Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ICBC Taşıt Kredisi

Bankalar sıfır kilometre ve ikinci el otomobiller için özel kredi ürünleri çıkartmışlardır. Tüketiciler otomobil sahibi olmak istediklerinden nakit anlamında dar boğaz durumunda olabilirler. Bankalar sağladıkları bu kredi ürünleri ile tüketicilerin dar boğaz durumundan çıkartıp aynı zamanda otomobil için yapacakları ödemeleri belirli periyotlar eşliğinde vadelendirebilirler. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bu tip yüksek miktarda çekilen kredilerin ödeme planlarıdır. Doğru bilgi ile desteklenmesi gereken ödeme planları, nakit akışları gerçeği yansıtmayan şekilde planlanır ise kredi talebinde bulunan kişiyi olduğu durumdan daha kötü finansal duruma sürükleyebilmektedir. İhtiyacınız olan taşıt kredisini ICBC Bank’dan sağlamak istiyorsanız yazımızın devamında sizlere bahsedeceğimiz ICBC taşıt kredisi yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

ICBC Taşıt Kredisi Nedir?

ICBC taşıt kredisi, sayfasında müşterilerini “HAYALİNİZDEKİ OTOMOBİLE KAVUŞMAK İÇİN” sloganı ile karşılamakta.

ICBC bankacılık sektörü bünyesinden hizmet veren diğer bankaların taşıt kredisi ürünlerinde de olduğu gibi ICBC taşıt kredisi başvurusu esnasında birtakım belgeler istemektedir. Bu belgelerin içeriği genel anlamda başvuruda bulunacak kişiyi daha iyi tanımak amacı ile oluşturulmuştur. Kredi ürünü sağlanacak kişiye sağlanan bu kredi imkanının banka adına taşıdığı yatırım riski bu belgelerin incelenmesi sonucunda belirlenebilmektedir. Bankalar gerçekleştirdiği her bankacılık işlemi için işlem talebinde bulunan müşteri profilini incelemeye koymaktadır. Bunun dışında ise her bankaya talep edebileceğiniz kredi ürünü içeriği farklılık göstermektedir.

ICBC Bank’dan yapacağınız ICBC taşıt kredisi başvurusu sıfır kilometre araçlarda anahtar teslim fiyatının 50.000 Türk Lirası’na kadar olan kısmın % 70’i, 50.000 Türk Lirası üstünde kalan kısım için ise % 50 oranında finansman sağlamaktadır. Üç yaşına kadar olan yerli ve beş yaşına kadar olan ithal ikinci el araçlar için ise kasko bedelinin % 50’sine kadar ICBC taşıt kredisi ürününden fayda sağlayabilmektesiniz. ICBC taşıt kredisi size uygun vadede kullandırılabilir, trafik ve kasko sigortanızı ICBC şubelerinden sağlayabilmektesiniz. ICBC taşıt kredisi başvurusu esnasında bankanın talep ettiği belgeleri önceden hazır bulundurmanız banka tarafından işleme koyulan prosedürleri de hızlandırmaktadır. ICBC Bank’ın taşıt kredisi başvurusu esnasında sizden talep ettiği belgeler sıfır kilometre araç için proforma fatura, ikinci el araç için ruhsat fotokopisi ve araç satış sözleşmesidir. Aynı zamanda başvuru sahibi ve kefil için ise kimlik belgesi fotokopisi ve gelir belgesi istenmektedir. Bu gelir belgeleri ise ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosunun fotokopisi, serbest meslek sahipleri için vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi, diğer gelir belgeleri ve gayrimenkul sahipleri için tapu/kira kontratı fotokopisi kredi başvurusu için gerekli evraklar konumundadır. ICBC tarafından yapılan talep içeriği incelemesi sonucunda banka gerekli görürse ek evraklar da talep etmektedir. Taşıt kredisi kullanırken kaskonuzu ICBC Bank’da yaptırmanız sonucunda ise kredi faizinde sizlere avantaj sağlamaktadır. Sıfır kilometre veya ikinci el araç alımında ise ICBC kaskolu taşıt kredisi ürününden faydalanarak faiz oranı indiriminden faydalanabilir böylece ödeyeceğiniz aylık taksit tutarını düşürebilirsiniz. Detaylı bilgi için size en yakın ICBC şubesine başvurabilir, ICBC telefon bankacılığı hizmetini 444 00 50 numaralı telefonu arayarak kullanabilirsiniz.

ICBC Taşıt Kredisi Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.