Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ICBC Konut Kredisi

Konut alımı tüketicilerin gerek yatırım amaçlı olsun gerekse tüketim amaçlı olsun en temel tüketim harcamasıdır. İnsanlar barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına konut alımı yaparlar. Bunun bir diğer seçeneği de kiralama yöntemidir. Fakat kiralanan evler boşa ödenen paralar gibi görüldüğünden bir zaman sonra her birey konut alma isteği duymaktadır. Bu tip durumlarda konut alım isteği ile nakit birikimi aynı anda sağlanamayabilir. Bankalar tüketicilerin bu ihtiyaçlarını öngörerek nakit desteği sağlaması açısından kredi ürünleri çıkartmışlardır. Uygun faiz imkanları ve kişilerin planlayabileceği ödeme planları ile ev sahibi olmaları sağlanmıştır. Yazımızın devamında bu tip finansal destek sunan ürünlerden olan ICBC konut kredisi ürünü hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

ICBC Konut Kredisi Nedir?

ICBC uygun faiz oranları ile konut kredisi ürünü sunan bankalardan birisidir. Müşterilerinin konut alımları sırasında nakit desteği sağlayan ICBC, tüketicilerin hayallerindeki eve ulaşmaları için finansal destek sağlamaktadır. ICBC internet sayfası vasıtası ile konut kredisi faiz oranları ve kredi hesaplama aracı da sunmuş durumda. Bu kredi hesaplama aracına yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız linkten ulaşabilmektesiniz. ICBC konut kredisi özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse ilk olarak karşımıza 20 yılı aşmamış konutlar için ekspertiz raporunda belirtilen değerin % 75’ine kadar kredi desteği sunmaktadır. ICBC konut kredisi ürününü 120 aya kadar vadelendirebilme seçeneği ile de kullanabilmektesiniz. ICBC konut kredisi teminatı olarak ise müşterilerinden sayın alınacak konut üzerinde gayrimenkul ipoteğini gösterebilmektesiniz. ICBC konut kredisi ürünlerinin en önemli özelliği ise geri ödeme planını kendiniz oluşturabilmenizdir. Bu ödeme planını oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise doğru bilgiler ile geri ödeme planınızı oluşturmanız gerektiğidir. Geri ödeme planınızı oluştururken doğru nakit akış bilgilerini kullanmazsanız taksit tutarlarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayabilir. ICBC konut kredisi kullanımı sonucunda kredi vadesi boyunca adınıza hayat sigortası da yaptırılmaktadır. ICBC konut kredisi kullanmış olan müşteriden erken ödeme ya da kapama yaptığında erken ödeme ücreti tahsil edilecektir.

ICBC konut kredisi kullanmak için başvurunuz esnasında banka tarafından birtakım belgeler istenmektedir. Bu belgeler başvuruda bulunan kişinin kredi riskinin araştırılması için gerekli olan belgelerden birkaçıdır. Belgelerden bahsetmemiz gerekirse satın alınacak konutun kat mülkiyeti tapusu ya da kar irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopileri belgelerden birkaçıdır. Belgelerin devamı niteliğinde ise başvuru sahibi için nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgeleri istenmektedir. Gelir belgeleri ise ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosunun fotokopisi veya ücret yazısı ve firma imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, güncel mizan, karşılaştırmalı bilanço ve gelir tabloları, emekliler için emekli tanıtım ve banka hesap özeti, kira geliri el edenler için tapu fotokopisi ve kira sözleşmesi istenmektedir. Başvurudan önce bu belgelerden başvuru sahibi tanımına uyanların hazır edilmesi başvuru prosedür sürecini hızlandıracaktır. Ayrıca banka tarafından başvuru sahibinin profili incelendikten sonra başvuruda bulunan kişiden yukarıda belirttiğimiz belgelerin yanında ek belgeler de talep edilebilmektedir. Kefil ile değerlendirilen başvurularda ise aynı belgeler kefil için de talep edilmektedir. Detaylı bilgi için en yakın ICBC şubesine başvurabilir aynı zamanda ICBC telefon bankacılığı hizmetinden 444 00 50’yi arayarak yararlanabilirsiniz. Size en yakın ICBC şubesine ulaşmak için aşağıda sizlerle paylaştığımız linke tıklamanız yeterli olacaktır.

ICBC Kredi Hesaplama Aracına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

ICBC Konut Kredisi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

ICBC Şube Bilgilerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.