Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Borcu Kapatma

Günümüzde bir yatırım yapmak, ev veya araba almak, bir iş yeri kurmak gibi yapılan büyük harcamalarda ilk başvurulan desteklerden birisi kredidir. Bankaların avantajlı faiz oranı ve yüksek vadeleri sayesinde kredi müşteriye cazip gelmektedir. Fakat bu krediler her ne kadar kolay ödenebilir krediler olsa da müşteri farklı sebeplerden ötürü ödemekte zorlanabilmektedir ve kısa vadede, bankaların kara listesine girmemek ve ileride de bu bankaları kolaylıkla kullanabilmeleri için bir ödeme yapmak zorundadırlar. Bunun için izlenebilecek birçok yol vardır. Bu yazıda izlenebilecek yollardan bahsedilecektir.

Kredi Borcu Kapatmak için Başvurulabilecek Yöntemler

1. Başka Bankadan Kredi Çekmek

Müşterilerin ilk başvurduğu yöntemlerden biri olan başka bankalardan kredi çekmektir. Bankaların en yaygın olarak verdiği ihtiyaç kredileri, bu konuda yardımcı olmaktadır. Müşteri, mevcut borcunu başka bir bankadan çekeceği kredi ile kapatarak kısa vadede biraz olsun rahatlamak istemektedir. Bunun için bireysel başvuruda bulunulduğu gibi bir yakınına da kredi çektirilebilmektedir. Bireysel başvurular krediye başvuran kişinin borcu olduğu için geri çevrilebilmektedir. Bunun banka ile görüşülüp konuşulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir yakını adına borç çektirmek de bahsedildiği gibi başvurulan yöntemlerden biridir. Bunun için de yine banka ile görüşülüp konuşması gerekmektedir.

Bankalar ihtiyaç kredileri için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Uygun faiz, ödeme erteleme, yüksek vade gibi avantajları içeren ihtiyaç kredileri mevcuttur.Bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine başvurmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayıp gerekli bilgileri girerek başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisine Başvurmak
için TIKLAYINIZ!

Deniz Bank İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Akbank İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Halk Bankası İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

HSBC İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

ING Bank İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

OdeoBank İhtiyaç Kredisine Başvurmak için TIKLAYINIZ!

Müşteri borcunu bu yöntemle kapatmayı tercih eder ise bunu kendi avantajına da çevirme şansına da sahip olabilir. Bunu Refinansman yaparak sağlayabilir. Kısaca Refinansman, kullanılmış bir kredinin daha avantajlı faiz oranlarına sahip başka bir banka kredisi kullanılarak kapatılmasıdır. Refinansman sayesinde tüketici başka bir bankadan düşük oranlardan kullandığı kredi ile önceki kredisini kapatmış ve yeni kredi kullanmış olduğu bankaya daha düşük orandan borçlanmış olur. Bunun için ilgili bankalar ile görüşülüp anlaşma sağlanması gerekmektedir. Fakat her zaman refinansman yapmak avantajlı değildir. Bunun için kalan ana para miktari, faiz oranı, erken ödeme cezası, refinansman yapılırken çıkan masraflar hesaplanması gerekmektedir. Tüm bu hesaplamalar sonucunda net olarak avantaj sağlanıyorsa müşteri refinansman yapmayı tercih edebilir. Eğer avantaj sağlanamıyorsa ilk bahsedilen, normal bir şekilde kredi çekmek tercih edilmelidir.

2. Borç Kapatma Kredileri

Bankalar müşterilerinin borçlarını öderler iken zaman zaman zorlandıklarının farkına varmıştır ve müşterilerine yapılandırma seçenekleri sunmaya başlamıştır. İcralık veya avukatlık bir duruma düşmedi iseniz, kredi notunuz yeterli ise yani yeniden kredi kullanabilecek seviyede iseniz bankaların borç kapatma kredilerine başvurabilirsiniz. Bu kredi programları kapsamında borcunuzu tek bir yerde toplayıp uygun faiz ve vadeler mevcut borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bu sistem bankalardan bankalara farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki hem genel borç hem de kredi kartı borçlarını kapatmak için hazırlanmış olan içeriği okuyabilirsiniz. Bankaların sağladığı seçenekleri inceleyebilir ve borcunuzu tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Borçları Tek Bir Yerde Top2lamak ve Kapatmak TIKLAYINIZ!

 

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.