Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Son günlerde toplumu ilgilendiren ve en çok yaygın olan konularından biride kredi notuyla ilgili olmaktadır. Böyle ki kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notunu yükseltmek için ne yapmak gerekir soruları kamuoyu olarak krediye sahip olan her kesin merakı çerçevesindedir diyebiliriz. Bu sebeple bugünkü yazımızda sizlere kredi notu ile ilgili her türlü gerekli bilgileri aktaracağız ve yazımızın sonunda sizde kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Her şeyden önce kredi notunun ne olduğunu ve ne işe yaradığını kısa bir özetle sizlere anlatalım.

Kredi Notu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kredi notu, bireylerin bankalardan almış oldukları krediler veya kredi kartı ödemelerine göre Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından bireylere verilen notun ismidir. Bu notlar en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak belirlenmiştir ve notların belirlenmesi KKB’nin kurmuş olduğu Findeks üzerinden yapılandırılmaktadır. Birey bankaya yeni bir kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunduğu zaman, bankalar öncelikli olarak bireyin kredi notunu incelemektedirler ve kredi verip vermeyeceklerini yada ne kadar verebileceklerini bu notlara göre belirlemektedirler. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, istediğiniz kredi miktarına da bir o kadar kolay sahip olursunuz. Aşağıda görmüş olduğunuz resimde, Findeks kredi notuna göre belirlenmiş olan not durumu sistemini sizlere örnek olarak sunmaktayız.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu nasıl yükseltilir konusu da önemlidir. Şimdi sizlere Findeks kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz ile ilgili bazı örnekler sunucağız. Bu örnekler aşağıdaki gibidir:

  • Kredi notu nasıl yükseltilir için ilk önce mümkün oldukça kredi kartınızdaki borcunuzu aza düşürün ve hiç bir geciktirme olmadan zamanında ödeyin. Ödemelerinizi her ne kadar zamanında yaparsanız, yeni kredi talebinde bulunduğunuz zaman kredi alma şansınız bir o kadar yüksek olacaktır.
  • Kredi notu nasıl yükseltilir kapsamında her seferinden borcunuzun tamamını ödemeyerek sadece asgari ücreti öderseniz, bu zamanla size sıkıntı doğurabilir ve kredi notunuzun düşük olmasını sağlayabilir. Bu nedenle ödemelerinizi tam olarak yapmaya özen gösteriniz.
  • Sadece gerektiği zamanlarda kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Çünkü kullanmadığınız ancak kenarda bulunsun dediğiniz her para, kredi notunuzu olumsuz etkileyebilir.
  • Kredi kartı limitinizin sadece ihtiyacınız olduğu kadar olması gerekir, bu kredi notu açısından her zaman iyidir.
  • Sadece tek ihtiyacınız için birden fazla kredi başvurusunda bulunmayınız. Buda notunuzun düşmesine sebep olabilir.
  • Kredi notunuzun olumsuz etkilenmemesi için yapmanız gereken en önemli şeylerden biride, bütçe ekonominizi göz önünde bulundurarak geliriniz ile harcamalarınızı sürekli kontrol etmenizdir. Nereden ne kadar kazandığınızı ve neye ne kadar harcama yaptığınızı bilerek aylık düzeninizi ona göre belirlemeniz ekonomik açıdan her zaman işinize yarayacaktır.
  • Tüm bu söylediklerimizi uyguladığınız taktirde yinede kredi notunuz ile ilgili her hangi bir sıkıntı yaşıyorsanız, o zaman yapmanız gereken şey Findeks Not Danışmanı hizmetinden yararlanmaktır. Bu hizmetten yararlanarak Findeks uzmanları ile kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi, yükselttikten sonra nasıl koruyabileceğinizi ve bu gibi diğer bir çok yapmanız gereken işlemlerle ilgili detaylı bilgilere ulaşmış olursunuz. Findeks Not Danışmanı hizmetinden yararlanmak için aşağıda görmüş olduğunuz butonun üzerine tıklayarak gerekli alanları doldurmanız ve devam butonuna basmanız yeterlidir.

Findeks ile Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizde artık Findeks’in sağladığı imkanlar doğrultusunda bankaya gitmeye gerek kalmadan kredi notunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece yeni kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi alabilme olasılığınızın ne kadar olduğunuz inceleyebilir ve atacağınız yeni adımları ona göre belirlemiş olursunuz. Kredi notunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilmeniz için aşağı gördüğünüz butonun üzerine tıklayınız. Açılan sayfada resimde gördüğünüz üzere TC kimlik numaranızı cep telefonu numaranızı yazarak sorgula butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Findeks ile Kredi Notunuzu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Not Danışmanı için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.