Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

HSBC Ticari Kart

HSBC Ticari Kart, satıcı firmaların, bayi, perakende veya franchising programlarına dahil olan ödemelerinin HSBC Bank içerisindeki hesaplarından yapılmasını sağlayan  temeli karşılıklı güven esasına dayanan ticari amaçla kullanılan kart sistemidir. İçerisinde kampanya, taksit, indirim gibi avantajlı fırsat paketlerinin de bulunduğu, hem satıcı firma tarafları hemde alıcı firma taraflarının daha verimli bir anlaşma ve ödeme programları içerisinde bulunmasını sağlayan HSBC Bankasının Kart ailesinin en ticari olan ferdidir.

HSBC Ticari Kart Avantajları

 • HSBC Ticari Kart, alıcı firmanın isteğine bağlı olarak hem şirket kartı hem de ticari banka kartı ya da tercihen limiti belirlenen bir kredi kartı olma özelliklerini de taşımaktadır.
 • Diğer kredi kartlarından farklı olarak HSBC Ticari Kart için herhangi bir Hesap Kesim Tarihi veya Son Ödeme Tarihi bulunmamaktadır. Ödeme tarihi satıcı firmanın, alıcı firmanın ve HSBC Bankasının belirlediği bir tarihte yapılmaktadır.
 • HSBC Ticari Kart, hem satıcı firmalar hem de alıcı firmalar için sunduğu avantajlar sayesinde satıcı firma ve bayi, perakende veya franchising arasındaki nakit para transferinin düzenli bir program dahilinde her ay belirlenen tutarda ödenmesini sağlar.
 • HSBC Ticari Kart satıcı firmalar için nakit ve hızlı para tahsilat imkanı sunarak satın alma gücünü arttırmaktadır. bayilik, perakendecilik ve ya franchising için esnek vadeler sunarak satıcıyı firmaya kolay ödeme imkanı vermektedir.
 • HSBC Ticari Kartın limiti satıcı firmanın uygun gördüğü miktara ve bankanın bayilik, perakendecilik ve ya franchising programları için ayrıca sunduğu limitler ile belirlenir. Bu limitler, bayi, perakende, franchising programları için aynı satıcı firma üzerinden yapılan anlaşmalar ve alım gücü ile birden fazla satıcı ve ya alıcı firma ile anlaşma yapılabilinir. Bu işlem dahilinde de HSBC Bank Ticari kart limiti banka tarafından uygun görülüp birden çok programda ortak olarak verilmiş olabilir.
 • Satıcı firma tarafından; bayi, perakende ve ya franchising programlarında bankanın uygun gördüğü miktarlardan bağımsız olarak, kullanım sorumluluğu satıcı firmaya ait olan Ticari Kart limiti de tanımlanabilir. Ekstra olarak belirlenen bu limit yalnızca satıcı firmalara tanınan bir avantajdır.
 • HSBC Ticari Kart işlemleri yapılan POS’lar üzerinden, satıcı firmalar için bazı kampanya, indirimi, ödemede taksit imkanı gibi paketleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi paketlerine de sahip olurlar. Satıcı firmalar, ödeme bilgilerini ve harcamaları sırasında yapmış oldukları tüm işlemleri (taksit, indirim, para transferi gibi) HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı uygulaması tabletten, akıllı telefondan, iOS veya Android işletim sistemine sahip diğer akıllı cihazlar ile takip edebilirler.
 • HSBC Ticari Kart satıcı firmalar için; ödeme zamanında kullanılabilir bakiyenin borç tutarı kadar olması ile otomatik ödeme yapılmasına ya da kullanılabilir bakiyenin yeterli olmaması halinde, satıcı firma için banka tarafından tahsis edilmiş kredi limitlerinden kredi kullanarak zamanında ve kolay ödeme imkanı sunar.
 • HSBC Ticari Kart bayilik, perakendeci veya franchising için; vade zamanı geldiğinde kullanılabilir hesaplarındaki bakiyenin yeterli olmaması halinde kredi kullanarak ödemelerini yapabilir ve sıra süreli nakit para ihtiyaçlarını giderebilirler. Böylelikle firmanın kasasındaki mevcut nakit parası ile gider, mal alımı gibi konulara para sıkışıklığı yaşanmamış olur. Çek ve senet işlemler gider ödemeler de otomatik olarak yapılarak, işte verimlilik sağlanmış olur.
 • HSBC Ticari Kart sahipler yapmış oldukları her işlemi HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı aracılığı ile online olarak da gerçekleştirebilir ya da yapılan her işlem detayına ait raporları online olarak görüp, inceleyebilir.
 • HSBC Ticari Kart yapılan satışların vadelerinde; peşin, vadeli ve ya taksitli olarak işlem yaparak esnek ödeme imkanı sunar. Ayrıca yapılan her alım ve ya satış işlemi için farklı vade ve taksit seçenekleri sunar.
 • HSBC Ticari Kart düşük tutarlı ve sık yapılan para işlemlerini kolaylaştırmasının yanı sıra, nakit ve çek tahsilatı için hiçbir ek hizmet bedeli almadan bu işlemleri gerçekleştirir.

HSBC Bank Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

HSBC Bank Ticari Kart Hakkında Daha Fazla Bilgi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.