Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk Business

Business isim olarak ticareti yapan kişi, ticaret gerçekleştiren ve alım satım yapan olarak da karşımıza gelir. Biz de bu yazımızda Kuveyt Türk Business’i anlatacağız.

Business Kart Ne Demek?

Anlamı ile baktığımızda kartvizit olarak tam çevirisi olan fakat bankalarda ticari kart olarak bilinen business kart daha çok şirketler için veya küçük, orta çaplı ticaret yapan kişiler için normal banka kartından çok daha fazla avantajlı olan kartlara denir. Şirket harcamaları hakkında yardımcı olan iade işlemleri ve daha birçok işlem için normal kartlardan her yönden fazla özellikleri olan kartlardır.

Kuveyt Türk Business Kart Nedir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası olarak bilinen Kuveyt Türk modern bankacılığında da Kuveyt Türk Business kart vardır. VISA veya MasterCard lisanslı Kuveyt Türk Business (ticari) kart ile şirketlerimizin yanında.

Kuveyt Türk Business Kart Nasıl Alabilirim?

Kuveyt Türk Business kart avantajlarından yararlanmak ve şirketinize edinmek için Kuveyt Türk merkezlerinde ki şirket yetkilisinin müşteri temsilcileri ile görüşme yapması yeterlidir.

Kuveyt Türk Business Kart Avantajları

 • Kuveyt Türk Business Kart, Yurtiçi ve yurtdışı VISA ve MasterCard üye iş yerlerinde alışveriş imkanı.
 • Kuveyt Türk Business Kart, çalışanlarınız için belirlediğiniz miktarda harcama olanağı sağlar. Limiti belirler ona göre harcama yaptırır.
 • Çalışanlarınızın çıkarttığı ek kartlardan hangi çalışanınızın ne kadar harcama yaptığı nerede harcama yapıldığını kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Şirketinize ait tüm kartların gelir-gider tablosunu tek bir ekstreden takip edebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Business kartınız büyük miktara harcama yapabilmenize olanak sağlar. Nakit taşıma riskinizi azaltır.
 • Hem Kuveyt Türk Business Kartı kullanan kullanıcı hemde muhasebe için büyük kolaylıklar sunar.
 • Anlaşmalı kuruluşlarda indirim olanağı sağlar.
 • 37’ye yakın ülkede KDV’yi geri talep etmenizi sağlar.

Taxback

VISA lisanslı Kuveyt Türk kartlarında Taxback.com ile yapılacak anlaşmalar ile yurtdışında 37 ülkede ödenilen KDV tutarını geri talep edilebilir ayrıca alının KDV tutarlarında her geri alınan KDV tutarı için belirli bir ölçüde komisyon kazanma şansına sahip olacaksınız.

Business Plus Kart

Business Plus, işletme ve şirketlerin günlük satın-alımları da finanse etme ve şirketin nakit akışına göre ödeme planları oluşturarak taksit veya vade yaptıkları şirketlere özel bir karttır.

İşletmelere ve şirketlere taksitlendirme veya vade sağlar.

Business Plus Kart Avantajları

 • VISA ve MasterCard logolu tüm işyerlerinde geçerlidir.
 • Üye işyeri şartı omadan,tek çekim olarak yapılan işlemlerin, işlem yapıldığı anda taksitli veya vadeli ödeme şekillerinde vadelendirilip taksitlendirilmesini sağlar.
 • Kartta ki limitin %10’luk kısmını ve en fazla 10.000 TL olmak üzere takasta kullanılan çeklerin ödemesi gerçekleşebilir.
 • Otomatik fatura ödeme talimatı verilebilir.

Taksitlendirilme ve Vade

Vadelendirme sistemi 3 değişik şekilde işler;

 • Tek çekim kullanılan işlemlerde taksitlendirme yapılabilir. Kuveyt Türk ödemeyi karşı tarafa peşin yaparken kart sahibi işletme/kişi Kuveyt Türk’e taksit taksit ödeme yapar. Peşin fiyatına taksitli alınmış gibi olur.
 • Yapılacak olan ödemeyi ileri bir tarihe alıp tek ödeme şeklinde gerçekleştirilebilir.
 • Ödemesiz dönemli taksitler belirlenir. İlk aylarda ödeme olmazken harcama tutarı bir sonra ki aylara bölünebilir.

Taksitlendirilme veya vadelendirme işlemi üye işyerlerine bakılmaksızın yurtiçi ve yurtdışı olarak yapılabilir. Yapılan her işlem vadelendirilebilir.

İşlem yapılmadan önce hangi şartlarda ve ne kadar vadeli olacağı belirlenmelidir. Yapılan işlemler her zaman tek çekim olmakla birlikte işlemler yapıldığı anda vadelendirme yapılmakta ve toplam maliyet cep telefonunuza mesaj olarak iletilmektedir.

Çek ve vergi ödemelerinde Business kartta bulunan limitinizin %10’u veya en fazla 10.000 TL’ye kadarlık bir kısmı dahilinde ödenebilir. Cari hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması durumunda ise Business Plus ile ödeme gerçekleştirilebilir fakat bu işlemlerde enflasyon farkı alınır.

Kuveyt Türk Business Kredi kartları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.