Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Kartı Borcu 2 Ay Ödenmezse Ne Olur ?

Bankalar tüketicilere finansal destek sağlamak amacı ile faaliyet eden işletmeler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bankacılık sektöründe hizmet veren işletmeler tüketici ihtiyaçlarının ne şekilde değiştiğini ve bu ihtiyaçlara uygun ürünlerin geliştirilmesi üzerine çalışmaktadırlar.

Tüketici ihtiyaçları yıllar geçtikçe değişiklik göstermekte ve her geçen dönemde farklı ihtiyaçları finanse etme ihtiyacı doğmaktadır. Günümüzde ev kredilerinden otomobil kredilerine ihtiyaç kredilerinden kredi kartı ürünlerine kadar uzanan finansal destek ürünlerine yer veren bankacılık sektörü ile karşılaşmaktayız. Kredi ürünleri başvuruda bulunan bireylerin  finansal durumlarına göre bankalar tarafından sağlanmaktadır.

Bireylerin finansal nakit akışlarının incelenmesi ve bankacılık sektörü bünyesinde belirlenmiş olan kredi notu üzerinden analizi yapılarak kredi borcunun ödenmesi riskine karşılık olumlu ya da olumsuz durum belirlenmektedir. Kredi başvurularında olduğu gibi kredi kartı başvurularında da başvuru talebinden bulunan kişinin finansal durumu incelendikten sonra kredi kartı başvuru sonucu belirlenmektedir. Bankacılık sektörü ürünlerinin finansal desteğine çok sık başvurmak durumunda kalıyorsanız mevcut kullanımda olduğunuz kredi ve kredi kartı ürünlerinin ödemelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi notunuzun düşmemesi için ödemelerinizi düzenli bir şekilde eksiksiz ve zamanında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce bir ödeme planı oluşturmalı ve bu planı oluştururken gerçekçi ve doğru bilgilere yer vermelisiniz.

Ödeme planları bireylerin nakit akışları doğrultusunda oluşturulan aylık nakit alım gücünü temsil etmektedir. Birikim sahibi olmadan ihtiyacınız olan ürünlere kredi ve kredi kartı ürünleri ile ulaşabilmektesiniz. Kredi kartı ürününü ödeme planınız ışığında kullanmayıp yanlış ve eksik bilgiler kullanarak vade sürelerini ve taksit sayılarını belirlerseniz ileriki zamanlarda finansal nakit akışınızda düzensizlikler yaratacaktır. Finansal nakit akışınızda oluşacak bu dalgalanmalar sonucunda ödemelerinizde gecikmeler olabileceği gibi aynı zamanda kredi kartı borcunuz da gün geçtikçe bankanızın belirlemiş olduğu faiz oranı doğrultusunda artacak ve gün geçtikçe daha kötü bir finansal profile sahip olacaksanız. Dilerseniz kredi kartı borcunuzun 2 ay ödenmemesi durumunda karşılaşacağınız tabloya ayrı bir pencereden bakmaya çalışalım.

Kredi Kartı Borcu Dönem Kayıpları

Kredi kartı ödemelerinizde kaçıracağınız borç dönemleri sonucunda bankanız tarafından belirlenecek olan kredi faiz oranı ile karşılaşacağınızdan bahsetmiştik. Bahsi geçen gecikme faiz oranı bankadan bankaya farklılık gösterebildiği için başvuruda bulunduğunuz bankanın kredi kartı ürünü özelliklerine bütçenize uygunluğu açısından dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borcunuzun bir dönemlik ödeme kaybından sonra icra yada mahkemelik bir durum ile karşılaşmamaktasınız.

Kredi kartı borcunuzun 1 dönemlik kaybı sonrasında banka müşteri temsilcisi tarafından aranıp ileri ki aşamalar tarafından bilgilendirmeniz yapılacaktır. Müşteri temsilcisi tarafından yapılan bu arama bir uyarı niteliği taşımaktadır. Kredi kartı borcunuzun 2. borç ödeme dönemini de geçirdiniz vakit kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. 3. dönem borcunuzu ödemediğiniz taktirde adınıza başlatılacak olan icra takibi işlemleri müşteri temsilcisi tarafından sizlere aktarılacaktır. Bu nedenle kredi kartı borcunuzun dönemsel ödemelerine dikkat etmeniz ve kredi kartı borcunuz 2 ay ödenmezse ne olur, bilgilerini aklınızdan çıkartmamanızı tavsiye etmekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.