Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

KKB Kredi Notu Sorgulama

Hayatımızın belirli anlarında nakit paraya ihtiyaç duymaktayız. Böyle durumlarda artık ilk müracaat ettiğimiz yer şüphesiz bankalardır. Konut, araç ve ihtiyaç kredileri gibi birçok kredi türü bulunan bankalar bizlere istediğimiz miktarda kredi oranı sunabilmektedir. Fakat bu krediyi bize sağlaması için öncelikle bazı şartların yerinde olması gerekmektedir. Bunlardan birisi olan KKB kredi notunun da bankadan kredi alabilmemiz için uygun olması gerekmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizlere KKB’nin ne olduğu, KKB kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verdik. Vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

KKB Kredi Notu Nedir ?

KKB, Kredi Kayıt Bürosu’nun kısaltmasıdır. Bu büro tarafından yapılan KKB puan hesaplaması risk puanı olarak geçmektedir. Bu riskin oranına bakarak bankalar müşterilere kredi vermektedir. Yani KKB bankaların kullandığı bir sistemdir ve kredi isteyen müşteri incelemesini buradan yapmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu, şu an ve daha önceleri bankalarla yapmış olduğunuz işlemleri kayıt altına almaktadır ve tüm bunların sonucunda puanınızı belirlemektedir. KKB puanınızın yüksek olmasına göre kredi alma ihtimaliniz ve kredi oranınız da yüksek olur. KKB puanının hesaplanmasında ise bankaya olan borcunuz, borcunuzu ödeyip ödemediğiniz, gelir durumuz, öğrenim durumunuz gibi unsurlardan yararlanılmaktadır. Size kredi çıkmaması halinde burada buna sebep olan etmen KKB puanınızın düşük olmasıdır. Tüm borçlarınızı ödeyerek veya düşük miktarlı kredi çekip düzenli bir şekilde ödemesini yaparak KKB puanınızı arttırabilirsiniz.

KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

KKB kredi notu sorgulama işlemi de birçok işlem gibi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Findeks’in sayfası üzerinden yapılan işlem sayfasına kolay bir şekilde ulaşabilmeniz için yazımızın sonunda sizlerle bağlantı adresleri paylaştık. Bu linklere tıklayarak işlem sayfasına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlk olarak KKB kredi notu sorgulamak için sistem kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için sizlerden T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası istenmektedir. Bu bilgileri gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘satın al’ yazılı kutu üzerine tıklanmanız gerekmektedir. Böylelikle KKB kredi notunuzu öğrenmek için sistem kaydınızı yapmış olacaksınız.

Adsız

KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Ayrıca üye girişi yaparak da KKB kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Üyelik işlemi için sizlerden T.C. kimlik numarası, doğum tarihi (gün, ay, yıl şeklinde), cep telefonu numarası, E-Posta adresi, çalışma şekli, eğitim durumunuz istenmektedir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde vererek üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik girişinizi yapmak içinse T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı yazmanız gerekir. 4 TL ücret ile sistem girişinizi sağladığınız zaman KKB kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız.

Adsız

Üye Girişi Yaparak KKB Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.