Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

İş Bankası Arsa Kredisi

İş Bankası verdiği kredi türlerini çeşitlendirerek müşteri portföyünü arttırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda vermiş olduğu kredilerden biri olan arsa kredisi ile ister yatırım amaçlı ister hobi amaçlı alacağınız arsalar için sizlere finansman desteği sağlıyor. İş Bankası Arsa Kredisi ile dilediğiniz yerden dilediğiniz arsayı satın alabilirsiniz. Peki bu kredinin koşulları nelerdir? Kredi faiz oranları ve vade farkı ne kadar olur bu gibi sorularınızın cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Birikimlerinizi değerlendirmek yada küçük bir bahçede sevdiğiniz meyve ağaçlarını yetiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda İş Bankası Arsa Kredisi ile yardımınıza koşuyor.

İş Bankası arsa kredisi ile satın alacağınız arsanın acil satış değerinin maksimum %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bankadan kullanacağınız kredi miktarında herhangi bir alt ve üst limit bulunmamaktadır. Ancak yüksek fiyatlarda arsa alımlarınızda kredinizin onaylanması için kredi notunuzun yeterli olması ve bankanın sizden ek tedbir olarak isteyeceği teminatları sağlayabilecek durumda olmanız gerekmektedir. Eğer herhangi bir teminat sorununuz olmazsa ve kredi notunuzda yeterli olursa alacağınız arsa için kredi kullanabilirsiniz.

İş Bankası arsa kredisinde ya da kullanacağınız kredide vade süresi ve kredi miktarı ne olursa olsun kredi faiz oranı %1,35 olarak belirlenmiştir. Kullanacağınız kredinin bireysel ihtiyaç kredisi paketi altında yer almasından dolayı BSMV ve KKDF vergi oranları tahsil edilecektir. Kredi kullanımından dolayı ek olarak kredi tahsis ücreti olarak çektiğiniz kredi tutarının binde biri kadar  yani %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınır.

Ek olarak arsanız için kullanacağınız İş Bankası arsa kredisinden ipotek tesis ücreti alınacaktır. Bu ücret 110,63 TL olarak belirlenmiştir.  Fiyat sabittir kullanacağınız kredi miktarı ve vade süresine göre değişiklik göstermemektedir.

Kredi kullanılacak ürün için fiyat belirleme çalışmalarında ekspertiz ücreti alınmaktadır. Bu ücret 1050 TL olarak belirlenmiştir. Kullanacağınız kredi miktarı ve vade süresine göre değişiklik göstermemektedir.

Kullanacağınız krediniz için vade süresi ise asgari 1 ay azami 60 ay yani 5 yıl olarak belirlenmiştir. Kullanacağınız kredi miktarı vade süresini etkilememektedir. Ancak yüksek miktarda kullanacağınız krediler için banka şubenize bağlı olarak değişken vade süreleri ayarlanabilir. Bu durum sizin kredi puanınız ve bankaya göstereceğiniz teminata bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ticari amaçlı kullanılacak Ticari Arsa Kredisinde ise il ve ilçe belediye sınırları içerisinde bulunan ticari amaçlı arsa alımlarınızda 60 aya kadar vade ile kredi kullanabilirsiniz. Bu amaçla kredi kullanımı için size en yakın İş Bankası şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi için Gerekli Evraklar

  • İş Bankası arsa kredisi için İnternet şubeden veya herhangi bir İş Bankası şubesinden bulabileceğiniz başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı veya fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösteren gelir belgesi
  • Tapu belgesinin fotokopisi
  • İpotek tesis edilecek arsa üzerinde herhangi bir ipotek veya rehin bulunup bulunmadığını gösteren Tapu Dairesi yazısı.

İş Bankası arsa kredisi için sizin kredi notunuza ve teminat durumunuza bağlı olarak kefil isteme hakkını saklı tutmaktadır. Eğer yeterli görülmez ise sizden kefil talep edilebilir. Bilmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise sizden istenen evrakların size kefil olacak kişiden de istenecek olmasıdır. Kefilin banka nezdinde kredi notunun yeterli olması gerekmektedir.

İş Bankası arsa kredisi böyledir. İş Bankası kredi haricinde size ihtiyaçlarınız için Ek Hesap seçeneği sunmaktadır. Bankanın belirleyeceği bir tutarda size ek hesap açılır bu ek hesaptan 1 ay içerisinde yerine koymak şartıyla nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu seçeneği değerlendirmek isteyenler için ise internet şubeden başvuru yaparak 2000 TL’ye kadar ek hesap açabilirsiniz. Daha yüksek miktarda ek hesap için banka şubesine başvurmanız gerekmektedir. Ek hesap için faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Arsa Kredisi başvurunuzu size en yakın İş Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.