsilatı yapar. Şirket bünyesinde HSBS Şirket Kartı ve ya Ticari Kart bulunması, bu tarz özellikleri sayesinde tahsilatları bir disiplin altına alarak işlemlerin zamanında yapılmasını sağlar.

Alıcı hesabı takip edildiği için doğan masraflar azalır.

Bayii için nakit sıkışıklılığını azaltan kartta, vade tarihinde hesapta nakit olmaması durumunda kredi kartından tahsilat gerçekleştirilir. Çek senet işlemlerinizi Ticari Kart ve ya Şirket Kart’ına yönlendirerek otomatik işlemler yapabilir böylece kendiniz uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ticari ve Şirket kartları vadelerde ve ödemelerde esneklik sağlar. Her alım-satım işlemi için ayrı vade ve faiz seçeneklerini müşteriye sunan Ticari Kartlar, Satıcı firmalar gibi Kart işlemlerini HSBC İnternet Bankacılığı’ndan online izler ve rapor alabilirler.

HSBC TİCARİ KART SİSTEMİNE NASIL DAHİL OLABİLİRİM?

Ticari Kart sistemine dahil olmak için Satıcı firma ile bayii ve perakendelerin ortak anlaşmaları gerekir, daha sonra HSBC ile sözleşme imzalayarak sisteme dahil olabilirler.

HSBC ŞİRKET KART TANITIMI VE ÖZELLİKLERİ

mastercard_banner

HSBC Şirket Kart, şirket harcamaları ile kişisel harcamalarınız ayrı tutup şirket harcamalarını kontrol altında tutabileceğiniz, şirket için yapılan seyahat harcamaları, konaklama ve yeme içme gibi harcamaları şirket personeline kartı vererek çözebileceğiniz, son ödeme tarihinde ister minimum ücreti isterseniz borcun tamamını ödeyebileceğiniz, şirket sahibi ve çalışanlarına özel tasarlanmış ticari bir karttır.

Şirket giderlerini çalışanlarınızın ve kendinizin kişisel harcamalarını karıştırmadan kontrol altında tutabileceğiniz HSBC Şirket Kart’ta, şirketiniz için ve çalışanlarınız için toplu ve ya ayrı ayrı olarak kart limitini belirleyebilirsiniz.

Şirket adına yapılan yurt içi seyahatlerinde, Türkiye’nin her yerinde HSBC ile anlaşmalı bulunan onbinlerce marka ve kurumdan avantajlı alışverişlerinizi yapabilir, TL, $/€ simgelerini gördüğünüz her ATM’den Euro ve Dolar’ı kredi limitiniz dahilinde çekebilirsiniz.

Şirketin vadesiz ticari hesabından ödeme talimatı verebilir, ödeme gününde ödemeniz TL ve USD şeklinde yapılabilir, manuel olarak ödeme yapmaktan böylece kurtulabilirsiniz.

Şirketin yetkilendirdiği çalışanlar, yurt dışı seyahatlerinde Mastercard ve Visa amblemi taşıyan bütün ATM’lerde döviz çekimi yapabilirsiniz.

Şirket Kartınızın çalınması durumunda HSBC İnternet ve ya Telefon Bankacılığı ile bildiriminizi yapar, kaybolan ve ya çalınan kartı iptal ettirebilirsiniz.

HSBC Şirket İnternet Bankacılığı ile para transferleri ile hesap kontrolleri, çalışan yetkileri, nakit kontrolü, TL ve Döviz yatırımları, çalışan ve şirket sahipleri için kartlar, limitleri, yetki ve onayları, güvenlik ayarları ve şifre ayarları gibi özelliklerle şirketiniz ve bünyesinde kullanılan bütün kartlar üzerinde kontrol sahibi olabilir, ödeme ayarlarınızı burdan değiştirebilirsiniz.

Şirketinizin nakit akışına göre, HSBC, Şirket Kart sahiplerine 4 ayrı hesap kesim tarihi sunmaktadır, bu da şirketin nakit sıkıntısına düşmesini önlemektedir. Bu tarihler her ayın 3., 10., 21. ve 30. günleri olarak ayarlanmıştır, böylelikle ayın her haftası için bir seçeneğiniz bulunmaktadır.

Nakit Puan kazanımını başvuru formunda işaretleyerek çeşitli harcamalarınızdan nakit puan kazanabilir, hangi kartlara açabileceğinizi belirtebilirsiniz.

Nakit Avans özelliği ile nakit sıkıntınızda bu özelliği kullanarak avans nakit para kullanabilirsiniz.

HSBC ŞİRKET KART’A NASIL BAŞVURABİLİRİM?

HSBC Şirket Kart başvurusu için linkte bulunan başvuru formunu doldurup HSBC Şubelerine iletip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunda şirketinizin yıllık cirosu, ticari sicil numaraları, başka bankalar ile ve ya HSBC ile olan kredi ilişki durumunuz, şirket sahibinin imza atması gereken taahhütnameler ve Şirket Kart’ı kullanma yetkisi olacak çalışanlarınızın bilgileri gibi detaylı başlıklar yer almaktadır.

HSCB Şirket Kart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.