Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ING Bank EFT Saatleri

EFT İşlemi Nedir?

EFT (Elektronik Fon Transfer) bankacılıkta en önemli olan işlemlerden biri olup, para transferi işleminin yapılması amacıyla bankalar tarafından tasarlanmıştır. Genelde para transferi EFT ve havale işlemleri ile yapılabilmektedir. Havale işlemi ile para transferi bir tek müşterisi olduğunuzu bankayla yapılmaktadır. EFT ile ise tüm bankalarla işlemlerinizi yapabilirsiniz ve işlem süreci havaleye göre daha kısa sürmektedir. EFT işlemi hem banka şubelerine giderek hem de internet üzerinden online şekilde yapılmaktadır. Genel olarak daha kolay bir şekilde olduğu ve daha az vakit aldığı için, kişilerin tercihi internet üzerinden işlemi yapmaktır. İnternet üzerinden EFT işlemini dört gerekli bilgiyi girerek yapabilirsiniz. Bu bilgiler parayı gönderen kişi, işlemin yapıldığı banka, alıcı ve alıcının bankası olmaktadır. Eğer girdiğiniz bilgilerde bir yanlış yoksa, işleminiz derhal başlayacaktır. Daha sonra banka tarafından onay süresi başlatılacaktır ve göndermek istediğiniz parayla hesabınızda olan para miktarı kontrol edilecektir. Hesabınızda yeterli kadar para olduğu takdirde EFT işleminiz onaylanacaktır ve ardından gönderdiğiniz para banka hesabınızdan silinecektir. Banka hesabınız olmadığı takdirde EFT işlemini kredi kartından müşteri numarasına, IBAN’a veya isme yapabilirsiniz.

Bugünkü yazımızın konusu Türkiye’nin en tanınan bankalarından biri olan ING Bank EFT saatleri ile ilgilidir. Yazımızın sonunda hem ING Bank üzerinden EFT işlemlerini nasıl yapacağınızı hem de ING Bank EFT saatlerini öğrenmiş olacaksınız.

ING Bank EFT Saatleri Nasıldır?

ING Bank EFT işlemini ING Bank şubesinden, internet bankacılığından, ATM’lerinden ve cep telefonunuza ING Bank uygulamasını indirerek yapabilirsiniz. İşlemin onaylanması ve başlatılması yukarıda belirttiğimiz gibidir. İşlemin yapılması için en çok tercih olan internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerinizi daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Genelde işlemin yapılması beş-on dakika zaman alır. EFT İşlemini yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri de, ING Bank EFT saatlerinin zamanıdır. ING Bank EFT saatleri ile birlikte transferi ettiğiniz bankanın da EFT saatlerini bilmiş olmanız işinizi kolaylaştırır. ING Bank’ın EFT saatleri hafta içi sabah saat 08.30’dan akşam saat 17:00’ye kadardır. Gün içerisinde yapabileceğiniz işlem limiti 100000 TL’ye kadardır. İşlemlerinizi ING Bank EFT saatlerinin dışında yaptığınız zaman, bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. İşlemin tamamlanması bir sonraki ING Bank mesai gününe bağlı olacaktır. Eğer bu şekilde beklemek istemiyorsanız, işleminizi ING Bank EFT saatlerinde yapmanız gerekiyor. Hafta sonlarında, resmi tatillerde ve bayramlarda ING Bank EFT saatleri işlem için geçerli olmayacaktır.

EFT işlemi yaptığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir başka önemli husus da, bilgileri doğu girmenizden emin olmanızdır. Aksi takdirde sistem işleminizi onaylamayacaktır ve işleminizi yeniden başlatmak zorunda kalarak vakit kaybetmiş olacaksınız.

ING Bank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genel olarak yapılan EFT işlemi en fazla 30 dakika gecikebilir. Gecikme nedeni ING Bank’da veya Merkez Bankası’nda olan yoğunluktan kaynaklanabilir. Eğer işleminizi ING Bank EFT saatleri arasında yaptıysanız fakat işleminiz henüz sonuçlanmamışsa, size en yakın olan ING Bank şubesine giderek sorununuzu çözebilir, işleminizi yeniden yapabilirsiniz. Veya 0850 222 0 600 ING Bank çağrı merkezini arayıp sorunuzu iletebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.