Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim masraflarının artması ile birlikte eğitim kredisi veren bankaların sayısı bir hayli artmıştır. Bankalar özel okullara ve diğer eğitim masraflarına uygun faiz ve vade oranı ile ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak kredi paketleri hazırlıyor. İş Bankası bu alanda kredi veren bankalardan biri. İş Bankası Eğitim Kredisi faiz oranları, en fazla çekebileceğiniz kredi miktarı ve kredi için gerekli evraklarla ilgili bilgiyi aşağıdaki yazımızda sizin için hazırladık.

Öncelikle eğitim kredisi çekebilmeniz için finansal anlamda herhangi bir risk taşımıyor olmanız gerekmektedir. Yani kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Eğer bu anlamda herhangi bir sıkıntınız yoksa diğer bireysel kredilerde gereken şartları sağlıyor olmanız durumunda eğitim kredinizi çok rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Eğitim ve Özel Okullar Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

İş Bankası eğitim ve özel okullar için verdiği kredide faiz oranını %1,50‘de sabitlemiştir. Bu nedenle çekeceğiniz kredinin vade farkı veya miktarı faiz oranını etkilemez faiz oranı daima sabit kalır.

Eğitim ve Özel Okullar Kredisi Vade Süresi Ne Kadardır?

Kullanacağınız eğitim ve özel okullar kredisi için vade seçeneği olarak 12 ay ile 36 ay arasında ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Eğitim ve Özel Okullar Kredisi En Fazla Kaç TL Kullandırılır?

İş Bankası üzerinden kullanacağınız eğitim kredisinin maksimum tutarı 100,000 TL olarak belirlenmiştir.  Kredi kullandığınızda %0,5 oranında kredi kullandırma ücreti tahsil edilir. Ayrıca kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırılarak bu ücret kredi çeken kişiden alınır. Krediniz ihtiyaç kredisi sınıfında sayıldığı için KKDF ve BSMV vergilerinden muaf değildir.

Eğitim ve Özel Okullar Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğitim ve özel okullar kredisi çekebilmeniz için bireysel kredilerde istenilen belgelerin yanında ek olarak çocuğunuzun kayıtlı olduğu okuldan alınan bir öğrenci belgesi, öğrenci kayıt belgesi veya okul ücretini gösterir belge istenmektedir. Kredinizin fatura karşılığı okul hesabına aktarılabilir yada nakit olarak size verilebilir.

Eğitim ve özel okullar kredisi kullanabilmeniz için gerekli olan evraklar;

  • Başvuru Formu
  • Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Belgesi) aslı ve fotokopisi
  • Eğitim bedelini gösterir fatura ve öğrenci belgesi veya öğrenci kayıt belgesi
  • Gelir durumunu gösteren belge

Gelir durumunu gösteren belge istendiğinde eğer maaşlı çalışan iseniz bordro veya gelir yazısı getirmelisiniz. Maaşınızdan herhangi bir aylık kesinti veya haciz olmadığına dair bir belgede istenebilir.

Emekli iseniz emekli aylığınızı aldığınız hesap cüzdanınız veya emekli belgeniz istenmektedir.

Şirket sahibi veya ortağı olanlar için şirket kuruluş belgeleri firmaya ait belgeler güncel vergi levhası ve yıllık gelir beyannamesi istenmektedir.

Kira geliri olanlar için kira sözleşmesi ve gayrimenkulün tapusu istenmektedir.

Çiftçilerden ise zirai gelir belgesi ve çiftçilik belgesi talep edilmektedir.

Eğitim ve Özel Okullar Kredisi Kefil Gerekiyor mu?

Bu belgeler yeterli görülmediği takdirde sizden ek belge talebinde bulunulabilir. Özellikle kredi puanınız düşükse böyle bir uygulamaya gidebilirler. Ek belge talebi haricinde banka normalde kefil istemese dahi kredi kullandığınız şubeye göre sizden kefil talep edebilirler. Eğer böyle bir durum olursa yukarıda belirttiğimiz gerekli evrakların size kefil olacak kişiden de isteneceğini bilmenizi isteriz. Aynı belgeleri kefil içinde hazırlamanız gerekmektedir.

İş Bankası müşterisi iseniz ve bankanın kredi kartı gibi ürünleri kullanıyorsanız kredi kartınızın dönem borçlarını geciktirmeden ödüyorsanız banka nezdinde olumlu bir profil oluşturmuş sayılırsınız. Böylece banka size çok kolay bir şekilde kredi verebilir.

Kredinizi alabilmek için size en yakın İş Bankası Şubesine gidebilirsiniz.

İş Bankası Kredileri için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.