Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Novabank Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi, bankaların bireysel kredi çeşitlerinden biri olmakta ve bireylerin eğitim süreci içinde gerekli olan masraflarını karşılamaya yönelik bir kredi çeşididir. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’nun gerçekleştirdiği son mevzuat değişikliği ile beraber eğitim kredileri en fazla 36 ay vade ile kullandırılmaktadır. Bankaların oluşturduğu vade sınırlaması her bankada, yapılan son değişiklikle en fazla 36 ay iken, bu kredi türüne uyguladığı faiz oranı ise değişmektedir. Bazı bankalarda %1.19 oranında uygulanan faiz oranı, bazı bankalarda %1.60’a kadar çıkmaktadır. Görüldüğü üzere vade sınırlaması genellenmiş iken, faiz oranları her bankaya göre değişmektedir.

Eğitim kredisi, eğitim ve öğretimin her seviyesinde çocuğu olan ailelere destek için de kullandırılan bir kredidir. İlköğretim seviyesinden lisansüstü seviyesinde bile okuyan öğrenciler, bu kredi türüne aileleri ile birlikte başvurarak, ihtiyaçlarını giderebilirler. Ancak lisansüstü eğitim almak isteyen bireyler ve çalışan bireyler eğitim kredisine başvurularını bizzat kendileri yapmak zorundadırlar.

Devlet günümüzde artık sosyal hayatta olduğu gibi, eğitim ve öğretim hayatlarımıza da değer vermektedir. Öğrencilerin okuyabilmeleri, öğrenimlerini tamamlayabilmeleri, eğitimi için gerekli kursları edinebilmeleri, öğrenimleri sonucunda iyi bir iş sahibi olabilmeleri için çeşitli imkan ve fırsatları sağlamayı amaçlamış, bu sebeple sıkı bir şekilde çalışmaktadır. Böylece birçok banka öğrencilere eğitim kredisi imkanı sağlayarak destekleme yoluna gitmiştir. Artık hemen hemen her banka öğrencilere kredi veya kredi kartı vermektedir. Eğitim kredisi öğrencilere kolaylıkla sunulmakta ancak başvuru sürecinde ailelerini kefil göstermeleri veya çalışıyor iseler gelir belgelerini sunmaları istenmekte böylelikle başvuru sürecinin olumlu sonuçlandırmasına yeterli olmaktadır. Biz bu yazımızda Novabank eğitim kredisi hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Novabank Eğitim Kredisi Nedir?, Özellikleri Nelerdir?, Başvuru için hangi belgeler istenmektedir?

Öğrencilerin eğitim ve öğretim süreçlerinde özel okul, üniversite, yüksek lisans, dershane gibi eğitim giderlerini karşılamak için Novabank, en uygun eğitim kredisini sizlere sunmaktadır. Novabank eğitim kredisinin özelliği nedir? diye sorduğunuzda, sorunuzun cevabı şu şekildedir;

  • Türk parası ve yabancı para şeklinde sunulabilmektedir.
  • 12 aya kadar vade seçeneği imkanı vardır.
  • Eğitim kredisine öğrenci kayıt belgesi ve/veya eğitim ücretini gösteren belge karşılığında kredi tutarınız okul/dershane hesabına aktarılarak ihtiyacınız karşılanır. Sizler de uygun faiz oranları ile geri ödeyerek hayatınız için gerekli imkanları gerçekleştirmiş olursunuz.

Peki bu Novabank eğitim kredisine başvurmak için hangi belgeler gerekir? Bu sorunuzun cevabını aşağıda maddeleyerek aktaracağız.

Novabank eğitim kredisine başvuru için gerekli belgeler:

  • Nüfus cüzdanı
  • Eğitim kredisi başvuru formu
  • Adres beyan edici belge(İkametgah Belgesi)
  • Gelir belgesi
  • Eğitim bedelini gösteren fatura ve/veya öğrenci kayıt belgesi şeklindedir.

Yukarıda bahsettiğimiz Novabank eğitim kredisi ile ilgili gerekli bilgiler ışığında bu kredi çeşidine başvurmak istiyorsanız maddelediğimiz şekilde belgeler ile size en yakın şubeye başvurmanız yeterli olacaktır. Sadece eğitim kredisi başvuru formu banka görevlisi tarafından size verilecektir. Bu formu sizden istenilen bilgileri altında eksiksiz doldurarak hazırladığınız evraklarla beraber banka görevlisine teslim ettiğiniz an eğitim kredisi başvuru süreciniz başlamış olacaktır. Aşağıdaki linkten size en yakın Novabank şubesine ulaşabilirsiniz.

Size en yakın Novabank şubesi için TIKLAYINIZ!

Son olarak Novabank eğitim kredisi ile ilgili aklınıza takılan ve/veya öğrenmek istediğiniz bilgilri 444 66 82(444 NOVA) numaralı telefondan hafta içi 08:00-17:00 saatleri arası arayarak, Novabank müşteri temsilcilerinden bu kredi türü ile ilgili istediğiniz bilgiyi edinebilmeniz de mümkün kılınmıştır. Ayrıca Novabank resmi web sitesine girerek ihtiyacınız olan başka kredi türlerini inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece eğitim kredisine başvuru için şubeye gittiğinizde araştırdığınız kredi türleri hakkında da detaylı bilgilendirmeyi alıp isteğiniz dahilinde ve gerekli koşullar altında başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Novabank resmi web sitesi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.