Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart

İnsanlar sürekli alışveriş yapmakta ve ödemelerini ya yanlarında fazla nakit taşımamak için ya da taksitlendirme imkanı sundukları için kredi kartlarıyla yapmaktadır. Bu kartlar kullanım alanları ve imkanlarıyla farklılık göstermektedir. Şimdi biz sağlam ve güvenilir bankalardan biri olan Kuveyt Türk’ün Kuveyt Türk İhtiyaç Kart adıyla bizlere sunmuş olduğu kredi kartını inceleyeceğiz.

İhtiyaç sonunda kırınız! Sloganıyla karşımıza çıkan İhtiyaç Kart diğer kredi kartlarından farklı özelliklere sahip.

ihtiyac_kart_kampanya

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Nedir?

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart, Türkiye’de bir ilk olan ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kısa kullanımlık bir kart olma özelliğine sahip. Seyahate çıkacaksanız, evde ki eşyaları değiştirecekseniz, belirli bir sürede yüklü bir alışveriş yapacaksanız eğer İhtiyaç Kart tam sizlik. Kuveyt Türk şubelerinden alabileceğiniz İhtiyaç Kart, yapacağınız alışverişlerde tek çekim avantajlardan yararlanmanızı, ödemelerinizi ise alırken belirteceğiniz 6 aydan 46 aya kadar taksitle ödeme imkanı sunmaktadır. İhtiyaç Kartınızla belirli mağazalarda değil tüm yurtiçi ve yurt dışı mağazalarda da anlaşmış olduğunuz peşin fiyatı üzerinden taksit yapabilirsiniz.

Tüm yurtiçi ve yurt dışı mağazalarda demişken tabi bazı mağazalar hariç bunlara örnek verecek olursak; akaryakıt harcamaları, gıda ve market harcamaları, tekel bayileri, alkollü içecek satan yerler, döviz bürosu işlemleri, şans ve bahis oyunları, mahkeme ve para cezaları, oto servisleri, oto kiralama, araç galerisi, sigorta, vergi, fatura, kontör ve kuyumcu mağazalarında işlem yapılamamaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart basıldığı ay ile birlikte 2 ay boyunca kullanılabilir. Örnek verecek olursak; Mart ayında çıkartmış olduğunuz İhtiyaç Kartı (1 Mart veya 30 Mart fark etmiyor) Nisan ayının sonuna kadar kullanabilirsiniz.

kuveyt-turk-ihtiyac-kart

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Avantajları

  • Kuveyt Türk İhtiyaç Kart, tüm işlemleri tek hesap ekstresi üzerinden yapma kolaylığı sağlamaktadır.
  • Kuveyt Türk İhtiyaç Kart ile tüm harcamalarınızı başvurunuzda belirlediğiniz taksit sayısına göre vade farklı taksitlendirebilirsiniz.
  • Satıcıya pazarlık yapar gibi nakit ödeme yapabilir, harcamalarınızı alacağınız indirimli fiyat üzerinden taksitle ödeyebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk İhtiyaç Kartınızı basıldığı ay ile birlikte 2 ay kullanabilir ,borcunuzun ödeyemeyeceğini boyutlara çıkmasını önlemiş olursunuz.
  • İhtiyaç finansmanınızı kart şeklinde kullanır çalınma kaybolma gibi durumlarda kredi kartı güvenlik imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  • Harcamalarınızı üye işyerlerinden bağımsız bir şekilde tüm POS cihazlarından gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yurt dışında da taksitli alışveriş imkanlarından yararlanabilirsiniz.
  • Alışverişlerinizi 6 aydan 46 aya kadar taksit sayısında yapabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk İhtiyaç Kart kapsamında 50 TL ve altındaki miktarlar taksit yapılamamaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart’ta Taksitlendirme

Yukarıdaki notta da belirttiğimiz gibi Kuveyt Türk İhtiyaç Kart 50 TL ve üstü alışverişlerde taksitlendirilir. Taksit sayısını da kart başvuru sürecinde kendiniz belirlersiniz. Belirlemiş olduğunuz taksit sayısı sabit kalmakta ve alt limitin üstündeki tüm işlemler taksitlendirilmektedir. Kart sahipleri peşin fiyatına (tek çekim) indiriminden yararlanır, taksiti murabaha olarak Kuveyt Türk İhtiyaç Kart yapmaktadır. Erken kapama yapmak isterseniz eğer sonraki aylar için kalacak olan vergileri ve kalan karı ödemez, sadece kalacak olan ana para tutarını ödersiniz. Kart tahsis ücreti ise kulanmış olacağınız limitin %0.5’i düzeyindedir.

Nasıl Kuveyt Türk İhtiyaç Kart Sahibi Olunabilir?

Kuveyt Türk çoğu kredi kartının başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Kuveyt Türk İhtiyaç Kartın sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda olan bir kredi kartı olduğunu düşünüyorsanız en yakın Kuveyt Türk şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilir ve yukarıda belirtmiş olduğumuz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.