Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk Palmiye Kart

Kuveyt Türk Katılım Bankası, bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde attığı adımlar, tekstil, metal ve emlak sektörü yatırımları, yatırımları ile yeni istihdam kapıları açması, iş adamlarına çağdaş, şeffaf ve kaliteli hizmet sunmak gibi vizyon ve bankacılık anlayışıyla Türkiye’de hizmet veren önde gelen katılım bankalarından biri olmuştur. Biz de bu yazımızda Kuveyt Türk Palmiye Kart hakkında bilgiler vereceğiz.

Kaliteli ve hızlı hizmet sunmak adına çalışan eğitimlerine çok önem veren Kuveyt Türk, faizsiz finans kurumları arasında dünyada zirveyi zorlamaktadır.

Müşteri birikimlerini kazançlı yatırımlarla değerlendiren, sektöre kaynak sağlamak amacıyla istihdam oluşturmayı amaçlayan, ihracat alanında altın, bronz gümüş ödüllere sahip Kuveyt Türk’ün faizsiz bankacılık anlayışını hem bireysel hem ticari kredi kartlarında başarıyla uygulamıştır. Harcadıkça altın kazandıran, bankamatik kartlarını önceden algılanan klişe özelliklerinin ötesine taşıyan ve bu gibi özelliklerle bireysel bankacılıkta önemli bir yere sahip olan Kuveyt Türk’ün ticari bankacılıkta da önemli uygulamalarının olduğunu düşünmek hiç zor değil. Yazının geri kalan bölümünde bu nedenle önce Kuveyt Türk’ün ticari kartlar ile ne gibi ayrıcalıklar sunduğuna değindikten sonra Kuveyt Türk Palmiye Kart’ın özellikleri ve başvuru kanalları gibi konularda bilgi vereceğiz.

Kuveyt Türk Ticari Kartların Sağladığı Ayrıcalıklar ve Özellikleri

Firmanıza özel tasarruf olanakları sloganıyla tanıtılan Kuveyt Türk Ticari Kartlar, kullanıldığı şirkete özel avantajlar kazandıran, VISA ve MasterCard özelliklerini bünyesinde barındırmasıyla birçok avantaja sahip olan kartlardır. Bugün, şirketlerin finansal açıdan zorlanmaması ve büyümesini devam ettirebilmesi için tasarruf ve denetim mekanizmaları çok önemlidir. Ticari kartları kullanarak şirketinize hem tasarruf ve denetim olanakları sağlarsınız, hem de Kuveyt Türk Ticari Kart kullanımının size sağladığı ayrıcalık ve fırsatları kullanırsınız.

Kuveyt Türk Palmiye Card gibi ticari kartlarla:

 • Şirket işleri için kullanılması gereken nakit paranın riskli taşınmasını engellemiş olursunuz.
 • Getirilen denetim ve tasarruf mekanizmasıyla maliyeti azaltır, muhasebenizi rahatlatırsınız
 • VISA ve Mastercard özellikli olmalarıyla, Palmiye Card da dahil olmak üzere ticari kartlar ile yurt içi ve yurt dışı birçok işyerinde alışveriş yapabilir, bu anlaşmalı üye iş yerlerinden indirimli alışveriş yapabilir, yurt dışında 37 ülkede ödediğiniz KDV’yi bankanızdan geri talep edebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Ticari kartlar sayesinde şirket adına aldığınız tüm ticari kartlardan yapılan her harcamayı kontrol edebilir, birden çok kartın harcamasını tek bir ekstreden görüntüleyebilirsiniz.
 • Şirket adına yapılacak olan iş seyahatlarinde çalışanlarınızın seyahat ve konaklama gibi ihtiyaçlar için yapacakları harcamaları, kartlarına verdiğiniz limit dahilinde karşılayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Palmiye Card’ın da aralarında bulunduğu ticari kartlar MasterKobi paketine dahil olduğu için şirket giderlerini azaltacak ve birçok indirimli alışveriş imkanı sunan MasterCard kampanyalarından yararlanabilecek. Örneğin küçük bir klasik bale quizi cevaplandırarak Çaykovski bestesi uyuyan güzele 4 davetiye kazanabilir, hatta sahnede figüran olarak rol almaya hak kazanabilirsiniz. 03 Aralık 2016 – 27 Ocak 2017 tarihleri arasında geçerli olan bu kampanya, 18 Şubat 2017’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek bale içindir.

Ayrıca bir MasterCard uygulaması olan Masterpass özelliği ile her alışverişte kullanıcı bilgilerini girmeden alışveriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Palmiye Kart’ın Tanımı ve Özellikleri

Kuveyt Türk Palmiye Card, distribütör ve alıcı arasındaki alım satım ve ödemeleri düzenli bir hale sokan, kullanıcılarını çek senet gibi evrak işlerinden ve nakit taşıma gibi bir zorunluluktan kurtaran ticari bir karttır.

Kuveyt Türk’ü ticari kartlar arasında özel kılan özellikler şunlardır:

 • Palmiye Card sahibi firmalar esnek ödeme ve satış vadelerine sahip olarak şirketlerindeki nakit akışını kontrol altında tutabilirler.
 • Palmiye Card ile havale ve EFT gibi bankacılık işlemleri yapılmayacağından, firmalar masraf ve komisyon ödemekten kurtulur.
 • Kuveyt Türk Palmiye Card sahibi bir firma, mal alımlarında 9 aya kadar vade kullanarak ödemelerini daha rahat bir şekilde yapabilirler.
 • Çek arkası yazılma riski, bazı ödemelerde kullanılmak üzere yüksek miktarda nakit taşıma riski gibi, oluşması durumunda firmayı sıkıntıya sokacak bir çok durumdan, firmalar Kuveyt Türk Palmiye Card kullanarak kurtulabilirler.
 • Kredilendirme özelliği ile zaten yüksek bir satın alım gücü bulunan Palmiye Card’ın bu gücüne ekstra bir satın alma gücü ekleyebilirsiniz.
 • Bankaya ödediğiniz kar payını muhasebeleştirerek vergiden düşebilirsiniz.
 • Herhangi bir normal kredi işleminde Kuveyt Türk Palmiye Card kullanıldığı firmaya 40 güne kadar maliyetsiz fonlama özelliği ile yardımcı olur.

Kuveyt Türk Palmiye Card Kobi’ler ve alım satımla uğraşan, dolayısıyla yüklü miktarda ödeme yapabilen firmalara özel tasarlandığı için bireysel kredi kartlarının çok üstünde bir limite ve kendine özel taksit ve vade olanaklarına sahiptir. Şöyle ki; kartı kullanan firma ile banka arasında yapılan anlaşma ile taksitlendirme, vade farkı gibi Kuveyt Türk Palmiye Card ın tüm özellikleri satıcı tarafından belirlenebilir. Bu da tabii ki esnek ödeme imkanı,  maddi duruma göre yapılan taksitlendirme planları gibi özelliklerle Kuveyt Türk Palmiye Card, kullanıcılarının nakit akışına büyük bir rahatlama kazandırabilen, uygun ödeme koşulları yaratan bir ticari karttır.

TaxBack özelliği ise iş seyahatleri yurt dışına kadar uzanabilen firmalar için, iş seyahati yapılan ülkelerde yapılan harcamalardaki KDV’yi geri almalarını sağlar. Bu özellikten yararlanmak için Taxback.com ile özel bir anlaşma yapmalısınız, anlaşma sonucu 37 ülkede ödediğiniz KDV’yi geri alabilir, aldığınız her iade için komisyon kazanma şansına sahip olursunuz.

Kuveyt Türk Palmiye Card Başvurusu

Kuveyt Türk Palmiye Card kullanmak isteyen şirketlerin şirket temsilcileri, müşteri temsilcileri ile görüşerek Kuveyt Türk Palmiye Card başvurusunda bulunabilirler.1

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.