Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ING Bank Bireysel Emeklilik

Hayat boyu çalışırız. Emeklilik vaktimizin geleceği ve rahata kavuşacağımız zamanı dört gözle bekleriz. Çoğu insan için de emeklilik kavramı aynıdır. Şöyle ki emeklilik; hayatımızda belli bir yaştan sonra çalışmadan kalan zamanımızı refah içinde geçirmek, huzur bulmak ve yıllarca hayalini kurup çalışmaktan vakit bulamadıklarımızı yapmak istediğimiz dönemdir. Zaten çoğumuzda bu dönemde huzur bulmak ve rahat yaşamak için gençliğinden itibaren sürekli hazırlık yaparız. Bazılarımız yatırım bazılarımız ise birikim yapar. Evde kendimizin yaptığı birikimlere çok güvenemeyiz. Çünkü o birikimler en ufak ihtiyaçta elimizden uçmak için fırsat kollar. Ama herkes o dönemde net bir gelirinin olması için devlet güvencesine dayanarak emekli olmak ister. Lakin gelin görün ki; o gelir bizim o ayı bile çıkarmamızı zar zor sağlar. Peki hayallerimize ne oldu? Nerede kaldı o huzur dolu gelecek? Hele bizim halimiz böyleyken hayat hep mi düz gidecek? Ya kapıda bekleyen kötü günlerde neler yapacağız? İşte bu yazımızda ING Bank Bireysel Emeklilik hakkında bilmeniz gerekenler bulunmaktadır.

İşte ING Bank’ın size sunduğu ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi ile gelecekte çekeceğiniz sıkıntıları en aza indirmek sizin elinizde. ING Bank Bireysel Emeklilik size kendi çabalarınız ve ING Bank güvencesi ile gelecekte devlet güvencesi ile alacağınız emeklilik maaşınıza katkı sağlayacağınız bir ek gelir şansı sunar. Yani kimseyi zor durumda bırakarak sunulan bir seçenek değildir. Bu geliri gömleğimizin sağlam olmayan düğmelerinin düşmesini engellemek daha doğrusu tedbir almak amaçlı yaptığımız sağlamlaştırma işlemi olarak görebiliriz. Yani ING Bank Bireysel Emeklilik, katılımcıları için geleceği düşünüp o dönemlerde huzurlu ve hayallerimizdeki gibi rahat bir emeklilik vaat ediyor. Bu durumda katılımcılara düşen tek görev; gençken ileri görüşlü ve bilinçli davranarak geleceği her yönü ile düşünüp akıllıca birikim yapmaktır.

ING Bank’ın katılımcılarına sunduğu bu ING Bank Bireysel Emeklilik sisteminde yapacağımız emeklilik planları ile hesabımıza yatırdığımız düzenli ödemeler ile güvenli bir birikim yapabiliriz. Ayrıca ING Bank bu planda giriş aidatlarımızı çıkışa erteleyerek güzel bir fırsat sunuyor önümüze. Ancak tabi ki elimizde olmayan sebeplerle çıkış yapmamız durumunda aylık brüt asgari ücret işinde profesyonel olan ING Bank çalışanları tarafından hesaplanacaktır. ING Bank her alanda olduğu gibi müşterilerini düşünerek yapılan düzenli katkı payı ödemelerinden yönetim gideri kesintisi almaz. Ayrıca diğer emeklilik sistemleri gibi ING Bank Bireysel Emeklilik sistemine ömrümüzü adamamız da gerekmiyor. Katılımcılar 10 yıl boyunca katkı payı ödemesi yaptığı takdirde 56 yaşını doldurunca emeklilik hakkı kazanıyor. ING Bank Bireysel Emeklilik sistemi de bu açıdan yararlı görünüyor.

Çok kolay şekilde geleceğimizi güzelleştirmek gibi bir fırsatımız varken neden yararlanmayalım değil mi? Ama bu fırsatı kaçıran insan sayısı da az buz değil. Çoğu kişi de çevreden gelen tepkiler yüzünden etkilenir. Tabii ki fikir alışverişleri yapmalıyız. Ancak çevremizdeki bilinçsiz ve geleceği düşünmeden hareket ederek yaşayan insanların tepkisi bizi korkutur ve geri adım atmamıza neden olur. Ancak akıllıca düşünüldüğü takdirde hayatımıza yön verecek bu önemli kararı biz vermeliyiz. Eğer ki biz ileri görüşlü ve bilinçli davranarak karar verdiysek korkmamalıyız. Çünkü ING Bank Bireysel Emeklilik ile gelecek bizim için daima huzur ve refah içinde olacaktır. Eğer siz de bu fırsatı yakaladıysanız sıkıntı içinde oturup ayı nasıl çıkaracağını düşünen diğer emekli insanlar gibi olmayacaksınız.

Her şeyi bir kenara bırakalım. Hayat kimse için toz pembe değildir ancak bazılarımız hayatımızı daha zor devam ettiririz ve tabi ki kötü sürprizlerimiz de olacaktır. Emeklilik dönemimizde zaten yaşlı ve yorgun olan bedenimiz alarmlar verecektir ya da zaman sevdiklerimizi yıpratacaktır ve bu yıpranmaların veya uyarıların bedeli çok yüksek değerler olabilir. Bu zamanlar için ev, arsa gibi yatırımlar yapmış olabilirsiniz ve zor günler için yaptım diyebilirsiniz. Ancak herkes bilir ki; bu zor işler, o zor dönemlerde ne istediğimiz kadar kolay ne de istediğimiz kadar çabuk halledilir. Eğer ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcısıysanız yaptığınız birikimin tamamını çekme imkanınız olacaktır. Yani o zor zamanlarınızda işleriniz biraz da olsa kolaylaşacaktır ya da çok istediğiniz gençlik hayallerinizi gerçekleştirmek istediğinizde yaptığınız birikimi çekip istediğiniz gibi sessiz sakin bir yerde güzel bir ev alarak da değerlendirebilirsiniz. ING Bank Bireysel Emeklilik sistemi hakkında bilinmesi gerekenler bu kadar. Size en yakın ING Bank şubesine giderseniz ING Bank Bireysel Emeklilik sistemine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sonuç olarak yıllarca yıprandınız,yıpranıyorsunuz, yıpranacaksınız. Huzur ve rahatlık içinde geçecek güzel günler sizin hakkınız. ING Bank Bireysel Emeklilik ile güzel günler hepimize bir adım daha yakın.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.