Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Kişinin emekli olduğu zaman yaşam sıkıntısı çekmemesi için devlet tarafından kurulan SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu faaliyet göstermektedir. Bundan başka SGK ile riskten dolayı geliriniz azaldığı zaman yaşam hayatınız boyunca kimseye muhtaç olmadan ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz ve riskten çıkacak olan zararları siz değil devlet karşılamış olur. Başınıza kaza, hastalık ve diğer bu gibi sıkıntılı olaylar geldiği zaman hastanelerden yararlanabilirsiniz. SGK ödemelerinizi kredi kartı ile internet üzerinden yapabilirsiniz ve bu yazımızda kredi kartı ile SGK ödeme işleminin nasıl yapılacağına dair önemli bilgileri sizlere aktaracağız.

Kredi Kartı İle SGK Ödeme Nedir?

Farklı bankaların sunduğu hizmetle kredi kartlarına sahip olarak internet üzerinden SGK ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ile SGK ödeme işlemi tüm bankalar için değil sadece anlaşmalı olan bankalar için geçerli olmaktadır. Bu işlemin bankalar aracılığı ile yapılması toplumsal olarak bireylere büyük hizmet taşımaktadır. Böyle ki şubeye gitmeye, sıra beklemeye ve dolaysıyla fazladan vakit harcamaya gerek kalmadan kredi kartı ile SGK ödemelerinizi kolayca yapabileceksiniz. Yapacağınız ödemeler zamanı dikkat etmeniz gereken bir kaç hususlar mevcuttur. Bu hususlar ödemelerinizin sigorta ödemesi kapsamına ait olması ve ödemelerinizin doğru bir şekilde bir tek sizin tarafınızdan yapılmasıdır. Kredi kartı ile SGK ödeme işleminin yapılmasını sağlayan bankalar aşağıdaki gibidir;

 1. Akbank
 2. Albaraka Türk
 3. Bank Asya
 4. Denizbank
 5. Finansbank
 6. Halk Bankası
 7. İş Bankası
 8. Garanti Bankası
 9. HSBC Bank
 10. Vakıfbank
 11. Yapı Kredi Bankası
 12. Ziraat Bankası
 13. TTKB Bankası

Kredi Kartı İle SGK Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı İle SGK ödeme işlemini yapabilmeniz için öncelikli olarak e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekir. E-Devlet şifresini TC kimlik numaranız ile birlikte bulunduğunuz yere en yakın olan PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) şubesine giderek sahip olabilirsiniz. Eğer ilk kez e-devlet şifresine sahip olacaksınız iki TL civarında, daha önceden de e-devler şifresi sahibi olduysanız ve yeniden şifre talebinde bulunacaksanız dört TL civarında ücreti ödemeniz gerekecektir. Bunları yaptıktan sonra e-Devlet şifrenize anında sahip olabileceksiniz. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız ve PTT şubelerine gidemiyorsanız, yurt dışında bulunan konsolosluğa giderek ücretsiz bir şekilde e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra internet üzerinden kredi kartı ile SGK ödeme işleminizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ile SGK ödeme işlemi için aşağıda görmüş olduğunuz butonun üzerine tıklayınız. Açılacak olan sayfada öncelikli olarak ilk resimde gördüğünüz gibi kimliğimi şimdi doğrula butonunun üzerine tıklayınız.

adsiz22

Daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. Tüm bu söylenenleri yaptıktan sonra sisteme giriş yapmış olacaksınız ve kredi kartı ile SGK ödeme işlemini uygulayabileceksiniz.

adsiz1-e1455056137855

Kredi Kartı İle SGK Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.