Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Günümüzde kredi kartlarının yaygınlaşması ve cepteki hesaba uymayan fiyatlar yüzünden taksitlendirme seçeneklerinin ortaya çıkmasından bu yana neredeyse herkes kuşkusuz borca girmiştir. Bu borcu güncel bir şekilde takip etmek; gelecek ayı çıkarabilmek ve harcamalarımızı kontrol edebilmek açısından önemli bir yere sahip olmaktadır. Haberlerde ve çevremizde gördüğümüz gibi kredi kartları borçları yüzünden aileler bozulabiliyor hatta yaşamlar sona erebiliyor. Çoğu zaman işimizi kolaylaştıran bu kartları kontrollü kullanmamız lazım, ayağımızı yorgana göre uzatmamız lazım ki sonra kafamızı kaşırken bulmayalım kendimizi. Bu durumlara düşmemek için de yapmamız gereken arada sırada borcumuzu, güncel kredi kartı durumumuzu takip etmektir. Bu işlemi halletmenin birden fazla yolu vardır:

1. Online Bankacılık ile Borç Sorgulama

İster bilgisayarınızdan bankanızın sitesine girip ister telefonunuzdan mobil şekilde bankanızın uygulamasına girerek gerekli işlemleri kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Sadece bankanın resmi programı veya sitesi değil bir kaç siteden daha işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz fakat her zaman tavsiye ettiğim ve en güvenlisi iş bankasının kendi sitesinden müşteri no ve şifre girerek sisteme eriştikten sonra işlemlerinizi halletmeniz. Şimdi bunları detaylıca inceleyelim:

Öncelikle aşağıda size verilen bağlantıya tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki bir sayfa çıkacaktır, göstermiş olduğum Bireysel seçeneğine tıklayıp devam edelim.

rsz_isbankasigiris1

Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız burada yapmanız gereken, Müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı girip, şifrenizi yazıp giriş yapmaktır.

rsz_isbankasigiris2

Eğer şifreniz yoksa en alttaki anlık şifreye basarak kayıtlı telefon numaranıza gelecek tek kullanımlık şifre ile giriş yapıp sonradan yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra Menü den ilgili seçeneği seçip güncel kredi kartı borcunuzu sorgulayabilir, ödeyebilir, istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Online Kredi Kartı Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

2. Telefon Bankacılığı ile Borç Sorgulama

Telefon bankacılığı sayesinde o anki yoğunluğa bağlı olarak tabi ki borcunuzu bir kaç dakika içinde öğrenebilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken iş bankası için aşağıdaki numarayı aramak ve yönergeleri takip etmektir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ile Borç Sorgulama İçin Gerekli Telefon Numarası: 0850 724 0724

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Ödeme Nasıl Yapılır ?

1. Atm’den Kredi Kartı Borç Ödeme

Son olarak adım adım Atm ile nasıl kolayca borcunuzu öğrenip ödeyebileceğinize bakalım:

  1. Kredi kartınızı Atm’ye takın ve şifrenizi girin
  2. Ana menüdeki seçeneklerden Kredi Kartı Borç Ödeme adımını seçin
  3. Hesaptan veya Nakit ödeme basamaklarından hangisini tercih ediyorsanız onu seçin.
  4. Ödeme türünüzü seçin ( Türk Lirası veya USD).
  5. Kartınızın borcunu ekranda göreceksiniz. İşlemlere devam etmek için Devam tuşuna basın.
  6. Hesaptan ödeme yapmayı seçtiyseniz eğer paranın alınacağı hesabınızı seçin ve ödemek istediğiniz tutarı belirleyerek Devam tuşuna basın, Nakit ödeme yapmayı tercih ettiyseniz yatıracağınız parayı hazırlayın ve banknotları aynı hizada, katlamadan, dik bir şekilde hazneye yerleştirin.
  7. Ödemeyi yapacağınız tutarı ekranda kontrol edin ve Onayla seçeneğine basın. Böylece işleminiz tamamlanmış olur.

2. PTT’ den Ödeme

İş bankası Kredi kartı ödemelerinizi PTT şubelerinden veya PTT online işlemlerden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısımda farklı olan tek durum; diğer tüm ödeme kanallarını kullanırken herhangi bir ekstra ücret ödemenize gerek yokken, PTT işlemlerinizi gerçekleştirirken 12.000 TL’yi aşmayan hesap özeti borçlarınız için 3.50 TL gibi bir rakam istemektedir.

Borç sorgulama ve ödeme işlemlerinin yanı sıra hesabınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu talimat sayesinde her ay borç ödeme telaşına girmenize gerek kalmadan, sistem son ödeme tarihi geldiği zaman sizin yerinize otomatik ödeyecektir (isterseniz borcun tamamını ya da asgari ödemeniz gereken kısmı). Bunu gerçekleştirebilmek için hesabınızın bulunduğu şubelere gidip bu talimatı verebilirsiniz veya 0 850 724 0 724 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayıp telefon bankacılığı sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirip otomatik ödeme talimatını verebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.