Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk Sale Plus Kart

 Kuveyt Türk’ü Tanıyalım

kuveyt-turk

Kuveyt Türk, 1983 yılında Bakanlar Kurulu’nun kararıyla belirlediği prensiplere bağlı olarak 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde kurulmuş, 1999 yılında çıkan Bankacılık Kanunu’na diğer tüm bankalar gibi dahil edilmiş ve 2006 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. unvanına sahip olmuştur. Kuveyt Türk’ün en büyük ortağı %62’lik sermaye sahibiyle Kuveyt Finans Kurumu’dur. Kuveyt Finans Kurumu milyarlarca dolarlık fonuyla ve bankacılık hizmetleriyle faizsiz finans kuruluşları arasında bir öncü olarak kabul edilmektedir.

Bankacılık anlayışında belirlediği sistemde çalışanlarına sürekli eğitimler vererek verimliliği artırarak çalışanlarıyla beraber Türkiye’de büyüme anlayışına sahip olan Kuveyt Türk, bu sayede iş adamlarına ve müşterilerine sürekli ve hızlı bir bankacılık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Kuveyt Türk bugüne kadar ülkemizde, tekstil, metal, emlak gibi sektörlerde yaptığı yatırımlarla yeni istihdam alanları oluştırarak ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunmuştur. Bu yapılanlar sayesinde Hazine Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası gibi Kamu kuruluşlarından altın, gümüş, bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir.

Kuveyt Türk, çağdaş ve teknolojik imkanlarla sahibini buluşturmayı hedeflediği Sale Plus Kart’ı ”Kazada Kazandıran Kart” söylemiyle piyasaya sürmüştür. Altın kazandırmasından sağlık sektöründe ve eğitim sektöründe kampanyalarıyla müşterisinin hayatına her yönden nüfuz etmeyi başaran Sale Plus Kart’ın özelliklerine daha yakından bakalım.

Sale Plus Kart Nedir?

sale-plus

Sale Plus Kart, yeni nesil ve çağının gereklerine uyan, kart ücreti gerektirmeyen, taksit ve indirim imkanı sunan ve tüm harcamalarında müşterisine Altın Puan kazandıran, Klasik, Platin, Gold olmak üzere üç çeşidi olan bir kredi kartıdır.

Sale Plus Kart’ın Başlıca Özellikleri

 • Diğer kredi kartlarının aksine, anlaşmalı üye iş yerlerinden alışverişlerde doğrudan indirim fırsatlarını kullanmanızı sağlar.
 • Size özel taksit belirleme imkanları ve tüm alışverişlerinizde kazanacağınız Altın Puan’larla maddi yükünüzü hafifleten bir karttır.
 • Sale Plus Kart’larından kart ücreti alınmamaktadır.
 • Sale Plus Kart’ta harcama yaptığınız ayda borcunuzun tamamını ödersiniz, asgari ücret ödeme oranı %100’dür. Ödenmeyen hesap özeti kısımları için %2.52 ceza faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Acil nakit ihtiyacınızı Sale Plus Kart’ın Nakit Avans özelliği ile giderebilirsiniz.

Cep Telefonu, akaryakıt ve gıda harcamaları ile vergi, sigorta ödemelerinin taksitlendirilmesi kanunen illegal olduğu için taksitlendirilmez, ancak bunlar dışında tüm harcamalarınızı taksitlendirebilir, çoğu durumda taksit seçeneklerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Üstelik taksit atlatma ile taksit atlatma seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Altın puan nedir?

Sale Plus Kart ile yaptığınız taksitli harcamalardan %1, taksitsiz harcamalardan %0.1 oranında Altın Puan kazanabilirsiniz. Biriken Altın Puan’larınız 10 TL’yi aştığı zaman cari hesaba aktarılır, Altın Puan ile ister altınlarınızı cari hesabınızda biriktirebilir, isterseniz Kuveyt Türk şubelerinden gram altın olarak temin edebilirsiniz. Üstelik biriken altınlarınız altın kurundan işlem görebileceğiniz için daha fazla kar elde etme şansını yakalarsınız.

Sale Plus Kart Nakit Avans Özelliği

Sale Plus Kart sahipleri, acil nakit ihtiyaçlarını, kart limitinin %10’u kadar nakit çekebilme ayrıcalığı ile karşılayabiliyor. Maksimum çekilebilen nakit avans oranı 500 TL’dir ve çekilen tutarın ilk ekstrede ödenmesi gerekir. Nakit Avans çekiminden 1.25 TL işlem ücreti alınmaktadır ve nakit avans özelliğinden yararlanabilmek için ödenmemiş borcunuzun olmaması gerekir.

Sale Plus Kişiye Özel Taksitlendirme

Sale Plus Kart’ınızla Dünya’nın her yerinde her işlemi taksitlendirebilme imkanınız var. Üstelik kendinize göre bir ödeme planı oluşturabilir ve taksit sayısını belirleyerek ödemelerinizi rahatlatabilirsiniz.

Taksit değiştirmek ve ya yeni taksit belirleme secenekleri için 444 0 123 numaralı call center’ı arayabilir, kuveyt türk internet şubelerini kullanabilir, Taksit boşluk kart numaranızın son 4 hanesi boşluk istenilen taksit sayısını 2848’e SMS olarak göndererek taksit sayınızı belirleyebilirsiniz.

Taksit sayısı ile oluşan vade farkları hakkında daha detaylı bilgiler için aşağıdaki linkten taksit başlığı altındaki tabloyu incelemeniz yeterlidir.

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Sale Plus Gold Kredi Kartı

Sale Plus Gold Kart ile yurt içinde ve yurt dışında Visa ve Mastercard logolo her yerde nakit para çekebilir, alışveriş yapabilir ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. Sale Plus’ın özelliklerini taşıyan Sale Plus Gold Kart’ta Kart ve Ek Kart ücreti ödemezsiniz. Yurt içi yapacağınız nakit avans çekimlerinde Kuveyt Türk ATM’leri kullanılırsa ekstra ücret ödemez, yurt dışı çekimlerinde %1.5 TL ücret ödersiniz. Nakit Avans Faiz oranı %2.2 olarak belirlenmiştir.

Sale Plus Platinum Kart

Sale Plus Platinum Kart sahipleri aracınızla yolda kaldığınızda çekme, kurtarma, onarım, lastik değişimi, yakıt yardımı, konutlarda elektrik su tesisatı, medikal nakil hizmeti, çilingir hizmeti, sağlıklı veslenme ve psikolojik danışmanlık ve seyahat asistanlığı gibi günlük hayatlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Yurt dışı Restoran Harcamalarında %10 indirim, SAbiha Gökçen ve Atatürk Havaalanı otoparklarında %20 indirimi Sale Plus Platinum sahipleri kullanabilirler. Restoran indiriminden bir yılda en fazla 500 TL olarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca Sale Plus Kart’ın Altın Puan, özel indirimleri ve 9 taksitlendirme özelliklerinden yararlanırsınız.

Sale Plus Kart ayrıca 3D Secure ile kart bilgilerinizin yanlış kullanımından müşteriyi koruyan ve 50 TL’ye kadar temassız özellik kullanan bir karttır.

Sale Plus Kart Kampanyalar

 • Provident Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği’nde Sale Plus Kredi Kart’larına %20 indirim
 • İhlas Kolejinde Sale Plus Müşterilerine %15 indirim
 • Kolan Hastanesinde %15 indirim
 • Özel Nafi Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde %10 indirim
 • Bombastik.com’da yapacağınız alışverişlerde Sale Plus Kart sahiplerine özel %25 indirim
 • Missliva kozmetik alışverişlerinizde %10 indirim
 • Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi %10 indirim

Biruni Üniversitesi Hastanesi’nde %10 indirim

Kuveyt Türk Sale Plus Kart’a Nasıl Başvururum?

Kuveyt Türk’e Sale Plus Kart için yapacağınız şube başvurusunda öğrenci iseniz öğrenci belgesi, son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz faturanız, gelir belgeniz, SGK Maaş Bordronuz, sigortanız yapılmadıysa firmadan alacağınız maaş dilekçeniz, emekli vatandaşlar için emekli maaşlarını aldıkları maaş belgeleri, işletme sahiplerinin son dönem vergi levhaları gereken belgelerdir.

İnternet başvurusu için bu bağlantıdan  istediğiniz hesap kesim tarihi ve kredi kartı limitini girdikten sonra kimlik bilgileri, adres bilgileri, mesleki bilgiler, iletişim ve gelir bilgisi kısımlarını doldurduktan sonra Sale Plus Kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.