Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Motosiklet Kredisi

Birçok banka tarafından kişilerin sahip olduğu ihtiyaçlara maddi açıdan çeşitli destekler verildiği herkes tarafından bilinmekte olan bir gerçektir. Günümüzde her ne kadar trafik giderek büyük bir sorun hale gelse de araç alımı da aynı şekilde artmaya devam etmektedir. Bu araçların arasında giderek yaygınlaşmakta olan bir diğer araç ise motosiklettir. Bu sebeple de hem bayiler tarafından hem motosiklet şirketleri tarafından hem de bankalar tarafından insanların motosiklet alabilmesi için kredi verdiğini görmeye başladık. Her ne kadar birçok banka bunun adına motosiklet kredisi vermemiş olsa da hemen hemen tüm bankalarda taşıt kredisi adı altında böyle bir hizmet veriliyor. Bu yazımızda motosiklet kredisi hakkında detayları bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi

Türkiye Finans Bankası, motosiklet almak isteyen birçok kişiye finansman desteği sağlamaktadır. Bununla birlikte bu kişiler bu banka tarafından sunulmakta olan çeşitli avantajlardan da faydalanabilmektedir. Türkiye Finans Bankası tarafından sunulan motosiklet kredisinde ister sıfır kilometre ister ise ikinci el motosiklet alabilirsiniz. Uygun koşullar ile birlikte motosiklet almak Türkiye Finans Bankası sayesinde artık hayal olmaktan çıkıyor!

Türkiye Finans Bankası’ndan motosiklet kredisi alabilmek için başvuru sırasında gerekli olan çeşitli belgeler vardır. Başvuru için gereken belgelerden ilki nüfus cüzdanı ya da ehliyettir. Ardından gelir belgesi ya da maaş bordosu gelmektedir. Bununla birlikte serbest meslek sahibi olan kişiler ve bir işletmenin sahibi olan kişiler son yıla ait olan vergi levhası ile onaylı gelir tablosu, bilanço, imza sirküleri, mizan, kuruluş ve en son ortalık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi’ni getirmek zorundadır. Finansmana konu olan ürünün yani motosikletin proforma faturası da getirilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır. Sıfır kilometre araçlar için alınacak olan motosikletin proforma faturası gerekirken, ikinci el alınacak olan motosiklet için ruhsat fotokopisi gereklidir. Ücretli bir şekilde çalışan kişiler maaş bordosunu  antetli kağıt ile bildiriyorlarsa, firmaya ait imza sirküleri beyanı gereklidir. Bununla birlikte banka tarafından ek belge ya da kefil istenebilir. Kefil içinde burada yer alan tüm belgeler aynı şekilde istenecektir.

12 ve 24 aylık vadeli motosiklet finansmanında kar oranı yüzde 1,30 iken 36 ve 48 aylık vadeli motosiklet finansmanında kar oranı yüzde 1,35’tir. Tahsis ücreti 12,24,36 ve 48 aylık vadelerde yüzde 0,5 olmak üzere eşittir. Bununla birlikte 12 aylık vadeli motosiklet finansmanında yıllık toplam maliyet yüzde 21.56, 24 aylık vadede yüzde 21.03, 36 aylık vadede yüzde 21.70 ve son olarak da 48 aylık vadede yüzde 21.61’dir.

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

QNB FinansBank Motosiklet Kredisi

Motosiklet kredisi veren bankalardan biri de QNB Finansbank’tır. Özgürlüğün ve rüzgârın tadını çıkarmak isteyen ve özellikle ülkemizde büyük bir problem olan trafik ile boğuşmak istemeyen kişilerin hayallerini kurduğu motosikletlere kavuşabilmesi artık bir hayal olmaktan QNB Finansbank tarafından verilen motosiklet kredisi sayesinde çıkıyor!

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi için başvuru sırasında gerekli olan belgeler şu şekildedir:

  • Satın alınacak olan sıfır kilometre araca ait proforma faturası,
  • Satın alınacak olan ikinci el araca ait ruhsat fotokopisi ile birlikte satışın gerçekleşmesinin ardından Noter Satış Senedi,
  • Kimlik belgesi yani nüfus cüzdanı,
  • Son tarihli cep telefonu faturası ya da ikametgah belgesi,
  • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi.

Bu belgelere ek olarak banka tarafından yapılacak olan incelemeye göre ilave belgeler istenebilir.

20.000 TL’ye kadar motosiklet kredisi veren QNB Finansbank, kredi faiz oranı olarak aylık yüzde 1,19 faiz uygularken, yirmi dört aya kadar vade seçeneği sunuyor. Bu şekilde alınacak olan bir kredinin aylık taksit tutarı 990,15 TL’ye denk gelirken kredi tahsis ücreti için ise 100 TL alınıyor. Yıllık Toplam maliyet ise tahsil edilen masraf, faiz, fon ve vergi üzerinden yüzde 19,1531 oranında hesap ediliyor.

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi

Yapı Kredi Bankası tarafından da verilmekte olan Motosiklet Kredisi aynı zamanda Trafikte Zaman Harcatmayan Kredi adı ile de anılmaktadır. Zira günümüzün en büyük problemlerinden biri olan trafik konusunda dert etmemek için bir motosiklet alabilir ve bu aracı sürmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Yeterli paranız olmadığı için motosiklet alamıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Yapı Kredi Motosiklet Kredisi sayesinde uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile birlikte sizde motosiklet sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası sıfır kilometre motosikletlere ÖTV ve KDV dahil olmak üzere asıl fiyatın yarısı kadar kredi verirken, ikinci el olan ve sadece bir yaşına kadar olan motosikletlere kredi vermektedir.

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredisi için aşağıda yer alan belgeleri getirmeniz gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi ya da varsa kefile ait nüfus cüzdan fotokopisi
  • Başvuru sahibi ya da varsa kefile ait gelir belgesi

Burada ek bir parantez açmak gerekiyor. Çünkü ücretli çalışan kişilerin son maaş bordrosuna ait bir fotokopi getirmesi gerekirken serbest meslek sahibi olan kişilerin son vergi levhasına ait fotokopi getirmesi gerekmektedir.

  • Sıfır kilometre olan motosiklet almak isteyen kişiler, motosikletleri alacakları şirket tarafından verilecek olan proforma faturası ile birlikte asıl faturayı getirmek zorundadır.
  • İkinci el motosiklet almak isteyen kişiler ise araca ait ruhsatı ve en fazla on beş gün öncesine ait satın alınan araç için noter tarafından düzenlenmiş olan alım ve satım sözleşmesini getirmeleri gerekmektedir.
  • Su, doğal gaz, elektrik ve telefon gibi abonelik gerektirmekte olan hizmet ya da hizmetler ile alakalı olarak işlem tarihinden geriye dönük üç aylık dönem için alınmış olan ikâmetgah belgesi de gereken belgeler arasındadır.

Fakat burada da bir başka parantez açmakta fayda vardır. Adres paylaşım sistemi üzerinde adres bilgileri güncel olan kişilerin son üç aylık döneme ait ikâmetgah belgesi getirmesine gerek yoktur.

Yapı Kredi Bankası tarafından verilecek olan motosiklet kredisi ile ilgili olan tüm bilgiler Yapı Kredi bankası resmî sitesinde yer alan Faiz ve ücretler adındaki sayfadan elde edilebilmektedir. Ayrıca yine Yapı Kredi Bankası resmî sitesinde yer alan Hesaplama Araçları’nı kullanarak da ödeyeceğiniz taksit ile ilgili bilgilere, faiz oranlarına, vade miktarlarına ve diğer tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Koç Finans Motosiklet Kredisi

Koç Finans da motosiklet vergisi vermekte olan bankalardan biridir. Her ne kadar yaşanılan yere göre değişse de çağımızın sorunlarından biri olan trafiğe takılmadan gitmek istediğiniz yere gitmenize yardımcı olan motosikletleri almayı düşünen kişi sayısı hiç de az sayılmaz. Koç Finans tarafından sunulan bu krediyi, Honda, Ferco ve Yamaha motosiklet bayileri aracılığı ile alacağınız motosikletlerde kullanabilirsiniz.

Koç Finans Motosiklet kredisine başvuru aşamasında istenilen belgeler gerçek kişiler için, ikametgâh ya da tüketici adına kayıtlı olan son üç aya ait elektrik, doğalgaz, su ya da telefon gibi abonelik faturaları ile birlikte kimlik belgesidir. Tüzel kişiler ise başvuru sırasında, ticaret sicil gazetesinde ortaklık yapısının görüleceği belgeleri, son altı aya ait olan oda kayıt belgesini ve son üç aya ait olan şirket ya da ortak adına kayıtlı iş telefon faturasını getirmek zorundadır.

Motosiklet kredisi için sunulan iki farklı ödeme planı yer almaktadır. Bunlar vade boyunca aylık taksitleri eşit olan ödeme tipi ile birlikte taksit ödemelerinin belirli bir süreliğine ertelenebildiği ödeme tipidir. Bununla birlikte kredi koşullarına gelecek olursak, minimum kredi tutarı 2.000 TL iken maksimum vade miktarı 36 aydır. Kefalet ise gerekli görüldüğü durumlarda istenecektir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.