Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ICBC Turkey Bank Kredileri

Genel merkezi Çin’de olan Çin Endüstri ve Ticaret Bankası Ltd. (Industrial and Commercial Bank of China Limited) yani ICBC kısa adı ile toplam varlıkları ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük bankası unvanını elinde bulundurmaktadır. Çin’deki dört devlet bankasından biridir. Daha önce Türkiye’de faaliyet gösteren Tekstil Bankası’nın %75.50’lik payının satın alınmasıyla 29 Nisan 2014 tarihinde bankanın ana hissedarı olmuş ve Türkiye pazarına giriş yapmıştır. Kısa sürede yatırımlarını arttırarak Türkiye’de tanınır hale gelmiştir. ICBC Turkey Bank Anonim adını almıştır. Birçok alanda cazip avantajlar sunarak müşteri kitlesini arttırmaya yönelik çalışmaları bulunmaktadır.

ICBC Turkey Bank Kredileri Nedir?

Türkiye pazarına yeni girmesi ve ardından rekabete atılması ile ürün çeşitliliğine yönelik yeni stratejiler izleyen banka hem bireysel kredilerde hemde kurumsal kredilerde farkını ortaya koymaya çalışıyor.

Bireysel Krediler

Bireysel kredileri; konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri olarak  üç farklı alanda vermektedir. Banka kendi bünyesinde her krediye farklı bir isim ile adlandırmıştır. İhtiyaç kredilerine Hesaplı Kredi, konut kredilerine Yeni Evim Kredisi ve taşıt kredilerine ise Yeni Arabam Kredisi denilmektedir.

Hesaplı Kredi Nedir?

Hesaplı kredi bankanın ihtiyaç kredilerinde kullandığı isimdir.

Bu kredide

 • Geri ödeme koşullarını kendiniz bütçenize göre oluşturabilirsiniz
 • 48 ay yani 4 yıla varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz
 • Bankanın size sunduğu esnek ödeme planından yararlanabilirsiniz

Hesaplı Kredi ile ilgili geri ödeme planı ve faiz oranlarına banka şubelerinden ulaşabilirsiniz. Belgelerinizle birlikte en yakın şubeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusunda gerekli olan evraklar hem başvuru sahibi hemde kefil için istenmektedir.

 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • Gelir belgesi

Burada gelir belgesi ile ilgili bir bilgilendirme yapalım. Eğer ücretli çalışan iseniz son aya ait maaş bordronuzun fotokopisi, serbest meslek sahibi iseniz vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve diğer gelir belgeleriniz, gayrimenkul kira geliri elde edenler için sahipleri oldukları gayrimenkulün tapu ve kira kontrat fotokopilerini başvuru belgeleri arasında getirmeleri gerekmektedir.

Banka gerek gördüğü takdirde sizden ikametgah gibi ek belge talebinde bulunabilir. Hem sizin hemde kefilin bu ek belgeleri getirmesi istenebilir.

Eğer bankanın size vereceği miktar yetmiyorsa herhangi bir mal varlığınızı ipotek ettirerek kredi miktarınızı arttırabilirsiniz. İpotekli Finansman Kredisi ile kendinize ait olan bir konutu ipotek vererek kullanacağınız kredi miktarını arttırabilirsiniz. İpotekli Finansman Kredisi ile sabit faizli kredi kullanırsınız. Hesaplı Kredi paketi ile aynı oranlar geçerli olur. Ek herhangi bir oran uygulanmaz.

ICBC Turkey İhtiyaç Kredisi için TIKLAYINIZ!

Yeni Evim Kredisi Nedir?

Yeni Evim Kredisi konut kredilerinin ICBC Turkey bünyesindeki adıdır. Bu kredi ile alacağınız konut için finansman desteği sağlayabilirsiniz. Yeni Evim Kredisi’nin özellikleri;

 • Alacağınız konutun ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi kullanabilirsiniz
 • Maksimum vade süresi 120 ay yani 10 yıl olarak belirlenmiştir
 • Teminat olarak satın alınan konut üzerine ipotek tahsis edilir.
 • Esnek ödeme koşullarından yararlanabilir yada geri ödeme planınızı siz belirleyebilirsiniz.
 • Kredi vadesi boyunca adınıza Hayat Sigortası yaptırılmaktadır.

Vade süresince yapılan erken ödemelerde kalan vade tutarına göre erken ödeme ücreti alınmaktadır.

Konut alımı için kullanılan kredilerde KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) vergilerinden muaf tutulursunuz.

Kredi kullanacağınız konutun belli şartları sağlamış olması gerekmektedir.

 • Yapımı üzerinden 20 yıl geçmemiş ve tamamlanmış konutlar
 • Yapımı halen devam eden konutlar
 • Proje başlangıcındaki veya proje halindeki konutlar
 • Kişilerin kendi arsalarında yaptıkları, inşaat halinde yapımı devam eden ve yapı izinleri alınmış olan konutlara Konut Kredisi verilebilmektedir.

Gerekli evraklar bireysel kredilerde gereken evraklarla aynıdır. Kefil için de aynı evraklar istenebilir.  Ek olarak konut için tapu kat mülkiyeti veya yapı izin belgeleri talep edilebilir.

ICBC Turkey Konut Kredisi için TIKLAYINIZ!

Yeni Arabam Kredisi Nedir?

ICBC Turkey Bank’ta taşıt kredilerine verilen isim Yeni Arabam Kredisi ile 0 km araçlarda anahtar teslim fiyatının 50.000 TL’sine kadar %70’i, 50.000 TL üstünde kalan kısmı için de %50’si oranında kredi kullandırılır.

Yalnızca sıfır araçlar için değil ikinci el araçlar içinde kredi verilmekte olup bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Üç yaşına kadar olan yerli araçlarda ve beş yaşına kadar olan ithal 2. el araçlar için ise Kasko bedelinin %50’sine kadar kredi kullanabilme hakkınız bulunmaktadır.

Maksimum vade 48 ay yani 4 yıl olarak belirlenmiştir. Sıfır ve ikinci el araçlar için kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sigorta ve kasko gibi işlemleri banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.  Yeni Arabam Kredisi’ni kaskolu kullanarak faiz oranı indiriminden yararlanabilir ve ödeyeceğiniz taksit tutarını düşürebilirsiniz.

ICBC Turkey Taşıt Kredisi için TIKLAYINIZ!

Detaylı bilgi için ICBC Turkey’in size en yakın şubesine başvurabilir veya ICBC Turkey Telefon Şubesini ( 444 00 50 ) arayabilirsiniz.

 Kurumsal Krediler

Türkiye pazarına girerek yalnızca bireysel çözümler değil firmalar için de kurumsal çözümlere yönelik paketler geliştirmiştir.

Nakit Krediler Nedir?

İşletme Sermayesi Finansmanı adıyla belli destekler vererek kurumsal firmalara maddi yönden destek sağlanmaktadır. Farklı paketler sunmakta olup bunlar;

 • Spot TL Kredi
 • Rotatif TL Kredi
 • Dövize Endeksli Kredi
 • Erken Kapama Fonksiyonlu Değişken Faizli Dövize Endeksli Kredi
 • İşletme Kredileri
 • İskonto ve İştira Kredileri

Bunlar haricinde Kredili Ticari Hesap paketi ile size tanımlanan limitler içerisinde kısa vadeli ödeme planı ile nakit ihtiyacınızı karşılamaya yönelik olarak vadesiz hesabınıza eklenen kredi türüdür.  Çek tahsilatları yada otomatik ödemeler gibi çıkışlarda vadesiz hesabınızda nakit olmasa dahi bu ödemeler aksamaz. Size tanımlanan ekstra limitlerden karşılanır.

Yatırım Finansmanı olarak yatırım yapacağınız alan için size finansman sağlanır. Nakdi ve gayrinakdi kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

İhracat Finansmanı olarak yapacağınız ihracatta sizi destekleyecek paket çözümler sunulmaktadır. Bunlar; Döviz Kredileri, Eximbank Kredileri ve Prefinansman Kredileri’dir.

İthalatın Finansmanına yönelik ülke kredilerinde ise kredi türleri ECA ve GSM kredileri olarak ikiye ayrılır.

Bunlar haricinde nakdi kredilerde Taksitli Kredi olarak üç farklı alanda kredi verilmektedir. Bunlar; İşletme Sermayesi Finansmanı, Ticari Araç Finansmanı ve Gayrimenkul Finansman olarak ayrılmıştır.

Gayrinakdi Krediler Nedir?

Gayrinakdi Krediler bankanın sizin yapacağınız ticari faaliyetlerde belirli şartlar ve limitler dahilinde size kefil olması olarak özetlenebilir.

Bunlar aşağıda aktarılmıştır.

 • Teminat Mektupları
 • Harici Garantiler
 • Akreditifler
 • Kabul / Aval Kredileri
 • Referans Mektupları

Daha fazla ayrıntılı bilgi için size en yakın ICBC Turkey Şubesi’ni ziyaret edebilir veya Telefon Şubesi (444 00 50) ile iletişime geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.