Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ICBC EFT Saatleri

 EFT İşlemi Nedir?

EFT işlemi, Elektronik Fon Transferi adı altında farklı bankalar arasında yapılan bir para transferi işlemidir. Günümüzde para transferi işlemlerinin çoğalması nedeniyle bankalar tarafından yapılandırılmış olan bir sistemdir. EFT işlemini genel olarak üç şekilde yapabilirsiniz. Şubeye giderek, ATM’lerden ve internet bankacılığından. EFT yapmak için birçok kişinin tercihi internet bankacılığı oluyor. Bunun sebebi olarak, internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemin daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde olabileceğini söyleyebiliriz. İnternet üzerinden EFT işlemini yapmak için dört gereken bilgiyi hesaba dahil etmeniz gerekiyor. Bu bilgiler; parayı gönderen kişi, banka, alıcı ve alıcının bankasına ait bilgilerdir. Bilgileri yanlışa yol vermeden doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Aksi takdirde işleminizi yeniden başlatacak ve fazladan vakit kaybı ile yüzleşmiş olacaksınız. Dahil ettiğiniz bilgileriniz sistem tarafından onaylandığı takdirde, EFT işleminiz hemen başlatılmış olacaktır. Ardından işleminizin banka tarafından onayı gerçekleşecektir. Eğer aktaracağınız paranın miktarı hesabınızda olan paranın miktarına uygunsa ve sisteme tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz, EFT işleminiz derhal tamamlanacaktır. EFT işleminin yapılması ortalama olarak beş-on dakika zaman alır ve işlemin ücreti her bankaya göre değişebilmektedir.

Sizlere sunduğumuz bu yazımızın konusu, bankacılık sektörünün en önde gelenlerinden biri olarak bilinen ICBC EFT saatleri ve EFT işlemleri ile ilgili olmaktadır. Yazımızın sonunda bu konuya ilişkin detaylı tüm bilgilere sahip olacaksınız.

ICBC EFT Saatleri Nasıldır?

ICBC EFT işlemini kullanarak para transferlerinizi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşlemin onaylanması ve başlatılması yukarıda söylediğimiz gibi olacaktır. EFT işlemini yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri, ICBC EFT saatleridir. ICBC EFT saatleri ile birlikte transferinizi yapacağınız bankanın da EFT saatlerini bilmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Böylece EFT işleminizi zamanında yapacak ve alıcının da paraya zamanında ulaşmasını sağlayacaksınız. ICBC EFT saatleri hafta içi olmak üzere sabah saat 08.30’dan akşam saat 17.00’ye kadardır. Genelde işlemin yapılması beş-on dakika zaman alır. ICBC Bank’ta ya da başka bir bankada hesabınız olmadan da EFT işlemini IBAN’a, kredi kartına ya da isme EFT saatleri aralığında yapabilirsiniz. EFT İşlemini ICBC EFT saatlerinin dışında yaptığınız zaman, transfer işleminizin tamamlanması biraz zaman alacaktır. İşlemin tamamlanması transfer ettiğiniz bankanın ilk mesai gününe bağlı olacaktır. Eğer işleminizin uzun sürmesini ve geç tamamlanmasını istemiyorsanız, işleminizi ICBC EFT saatleri aralığında yapmanız gerekiyor. ICBC EFT saatleri işlemi hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlar hariç tüm zamanlarda geçerli olmamaktadır. ICBC Bank EFT işlemini ICBC internet şubesinden, ATM’lerden, mobil internetten ve çağrı merkezlerinden yapabilirsiniz.

ICBC EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

ICBC EFT işlemi en fazla 30 dakika gecikebilir. Gecikmenin nedeni ancak ICBC Bank’ta ya da Merkez Bankası’nda olan fazla yoğunluktan kaynaklanabilir. O transferinizi yaptıktan hemen sonra işlemin tamamlandığını kontrol ediniz. Eğer işleminizi ICBC EFT saatleri arasında yaptıysanız, fakat işleminiz henüz tamamlanmamışsa, size en yakın olan ICBC şubesine giderek durumu bildirip işlemi tekrardan şubenin yardımıyla yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda 444 00 50 ICBC Bank çağrı merkezini arayarak durumu sorununuzu iletip, EFT işleminizi yeniden yapabilmeniz için yardım isteyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.