Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

ING Bank Esnaf Kredisi

KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler), yıllık 250 kişiden az işçi istihdam eden ve yıllık bilançosu 40.000.000 TL’yi aşmayan işletmelerdir. Ayrıca Türkiye’deki şirketlerin yüzde 99’unu bu kesim oluşturmaktadır. Esnaflık iş kolu üzerinde günümüzde giderler bir hayli fazladır. Örneğin, işçi giderleri, elektrik,su giderleri, kira giderleri. Bu giderler esnafın üzerinde büyük yük teşkil etmektedir. Biz de bu yazımızda ING Bank Esnaf Kredisini anlatacağız.

Ayrıca KOBİ’ler istihdamın yüzde 75’ini ihracatında yüzde 56’sını gerçekleştirmesi açısından ülkemiz için önem teşkil ediyor. Bu yüzden hükümet küçük ve orta bütçeli firmaları desteklemek için her gün bir destek paketi açıklıyor ve KOSGEB aracılığı ile geri ödemeli geri ödemesiz destek veriyor. Bunun yanı sıra  bankalarda KOBİ’lere destek sağlamak amacıyla destek vermek için yeni kampanyalar düzenliyorlar. Bunlardan biri de ING Bank tarafından yapılan “KOBİ’lerle aynı takımdayız, omuz omuzayız.KOBİ yani küçük ve büyük bütçetli işletmelere destek sağlamak için “KOBİ’lerle aynı takımdayız, omuz omuzayız.” adlı kampanyasını duyurdu. Bu kredi ile KOBİ’lerin güçlenmesini, üretim yapması ve nakde sıkışan esnaflara yardım amaçlanıyor. Bankanın reklam filmlerinde kampanyayı tanıtmak amacıyla bankanın reklam yüzü olan Kerem Tunçeri yer alıyor. Aşağıda siz okurlarımıza ING Bank esnaf kredisini açıklayacağız. Ama öncelikle KOBİ’lerin önemine değinelim.

Türkiye’de Kobilerin Önemi

ING Bank Esnaf Kredisinden önce Kobi’lerin önemine bakalım. Günümüzde rekabet artık devletler arası değil özel sektörler arasında olmaktadır ve devletlerin gelişmişlikleri özel sektörün kapasiteleri ile orantılı hale gelmiştir.

Bu anlamda devletler özel sektör odaklı politikalar yürütmektedirler. Oluşturulan destek ve teşvik paketleri ile özel sektörün geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Türkiye’de şirketlerin büyük kısmını KOBİ’lerin oluşturması ülkenin gelişmişlik düzeyini arttırmak için bu kesimin desteklenmesi ve KOBİ dostu politikalar üretilmesine ihtiyaç vardır. KOBİ’ler, esnek yapıya sahip olmaları, piyasadaki boşlukları hızlı doldurmaları, bölgeler arası gelişmişlik düzeyini azaltmaları ile ekonomimizde önemli bir yeri doldurmaktadır.

Şimdi ING Bank’ın KOBİ kredisinin özelliklerinden bahsedelim.

ING Bank KOBİ Kredisinin Özellikleri

Kredi miktarı 1.000 TL’den ve 50.000 TL’ye kadar ve 36 aya kadar vadeli kredidir ve ayrıca 3 ay ödemesiz dönemlidir.

Kredi türünün faiz oranı %1,34’tür.

Kredi tutarı üzerinden asgari 50 TL olmak üzere %0,5+105 TL (BMSV Dahil) Kredi Tahsis Ücreti tahsil edilir.

Nasıl Başvurabilirim?

KOBİ yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı 2205 numarasına SMS göndererek  ya da en yakın ING Bank şubesine giderek kampanyadan yararlanabilirsiniz.

Sms ile ön onay mesajı geldikten sonra şubeye gerekli belgeler ile giderek kredi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kampanya Koşulları

Kampanyadan kredi tutarı azami 50.000 TL’ye kadar olanlar yararlanabilir.

ING Bank uygun görmediği başvuruları reddetme hakkına sahiptir.

ING Bank kampanyayı değiştirme haklını saklı tutar.

Telefonunuza gelen cevap ön onay niteliğindedir. Kredi talebiniz şubede ekstra olarak değerlendirilmektedir.

ING Bank’ın uygun gördüğü tüm esnaflar krediden yararlanabilir.

Kredinizin hesabınıza geçebilmesi için başvuru evraklarının eksiksiz olması ve talep ettiğiniz kredi tutarının banka tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar 36 aya kadar vadeli ve 3 ay ödemesiz kredidir.

Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için firma sahibi olmanız ve kendi T.C Kimlik Numaranız ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir

SMS ile yapılan başvurularda KOBİ Boşluk TCKN yazılarak 2205’e SMS gönderilerek de başvurulabilecek olup kredi kullanımı azami 15.000 TL olmak üzere ön onaylı kredi tutarı ile sınırlıdır. 1 SMS değerindeki SMS ücreti müşteriye aittir.

Gerekli Belgeler
  • Son 3 yıla ait hesap durum belgesi, bilanço ve kar zarar cetveli.
  • Yılın ilk üç ayı geçmiş ise; üçer aylık dönemler için firmanın, geçici mizanı veya ara bilançosu
  • Ticaret sicil gazetesi (Kuruluş, hisse değişikliği, sermaye artırımı, adres ve ana sözleşme değişikliğine ilişkin)
  • Hazirun cetveli (Limitet şirketlerde ortaklık yapısını gösterir belge yeterlidir)
  • Şirketi temsile yetkili kişilere ilişkin noter onaylı imza sirküleri
  • Ticaret/Sanayi Odası faaliyet belgesi
  • Vergi levhası
  • Firma sahibi/ortakları ve kefiller için kimlik belgesi ve ikametgah

Yukarıdaki belgeler ile ING Bank şubelerine giderek bireysel başvurunuzu yapabilirsiniz. ING Bank Esnaf Kredisi hakkında da gerekli bilgileri oradan alabilirsiniz.

En yakın şubeyi bulmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.