Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Konut Kredisi Hesaplama

İnsanoğlunun en temel ihtiyaçları arasında barınma ihtiyacı bulunmaktadır. Günümüzde gerek yatırım amaçlı olsun gerekse barınma ihtiyacını karşılamak adına olsun konut alımı eğilimi görülmektedir. Kiralama yoluyla barınma ihtiyaçlarını karşılayan tüketiciler ve hali hazırda barınma ihtiyacını karşılayabilecek bir konuta sahip olup geleceğe yatırım olması için konut alımı yapmak isteyen tüketiciler konut alımı konusunda bir eğilim göstermektedirler. Konut alımı herkesin bildiği üzere yüksek miktarlarda nakit birikimi gerektiren bir tüketim şeklidir. Bu ihtiyacın karşılanması için her tüketicinin nakit birikimi yeterli seviyede olmayabilir. Bankalar bu talebi görüp konut kredisi ürününü tüketicilerin kullanımına sunmuşlardır.

Konut kredileri nakit eksiği olan ya da nakit birikimi olmayan kişilere finansal destek sunan ürünlerden birisi konumundadır. Konut kredisi ürünü de diğer kredi ürünlerine benzer olarak ödeme planına sahiptir. Bu ödeme planı kira yolu ile barınma ihtiyaçlarını karşılayan tüketiciler için başvuru öncesinde hali hazırda düşünülen bir plan konumundadır. Genellikle kirada oturan tüketiciler kira tutarının üzerine finansal destek sağlayıp kredi yoluyla ev sahibi olma yönünde eğilim göstermektedirler. Ödeme planlarını oluştururken bu kritere dikkat eden kirada oturan konut kredisi talebinden bulunan tüketicilere nazaran yatırım amacı ile yeni bir konut sahibi olmak isteyen tüketiciler ödeme planlarının yanı sıra evin gelecek zamandaki değeri ve değer artışlarını da göz önünde bulundurmak istemektedirler.

Bir konut kredisi başvurusu yapmadan önce ödeme planını doğru ve gerçekçi bilgiler ışığında oluşturmak ve uygun olan kredi tutarına başvuruda bulunmak yatırımcı ya da ihtiyaç sahibi kişi tarafından daha mantıklı olacaktır. Bankalar bu ödeme planlarının daha net bir şekilde hazırlanabilmesi açısından kredi hesaplama uygulamalarına yer vermektedir. Bankaların web sayfalarında tüketiciler sunmuş olduğu bu kredi hesaplama araçları ödeme planlarının daha düzgün bir şekilde hazırlandıktan sonra ihtiyaca tam anlamıyla hizmet verebilecek kredi ürünü ve kredi tutarını belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Yazımızın devamında bankaların sunmuş olduğu kredi hesaplama araçlarından bahsedeceğiz.

Konut Kredisi Hesaplama Uygulamaları

1. İş Bankası  

İş Bankası konut kredisi ürünü ile finansal destek sağlamak isteyen tüketicilere destek çıkan öncü bankalardan birisi konumundadır. İş Bankası kredi hesaplama uygulamasına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında kredi türlerinden konut kredisini seçmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

2. Garanti Bankası

Mortgage kapsamında bir çok ürüne imza atmış olan banka çeşitli konut kredisi ürünleri ile farklı özelliklere sahip konut kredisi ihtiyaç sahiplerine ürün çeşitliliği sağlamış durumdadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

3. TEB

Bankadan talep edeceğiniz konut kredisi tutarı 100000 Türk Lirası ve vade süreniz 12 ay olduğu taktirde banka tarafından belirlenen faiz oranı yüzde 0.99 olarak karşımıza çıkmaktadır.

TEB Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

4. Vakıfbank

Yaza özel konut kredisi ürünü sunan Vakıfbank tüketicilere daha iyi hizmet verebilmek ve onların ihtiyaçlarına daha doğru bir biçimde karşılık verebilmek adına dönemsel hareketliliği göz önünde bulundurup tüketicilere özel imkanlar sunan bankalardan birisidir.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

5. Ziraat Bankası

Banka farklı özellikteki konut kredisi ihtiyaçlarını karşılamak adına bir çok ürün geliştirmektedir. Bu ürünlerden ihtiyacınıza yönelik özellikler barındıran olanı tercih edip ödeme planınızı oluşturmak adına kredi hesaplama aracını kullanmak isterseniz linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

6. Finansbank

Bankanın sunmuş olduğu kredi hesaplama aracını kullanmak için sunmuş olduğu kredi ürünlerinden konut kredisini seçmeli ve sonrasında sizin için uygun olan kredi verilerini girmeniz gerekmektedir.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

7. Yapı Kredi

Müşteri tipine göre değişiklik gösteren Yapı Kredi konut kredisi ürünü , kredi uygulamasını kullanırken başvuruda bulunacak müşteri tipine uygun ürün tercihi yapıp uygun verilerle birlikte hesaplama yapmak gerekmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

8. Akbank

%0,97 ‘den başlayan faiz oranlarıyla, Akbank’ta dilediğiniz konut kredisine sahip olabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

9. Denizbank

Vade sürelerine göre değişen faiz oranlarıyla birlikte Denizbank mortgage kredisi sahibi olabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

10. Halk Bankası

36 ay vade ile ev almak istediğinizde %0,8 faiz oranı, 120 ay vade ile ev almak istediğinizde ise %0,89 faiz oranıyla konut kredisi çekebilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

11. ING Bank

%0,99 ‘dan başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi sahibi olmak için, kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.