Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Kuveyt Türk Tohum Kart

Sağlam sermaye yapısı, alım gücü, Türkiye’ye bir katılım bankasının getirdiği ilkler olan ATM ve çağrı merkezi, internet ve telefon bankacılığı gibi yeniliklerle hem Türkiye’ye bir çok alanda yardım eden hem de katılım bankaları arasında ulusal ve uluslararası konumda öncü haline gelen Kuveyt Türk, bir çok anlamda ülkemizde ilklerin bankasıdır. Kuveyt Türk Tohum Kart‘ta bu kapsamdaki ilklerdendir.

İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları, Dış Ticaret Müsteşarlığı gibi birbirinden çok farklı kurum ve kuruluşlardan ülkeye hizmet ve bankacılık alanında çeşitli ödüller almış olan Kuveyt Türk, görüldüğü üzere sadece bankacılık sektöründe değil birçok sektörde yatırımlara sahip ve ülkede istihdam yaratmaya çalışıyor.

Günümüzde tarım ve hayvancılığın, Türkiye’de eskisi gibi güçlü olduğunu söylemek yanlış olur. İthal edilen tarım ve hayvancılık ürünleri, büyük baş ve küçük baş hayvanlar, ithal tohum alımları iç piyasamızda ayakta durmaya çalışan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımızı zorlamakta.

Sık sık nakit ihtiyacı yaşayan ve nakit akışı sıkıntısı yaşayarak alım satımda sıkıntılarla uğraşan birçok esnaf, tüccar, tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanımız bulunmaktadır. Bu insanların finansal sorunlarını çözmek için bireysel bankacılığa verdiği önemi aynı zamanda ticari bankacılığa da vermiştir. Ticarette kullanılacak, alım satım ve perakende işlerle uğraşan firmalar, çiftçilik, tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlara kadar birçok kesimi kapsayan ticari kartların birçok avantajı bulunmakta.

Kuveyt Türk’ün Türk tarım ve hayvancılığını yakından ilgilendiren bir kartı olan Kuveyt Türk Tohum Kart’ın özelliklerini anlatmadan önce kısaca ticari bankacılık ve esnaf bankacılığı hakkında bilgi vereceğiz.

Kuveyt Türk Ticari ve Esnaf Bankacılığının Özellikleri ve Avantajları

Kuveyt Türk esnaf bankacılığını kullanılması zorunlu kılan özelliklerin başında 6 ay ve 24 ay arası taksitlendirme seçenekleri geliyor, bu seçenek esnafı çok rahatlatabilecek bir özellik. Üye işyeri ve işlem yapılan pos cihazını düşünmeksizin her harcamanızda taksit ve indirim kazanmanızı sağlayan esnaf bankacılığı, ayrıca avukat, doktor ve mühendis paketleri de içermekte.

Ayrıca Kuveyt Türk Tohum Kart gibi bahçe ve ya tarla üretimi yapan insanların da yararlanabileceği Reis Makina ve Tic. Ltd. Şti. ile özel kampanyası bulunan esnaf bankacılığında endüstriyel ürünler, bahçe ve el aletlerini 12, 18 ve 24 ay vade seçenekleriyle vade farksız satın alabiliyorsunuz. Tohum kart sahiplerinin de yararlanabileceği bir esnaf bankacılığı özelliği bu.

Kuveyt Türk Tohum Kart Nedir?

Ekim, dikim ve toplama dönemlerinde büyük nakit sıkıntısı yaşayabilen üreticilere tarım ve ya hayvancılık ayırt etmeksizin kredi ve finansman alanlarında, verdiği krediler ve esnek ödeme koşullarıyla destek olmak amacıyla üretilen Kuveyt Türk Tohum Kart, ticari kredi kartı özelliği ile piyasaya sürülmüş bir karttır.

”Her emek bir tohumla başlar, tohumla büyür.” sloganıyla hayata geçirilen Kuveyt Türk Tohum Kart’ın çiftçiye, tarım ve hayvancılık emekçilerine yardımcı olacak özelliklerine hep beraber bakalım.

Kuveyt Türk Tohum Kart Özellikleri ve Avantajları

  1. Kuveyt Türk Tohum Kart’ın en önemli ve öne çıkan özelliği, ödeme vadelendirmesinin üreticinin tahsilat dönemlerine göre düzenlenebilir olması, diğer herhangi bir dönemde üreticiden herhangi bir ödeme talep edilmemesi.
  2. Kuveyt Türk Tohum Kart sahipleri herhangi bir tutardaki ödemelerini vadelendirebilirler.
  3. Kuveyt Türk Tohum Kart tamamen tarım ve hayvancılık ürünlerinin alımı için üretilmiş bir ticari kredi kartıdır, diğer özellikli ürünlerin alımı bu kartla yapılamaz.
  4. Ekstrenizi alacağınız periyotları önceden Kuveyt Türk ile ürettiğiniz veya üreteceğiniz ürüne göre kararlaştırıp, sonradan değiştiremezsiniz. Önce Kuveyt Türk ile anlaşır, sonra Kuveyt Türk Tohum Kart kullandığınız süre içerisinde ekstrelerinizi anlaşılan periyot üzerinden alırsınız.
  5. Yurtiçi alımlarında, Visa ve MasterCard logolu tüm iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde Tohum Kart’ınızı kulanabilirsiniz.
  6. İşlem yapılan işyerinin üye iş yeri olup olmadığına bakılmadan, Kuveyt Türk Tohum Kart ile yapacağınız tek çekim işlemlerin hepsini taksitlendirebilir veya ileri bir tarihte taksitlerinize başlayabilirsiniz.
  7. İşletmelerin niteliğine bağlı olarak Kuveyt Türk Tohum Kart’ın ekstre gönderim periyotları  2, 3, 4, 6, ve 12 aylık olarak belirlenebilir.
  8. Nakit akışlarınızı ve hasat dönemlerinizi hesaba katan Kuveyt Türk Tohum Kart’ı kullanırsanız, finansal sorunlarınızın büyük bir kısmını çözmüş olursunuz.

Kuveyt Türk Tohum Kart Başvuru Yolları

Kuveyt Türk Tohum Kart’ın internetten herhangi bir online başvuru kısayolu bulunmamaktadır. Tohum Kart sahibi olmak istiyorsanız, herhangi bir Kuveyt Türk şubesine uğrayıp müşteri temsilcisiyle görüşebilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.