Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk Seyyah Kart

Kredi kartı dediğimiz şey, bazı finansman kuruluşların ve bankaların müşterilerine sunduğu anlaşmalı POS cihazı bulunan alışveriş noktalarında ödeme yapabilmek ya da nakit avans çekebilmek amacıyla yapılmış olan harcamaların aylık olarak bankaya bir kerede veya taksitlerle ödeme olayıdır. Biz de bu yazımızda Kuveyt Türk Seyyah Kartı tanıtacağız.

Genel uygulama biçimine baktığımızda dönemsel borç tutarının belirli oranda ki kısmı asgari ödeme tutarı olarak belirlenmektedir. Müşteriler en az asgari ödeme tutarı kadar ödeme yaparlar kalan tutara bankanın belirlemiş olduğu faiz oranında faiz uygulanır. Bu uygulanan faiz oranı aylıktır. Her ay kalan tutara faiz uygulanır. Yani asgari tutarın ne kadar üstünde öderseniz kalan tutar da o kadar az faiz ödemiş olursunuz. Hepsini ödediğiniz takdirde ise herhangi bir faiz uygulama olmamaktadır.

Kredi kartı kullanarak alışveriş yapan banka müşterileri yaptıkları mağazaya bu alışveriş tutarını ödemezler. Kartın verilmiş olduğu bankaya ödeme yaparlar. Finans kuruluşları ve bankalar kredi kartı hesap kesimini 30 günde bir yaparlar. Bu dönem içerisinde yapılan tüm harcamaları finans kuruluşları ve bankalar hesap özeti şeklinde vermek zorundadırlar. Hesap özeti verildikten sonra verilen ödeme süresi yaklaşık olarak 10 gündür. 10 gün içerisinde ödenmeyen tutara her gün gecikme faizi uygulanmaktadır.

Genelde kredi kartı alınırken az miktarda bir tutar ödenir birazdan anlatacak olduğumuz Kuveyt Türk Seyyah Kartta ise bu tutar ödememektedir. Hac ve Umre ziyaretleri dini yükümlülüklerimizdendir. Bu yükümlülüğümüzü en iyi şekilde yerine getirebilmek için size yardımcı olabilmek amacıyla oluşturulan bu kart birçok özelliğiyle dikkat çekmektedir. Dilerseniz Kuveyt Türk Seyyah Kartı biraz inceleyelim.

Kuveyt Türk Seyyah Kart

Sağlam Bankacılık parolasıyla emin adımlarla ilerleyen Kuveyt Türk, kendisini kredi kartı konusunda özel hissettirmeye devam ediyor. İhtiyaç Kart, Altın Kart gibi özel kartları bulunan sağlam banka Kuveyt Türk’ün diğer bir kredi kartı da Kuveyt Türk Seyyah KartDilerseniz şimdi aşağıda Seyyah Kartı inceleyelim.

seyyahkart

Kuveyt Türk Seyyah Kart Nedir?

Hac ve umre ziyaretleriniz için gideceğiniz kutsal topraklardaki harcamalarınızı artık Kuveyt Türk Seyyah Kart ile daha kolay gerçekleştirebilme imkanınız var. Nakit para ile POS ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılayabileceğiniz bir kredi kartı olan Kuveyt Türk Seyyah Kart kutsal topraklarda yardımcınız olmaya aday.

Kuveyt Türk Seyyah Kart Nitelikleri

  • Kuveyt Türk Seyyah Kart, alışverişlerinizi 12 aya kadar taksitlendirme imkanı sunmaktadır.
  • Kuveyt Türk Seyyah Kart ile belirlenen limit düzeyinde yurtiçi ve yurtdışı harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kuveyt Türk Seyyah Kart ile Suudi Arabistan’da bulunan herhangi bir ATM’den kredi kartınızın limitinin %50’si tutarınca nakit çekebilmektesiniz. Nakit çekim yaptığınız parayı öderken enflasyon farkı ve işlem ücreti ödemiyorsunuz.
  • Ayrıca Kuveyt Türk Seyyah Kart ücretsizdir.
  • Kuveyt Türk Seyyah Kartta üyelik ücreti, üyelik yenileme ücreti, ek kart ücreti gibi ücretler alınmamaktadır.

Kuveyt Türk Seyyah Kart’a Başvuru Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Seyyah Kart alabilmek için internetten herhangi bir ön başvuru formu dolduramıyorsunuz. Direkt olarak Kuveyt Türk şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Anlaşmalı Acenteleri Nelerdir?

Anlaşmış oldukları acenteler de vade farksız 5 taksit yapılmaktadır. Anlaşmalı olan bu acenteler sizin ulaşım ve diğer ihtiyaçlarınızın karşılanması için hizmet vermektedirler.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.