Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

İş Bankası Tarım Kredisi

Tarım sektörü çağımızın teknolojisinden de yararlanarak oldukça profesyonelleşmeye devam etmektedir. Çiftçiler gerek kısa vade de oluşan borçları için gerekse ekim arazilerini veya araçlarını geliştirebilmek için kredilere başvurmaktadır. Türkiye’nin güçlü ve büyük bankalarından biri olan İş Bankası da çiftçisine destek olmak amacı ile çeşitli Tarım Kredi imkanları sunmaktadır. Aşağıda İş Bankası Tarım Kredilerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Yatırım Kredileri

Tarımsal Arazi Kredisi

Üzerinde tarım faaliyetini sürdürdüğü ve mülkiyeti kendisine ait tarım arazisi bulunan üreticilerin yeni tarım arazisi (tarla, bağ, bahçe) alma istekleri için finansman sağlaması amacı ile açılan Tarımsal Arazi Kredisi 60 aya kadar vade imkanları ve de hasat zamanı esnek ödeme koşullarıyla sizleri beklemektedir.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Hayvan Alım Kredisi

‘Damızlık Belgesi’ bulunan 1.5-2 yaşları arası kültür ırkı düve alımlarının finansmanı için 36 aya kadar vade imkanları ve esnek ödeme koşullarıyla hizmet vermektedir.

Seracılık Yatırım Kredisi

Sera yapımında ve modernizasyon aşamasında kullanılacak olan cam, klima, naylon, demir gibi malzemelerin teminatı için 60 aya kadar varabilen vade imkanları ile esnek ödeme seçenekleri bulunan Seracılık Yatırım Kredisi; Ziraat Odalarına kayıtlı çiftçilerin faydalanabileceği avantajlı bir kredi türüdür.

Orta Vadeli Tarım Kredisi

Çiftçilerin birden çok üretim dönemine yaygın olacak şekilde çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 60 aya kadar varan vade imkanları ve de esnek ödeme planlarıyla hizmetinize sunulmuş kredi türüdür.

İşletme Kredileri

Tarımsal İşletme Kredisi

Bitkisel üretim alanında faaliyet gösteren üreticilerin finans ihtiyaçları karşılamak amacıyla oluşturulan Tarımsal İşletme Kredisi 24 aya varan  vade imkanları ve hasat zamanınıza uygun ödeme seçenekleri ile hizmete sunulmuştur.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi

Süt hayvancılığı ile ilgili uğraş gösteren üreticilerin elektrik, yem, veterinerlik hizmeti gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan kredi, 24 aya kadar varan vade imkanları ve esnetilmiş ödeme seçenekleriyle hizmete sunulmuştur.

Büyükbaş Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisiyle aynı özelliklere sahip olup 18 aya varan vade imkanları ile farklılık göstermektedir.

Seracılık İşletme Kredisi

Seracılık alanında üretim faaliyeti gösteren üreticilerin ilaç, tohum  vb. ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için finansal yönden desteklemek amacıyla 24 aya varan vade imkanları esnek ödeme planlarıyla avantajlı ve özel bir kredidir.

Arıcılık İşletme Kredisi

Arıcıların üretim faaliyetleri sırasında nakliye giderleri, çeşitli girdileri gibi harcamaların finans ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri  amacıyla oluşturulan kredinin; 24 aya varan vade imkanları esnek ödeme planları bulunmaktadır.

Orta Vadeli Tarım Kredisi

Üreticilerin birden fazla üretim dönemine yaygın olarak çeşitli giderlerinin karşılanabilmesi için oluşturulan kredinin  60 aya kadar varan vade imkanları ve esnek ödeme planları bulunmaktadır.

Et Tavukçuluğu (Broiler) İşletme Kredisi

Etlik Piliç faaliyetinde bulunan üreticilerin üretimlerine yönelik olarak güncel masraflarını karşılayabilmek amacıyla oluşturulmuş kredinin, 24 aya  varan vade imkanı ve esnek ödeme planları bulunmaktadır.

Küçükbaş (Damızlık Koyun) İşletme Kredisi

Küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunan üreticilerin işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 24 aya varan vade seçenekleri ve esnek ödeme planlarıyla oluşturulmuş bir kredidir.

TMO Kredisi

Türkiye İş Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) arasında imzalanan anlaşma ile makbuz senedi üzerinde yazılı olan tutarın belirli bir kısmı kredi kullandırılmaktadır. Depoya teslim ettiğiniz ürün ürün karşılığında verilen makbuz senetleri karşılığı teminat olarak alınarak kredi verilmektedir.

Traktör ve Ekipman Kredileri

Traktör Kredisi

0 km veya ikinci el traktör ihtiyacınız varsa Türkiye İş Bankasının sunmuş olduğu bu kredi ile hasat zamanına uygun ödeme dönemleri ile 48 aya varan vade fırsatlarıyla Traktör sahibi olabilirsiniz.

Tarım Ekipman Kredisi

Pulluk, ızgara, biçerdöver ve üreticilerin ihtiyacı olan diğer tüm ekipmanlara yönelik 48 aya kadar varan vade fırsatları ve de hasat dönemine göre  ödeme planlarıyla ekipman ihtiyaçlarınızı Tarım Ekipman Kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Makine Ekipman Kredisi

Yem hazırlama ünitesi, gübre sıyıncı ünitesi, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı gibi makinelerin alımı için 36 aya varan vadelerle ve esnek ödeme seçenekleri ile bu kredi de ihtiyacınıza yönelik olarak sizleri bekliyor.

Pick Up Türü Arazi Taşıt Kredisi

48 aya kadar vade imkanı ve esnek ödeme koşulları ile Pick Up türü arazi taşıt ihtiyacınız varsa bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz.

Eletronik Ürün Senedi Kredisi

Öncelikle Elektronik Ürün Senedi; üreticilerin tarım ürünlerinin lisanslı depoya tesliminde, lisanslı depo işletmesince bu ürünleri temsil ederek basılı ürün senetleri hükmünde olmak üzere oluşturulmuş elektronik bir sistemdir.

İzmir-Aydın alanında pamuk üretimi yapan üreticilerin ürünlerinin rehin alınması karşılığında verilen ayrıcalıklı bir kredidir. Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş (ELİDAŞ) ye bırakılan pamuklar kalitesine göre sınıflandırılır böylelikle pamuğun Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) cinsinden değeri belirlenir.

Her bir müşteri için oluşturulan ELÜSlerin karşılığında müşterilerin İş Bankasındaki yatırım hesabına bloke konulur ve senedin temsil ettiği miktarın %70i oranında kredi kullandırılır. İş Bankası senet üzerindeki blokeyi kaldırdıktan sonra krediyi kullanan kişi ürünün satarak kredinin ödeme işlemini gerçekleştirir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.