Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

İş Bankası EFT Saatleri

Bankacılık sektörü bünyesinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen işlem para transferi işlemidir. Ev kiramızı, kredi borcumuzu, çocuğumuzun okul taksitlerini veya çocuğumuza göndereceğimi harçlıklar için bile çoğu zaman para transferi işlemini kullanmaktayız. Para transferi işlemi bankalar aracılığıyla gerçekleştirilen, bir hesaptan bir hesaba para aktarılması anlamına gelmektedir. Para transferi işlemi döngü elemanlarının nitelikleri doğrultusunda bir takım isim değişikliğine uğrayabilmektedir. Bu işlem doğrultusunda gönderici konumda olan hesap ile alıcı konumunda olan hesap aynı banka bünyesinde bulunan hesaplar ise bu işleme bankacılık dilinde havale denilmektedir. Para transferi elemanlarından olan gönderici konumundaki hesabın bulunduğu banka ile alıcı konumunda olan hesabın bulunduğu banka birbirinden farklı bankalar ise bu işleme EFT (Elektronik Fon Trasnferi) denilmektedir. Biz sizlere yazımızın devamında İş Bankası EFT saatleri ve işlem içeriğinden ve kısıtlarından daha detaylı bir biçimde bahsetmeye çalışacağız.

İş Bankası EFT Saatleri ve İçeriği

İş Bankası elinde bulundurduğu müşteri portföyüne daha iyi hizmet vermek adına her geçen gün yatırımlar yapmaktadır. Global boyutlara ulaşma amacı ile hizmet veren İş Bankası tüketiciler tarafından en çok tercih edilen bankalardan birisi konumundadır. İş Bankası özellikle mobil ve internet bankacılığı alanında yaptığı yatırımlar ile tüketicilerin gözüne girmiş, mobil ve internet bankacılığı alanında bankacılık sektöründe hizmet veren diğer kuruluşlara öncülük eden bankaların başında gelmektedir. Para transferi işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de para transferi işlemine  konu olacak olan bankaların para transferi işlemi kısıtları ve çalışma saatleridir. Para transferi işleminin öncelik önem düzeyine göre bu konu para transferi talebini oluşturan kişiler için oldukça önemli bir konudur.

Para transferi işlemi  kısıtları dışında kalan kısmı para transferi talebinin oluştuğu günü takip eden ilk iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. İş Bankası EFT (Elektronik Fon Transferi) kodu 64’dür. İş Bankasının banka müşterileri için sunduğu kolaylıklardan birisi de Bankamatik + olarak adlandırılan ATM’lerden İş Bankası bünyesinde bulunan bir başka hesaba havale yapmanız mümkün durumdadır. İş bankası EFT saatleri, 09:00 ile başlayıp 17:00 ile son bulmaktadır. İş Bankası herhangi bir sebep ile yarım günlük mesai yaptığı zamanlarda ise 09:00 ile başlayan para transferi işlemi saat 11:45’de son bulmaktadır. Para transferi işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise girilen para transferi talep bilgilerinin dikkatli ve doğru bir biçimde girilmesidir.

Önceliğe sahip para transferi işlemleri için yanlış girilen talep bilgileri doğrultusunda bankacılık sistemi bünyesinde bir hesaba isabet etmesi ve bu isabet eden hesabın bizim istediğimiz hesap olmaması durumda hesabın sahibi ile bankamız tarafınca yapılan görüşme sonucu para transferine konu olan miktarın gönderici hesaba aktarılması sağlanmaktadır. Girilen bilgiler doğrultusunda bankacılık sistemi bünyesinde herhangi bir hesaba karşılık gelmeyen durumlarda ise para transferi bankacılık sistemi bünyesinde hizmet gösteren bankalarca ortak kullanılan havuz sistemine düşmektedir. Bu durum karşısında para transferi talebini oluşturduğumuz banka bu havuz sistemi bünyesinde girilen bilgiler ışığında hareket edip yapmış olduğumuz işlemi bulduktan sonra ilgili tutarı tekrardan hesabımıza aktarmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.