Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ICBC Turkey Bank Mobil Şube

ICBC Turkey Bank ülkemize Tekstilbank’ı satın alarak giriş yapmış ve büyük yatırımlarla müşteri portföyünü arttırmayı amaçlamıştı. Bu süreçte operasyonel anlamda kendini geliştirirken aynı zamanda da sunduğu bankacılık hizmetlerini arttırmıştır. Şuanda ülkemizde yaygın bir şube ağı bulunmadığı için bankacılık işlemlerinde internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı gibi sistemler üzerinden işlem yapmak daha kolay olmakta. Bu nedenle  internet bankacılığı ve mobil şube kanalları üzerinden daha çok işlem yapılmaktadır.

ICBC Turkey Mobil uygulaması ile iOS ve Android cihazlarınızdan bankacılık işlemlerinizi 7/24  gerçekleştirebilirsiniz.

ICBC Turkey Mobil uygulamasını telefonunuza uygun versiyonunu indirdikten sonra giriş için ihtiyacınız olan kimlik numarası veya müşteri numarası ile internet bankacılığı şifreniz olacaktır. İnternet bankacılığı şifrenizi almak veya hatırlayamadığınız şifrenizi yenilemek için 4440050’yi arayabilir ve hemen yeni bir şifre alabilirsiniz.

ICBC Turkey Mobil uygulamaları yeni güncellemelerle daha kullanılabilir ve kapsamlı bir hale getirilmeye çalışılıyor. Şuanda yapabileceğiniz işlemler sınırlı sayıda olsa da gelecek güncellemeler ile daha fazla işlemi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil uygulama ile gerçekleştirebileceğiniz işlemler aşağıda belirtilmiştir.

  • Hesap Bakiyesi ve Hareketleri Gözlem
  • Para Transferi
  • Kredi Kartı Gözlem/Ödeme
  • Döviz Alış/Satış
  • Fon Alış/Satış

Uygulamayı telefonunuza yükleyip, şifrenizi aldıktan sonra Mobil Şubeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı kullanmayı anlatmadan önce belirtelim ki biz bu yazıyı hazırlarken uygulama gerçekten çok yetersiz bir halde ve sizi internet şubesinin birebir aynısı bir mobil şubeye yönlendiriyor. Geliştirilmesi ve düzeltilmesi gereken birçok yer mevcut.

Uygulamayı açtığınızda sizi aşağıdaki gibi bir sayfa karşılıyor. Buradan mobil şubeye giriş yapabilir, döviz durumunu ve borsa bilgilerini alabilirsiniz. Ayrıca ATM ve şubelerin konumlarına erişebilirsiniz.

Bizim için önemli olan kısıma “Mobil Şube Giriş” yazısına basıyoruz.

Ardından açılan ikinci sayfada bizden istenen bilgileri dolduruyoruz.  Daha önceden banka tarafından size verilen kullanıcı kodu veya kimlik numaranızı ilk satıra girdikten sonra ikinci satıra internet şube şifrenizi giriyorsunuz. Eğer şifreniz yok veya unuttuysanız yeni şifre oluşturmak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra “Giriş” butonuna basarak mobil şubeye giriyorsunuz.

Açılan sayfa sizin mobil şubeniz. Elbette çok güzel denemez ancak internet şubenin hemen hemen küçültülmüş bir benzeri olarak karşımıza çıkıyor.

Hesap bakiyenizi kontrol edebilir ve hesap hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca EFT havale gibi para transferleri gerçekleştirebilir. Kredi kartlarınızı ve harcamalarınızı görebilir ayrıca kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Mobil şube ile güncel kur üzerinden döviz alış satışı yapabilir ayrıca yatırım araçlarından fon alış satış işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar haricinde mobil uygulama ile Hesaplama Araçları bölümünü kullanarak kredi hesaplamaları yapabilirsiniz. Ayrıca kampanyalarla ilgili bilgilerde alabilirsiniz.

Ek olarak banka şube ve ATM cihazlarının yerlerini öğrenebilirsiniz.

Mobil uygulaması gelecek dönemlerdeki güncellemeler ile daha stabil basit ve kullanışlı bir hale gelebilir. Şimdilik mobil şubeden çok internet şube gibi görünmektedir. Bankanın en kısa zamanda bu alanda bir değişiklik yapması halinde yeni uygulamanın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bir yazıyı okuyucularımıza sunacağız.

ICBC Bank Turkey Mobil Şube Android Uygulaması için TIKLAYINIZ!

ICBC Bank Turkey Mobil Şube IOS Uygulaması için TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.