Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Notumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kredi alımı işleminde başvurumuzun değerlendirilmesindeki en önemli etken şüphesiz kredi notudur. Bu durumda aklımıza kredi notumu nasıl sorgulayabilirim sorusu gelmektedir. Bu işlem artık internetten kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. İşlemin nasıl yapılacağı hakkında yazımızın devamında sizlerle bilgiler paylaştık. Bu bilgiler doğrultusunda işleminizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Kredi Notu Nedir ?

Bankalardan özellikle kredi almak için başvurduğumuz zaman değerlendirme aşamasında bakılan bir nottur kredi notu. Risk derecelendirme notu olarak bilinen bu durumdan tüm bankalar yararlanmaktadır. Kredi almadan önce kredi notunuzda bilmenizde fayda vardır, çünkü bu nota göre kredi miktarınızı belirleyip onay almanız daha kolay olmaktadır. Çünkü kredi notunu öğrendiğiniz zaman size verilebilecek olan kredibiliteyi de öğrenmiş oluyorsunuz. Bu kredi notu da size verilecek olan kredi oranını da etkilemektedir.

Kredi notu nasıl belirleniyor dediğimiz zaman sizlerin bankaya olan kredi kartı, kredi borcunuz ve bu borçları nasıl ödediğiniz ile ilgilidir. Sistem sizin bu borçları nasıl ödediğinizi inceliyor. Bu durum ve gelirinizin miktarının etkisiyle de size bir kredi notu oluşturuyor. Bu kredi notunun sorgulanması da günümüz şartlarına uygun hale getirilerek internet üzerinden yapılabilir bir hal almıştır.

Kredi Notumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Artık bankalara ayrı ayrı gitmeden tek bir çatı altında toplanan sistem ile kredi notumu nasıl sorgulayabilirim işleminizi yapabiliyorsunuz. kredi notumu nasıl sorgulayabilirim için sistem kaydınızı gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. İşleminizi kolay bir şekilde yapabilmeniz için yazımızın sonunda sizlerle bağlantı adresi paylaştık. Bu linke tıkladığınız zaman işlem ekranı karşınıza çıkacaktır ve bu sayfada sizlerden bilgiler istenecektir. Bu bilgiler T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numarasıdır, bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ‘satın al’ yazılı alan üzerine tıklanması gerekir.

Adsız

Bu şekilde sistem kaydınızı gerçekleştirmiş olacaksınız ve kredi notumu nasıl sorgulayabilirim sorusunun cevabına ulaşabileceksiniz.

Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

İkinci olarak da kredi notumu nasıl sorgulayabilirim işlemini üyelik girişi ile yapabilirsiniz. Bunun için bireysel üyeliğinizi yapmanız gerekmektedir. Bu üyelik için T.C. kimlik numarası, doğum tarihi (gün, ay, yıl şeklinde), cep telefonu numarası, E-Posta adresi, çalışma şekli, eğitim durumunuzu gereken yerlere doğru bir şekilde yazınız. Daha sonra güvenlik kodunu da yazarak bireysel üyeliğinizi tamamlamış olacaksınız. Son olarak size verilen Bireysel Üye Girişi sekmesi üzerine tıklayınız. T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girerek sisteme girişinizi gerçekleştirip 4 TL ücret ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Adsız-768x426

Bireysel Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.