Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Hayatımızın birçok alanında yer alan bankalar kredi konusunda da bireye en büyük desteği vermektedir. Nakit paraya ihtiyacınız olduğu zaman bankaya yapacak olduğunuz kredi başvurusu ile sizlere kredi imkanı sağlanmaktadır. Bankalarda kredi ihtiyacınıza göre türler mevcut olarak bulunmaktadır. Sizlere kredi verilebilmesi için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Kredi puanı da bunlardan sadece birisi olup, bankalar size verilen kredi puanını dikkate alarak kredi başvurunuzu değerlendirmektedir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce kredi puanınızı öğrenip ona göre bir başvuruda bulunmanızda fayda vardır. Kredi puanı nedir ve kredi puanı nasıl öğrenilir gibi soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Kredi Puanı Nedir ?

Kredi puanı bankaların bizlere vermiş olduğu bir değerlendirme puanıdır. Sizlerin kredi kartınız veya daha önceden aldıysanız eğer kredi borçlarınızı nasıl ödediğinize bakılarak verilen bir puan olup, kredi almak istediğiniz zaman dikkate alınan temel etmendir. Yani kısaca belirtmemiz gerekirse eğer kredi puanı bankaların bizlere vermiş olduğu kredibilite puanıdır. Kredi miktarınızı etkileyen bu puanı artık internetten kolaylıkla öğrenebilir ve kredi puanınıza göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle kredi başvurunuz banka tarafından reddedilmeden kabul edilebilir.

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Kredi puanı nasıl öğrenilir işlemi 9 farklı bankanın ortak bir sistemde buluştuğu Findeks üzerinden yapılmaktadır. Kredi puanınızın hesaplanabilmesi için ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için sistem kaydınızı yapacak olduğunuz adres yazımızın sonunda sizlerle paylaşılmıştır. Verilen bağlantı adresine tıkladığınız zaman açılacak olan ekranda sizlerden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız istenmektedir. Gerekli yerlere bu bilgileri yazarak ‘satın al’ yazılı butona tıklayarak sistem kaydınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Adsız

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir İçin TIKLAYINIZ !

Sistem kaydı olanlar içinse üye girişi yapılarak kredi puanı öğrenilebilmektedir. Bunun için sistem üyeliğiniz olması gerekmektedir ve üyelik işlemi için sizlerden birkaç bilgi istenmektedir. T.C. kimlik numarası, doğum tarihi (gün, ay, yıl şeklinde), cep telefonu numarası, E-Posta adresi, çalışma şekli, eğitim durumunuz istenilen bilgiler olup bu bilgileri gereken yerlere doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Ardından güvenlik kodunu da eksiksiz girerek üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Üyelik girişi yaparken de T.C. kimlik numaranızı ve belirlemiş olduğunuz şifreyi yazmanız gerekmektedir. Sistem girişinizi 4 TL ücret ile gerçekleştirebilirsiniz ve sistem girişinizi sağladığınızda kredi puanınızı öğrenmiş olacaksınız.

Adsız

Kredi Puanınızı Üye Girişi Yaparak Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.